Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alytaus miestui – 430 metai! (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Birželio 17-19 dienomis Dzūkijos sostinėje vyksta 430-asis gimtadienis. Kultūriniai, sporto renginiai, scenos žvaigždės, prekyba palapinėse, gardūs šašlykai bei spurgos – visai tai jūsų laukia atvykus į Alytų, prie Alytaus sporto rūmų bei Jaunimo parke.

Birželio 17-19 dienomis Dzūkijos sostinėje vyksta 430-asis gimtadienis. Kultūriniai, sporto renginiai, scenos žvaigždės, prekyba palapinėse, gardūs šašlykai bei spurgos – visai tai jūsų laukia atvykus į Alytų, prie Alytaus sporto rūmų bei Jaunimo parke.

Penktadienį muzika ėjikus lydėjo

Miesto šventės šurmulys prasidėjo jau nuo pat ryto. Dauguma Alytaus įstaigų pradėjo ruoštis gimtadieniui. Viena jų – Radijas FM99, kuris išleido „gyvą“ ženklą, sudarytą iš 4 asmenų. Pamatė jį alytiškiams tereikėjo pasakyti „Man patinka FM99“ ir gauti dovanų.

Daugybė žmonių nuo pat ryto traukė į renginių vietą, o 17 valandą – miesto šventės atidarymas, kurį vainikavo vėliavų pakilimas, savivaldybės mero Felikso Džiauto sveikinimas, įteiktos Alytaus miesto garbės piliečio regalijos, skelbiami Kultūros premijos laureatai, žurnalistų plunksnos apdovanojimas ir taip pat nuo tada prasidėjo dar iki šiol besitęsiantis nenuilstanti įvairios muzikos ir sporto renginių gausa. Penktadienį – įvyko XXXVII tarptautinis sportinio ėjimo festivalis, kuriame įvairiose amžiaus distancijose varžėsi tiek mergaitės, berniukai, jaunutės, jaunučiai, tiek vyrai, moterys bei veteranai.

Kol sportininkai žaviai judindami klubus varžėsi tarpusavy – didžiojoje scenoje prie Alytaus sporto rūmų vyko tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis „Dainavos fanfaros“, organizuojamas Rimanto Jočio, liaudiškos muzikos šventė, vykusi Jaunimo parke, savo dovaną miestui pateikė ir jaunieji alytiškiai dainomis, šokiais sveikinę Alytų koncerte „Alytaus jaunimas kviečia“, o taip pat nuo 21 valandos vyko jaunimo vakar „Jungtys“, kuriame koncertavo šokio kolektyvai „Aušrinė“, „Svaja“, „Acid Gang“, „Banzai“, „Kupolėlis bei vokalinė instrumentinė grupė, teatro mokykla, taip pat daininkai Paulina bei Dovydas lipę į sceną kartu su Linu Adomaičiu ir šokių duetu iš projekto „Tu gali šokti“ Viktoru ir Gintare.

Nuo 23 valandos alytiškus linksmino Mantas Jankavičius su anaiptol ne vasariškai skambančia, tačiau gerokai įkaitinusia programa „Čiuožki!“, o vidurnaktį – gausybė įvairiaspalvių ferverkų. 1581 Magdenburgo miesto teises gavęs Alytaus miestas švenčia 430-ąjį gimtadieni.

Alytus kviečia ir šeštadienį

Daugybė renginių mieste vyksta šeštadienio rytą – nuo 11 valandos tradicinio „Aikido“ klubo parodomoji programa bei sporto ir sveikatingumo klubo „Šaulė“ parodomoji programa „Judėk ir būk laimingas“. Nuo 11 valandos vyksta Jaunimo parke įvairios parodos – neįgaliųjų darbų paroda „Svajonių sodas“, Alytaus fotografų klubas pristato fotoparodą „Lunaparko kalėdoskopas. Alytus vakar, šiandien ir rytoj“ bei jaunimo organizacijų mugė. Automobilių mėgėjų Dzūkijos sostinė laukia nuo 14 valands, nes čia vyks automobilių fiesta. Vakare Jaunimo parke mūsų laukia In rock’11 koncertas, kuriame pasirodys netradicinės muzikos atlikėjų pasirodymai, o taip pat Alytaus jaunimo kolektyvai bei grupė iš Rusijos – „Plush Fish“, o didžiojoje scenoje – Egidijus Sipavičius su Alytaus bigbendu ir „Alytaus miestelėnais“ bei oranžinio Alytaus choro, Mios ir grupės Rondo pasirodymai.

Sporto mėgėjai taip pat nenuobodžiaus – nuo 11 valandos Jaunimo parke „Dzūkijos gladiatoriai“ bei greitųjų šachmatų 13-asis tradicinis turnyras A. Ramanausko-Vanago gimnazijoje bei gatvės krepšinis 3x3, o taip pat ir šaškių turnyras, Lietuvos galiūnų čempionatas, štangos stūmimo varžybos „Animal“, o 15 valandą – draugiškos futbolo rungtynės LR seimas prieš Alytaus sporto ir scenos jungtines pajėgas.

Nuotraukos - Eglės Skiparytės

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt