Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Mamontovas: „Galbūt kitąmet muzika galėsime mėgautis saulės atokaitoje“ (video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Reporterė Auksė kalbina Gatvės muzikos dienos iniciatorių Andrių Mamontovą: apie nuotaikas, orus, kurie reikalauja koreguoti planus, ir, žinoma, apie pačią GMD.

Šiais metais net 50 miestų šeštadienį skendėjo muzikos garsuose. Einant miesto gatve galėjai išgirsti visą muzikos istoriją: nuo liaudiškų dainų iki šiuolaikiškos muzikos garsų. Muzikos dienoje galėjai ne tik klausytis mėgstamos grupės ar atlikėjų, bet galėjai pamatyti ir įvairius šokio stilius: nuo flamenko iki čigoniškų šokių.

ikrauk.lt taip pat pavyko pakalbinti GMD iniciatorių Andrių Mamontovą, kuriam ši muzikos diena buvo viena iš geriausiųjų.

– Kokios emocijos užplūsta po gatvės muzikos dienos?

– Pačios geriausios. Labai džiaugiuosi, kad kiekvienais metais prie mūsų prisijungia vis daugiau atlikėjų. Gatvės muzikos diena – tai dovana ne tik sau, bet ir kitiems.

– GMD vyksta jau penktus metus. Ar galėtumėte išskirti vieną dieną, kuri patiko labiausiai?

– Labiausiai patiko šiais metais, nes tai buvo viena iš didžiausiųjų GMD. Ir dar viena įsimintiniausia buvo prieš dvejus metus. Bet kiekviena GMD turi kažką įsimintimo, nes juk ne kiekvieną dieną gali išvysti tieg daug muzikantų vienoje vietoje.

– GMD rengiama gegužės pradžioje ir kiekvienais metais užklumpa ta pati bėda – blogas oras. Ar neturėjote minčių perkelti GMD į gegužės mėnesio galą?

– Taip, tokių minčių turėjome ir jau planuojame, kad kitais metais taip ir padarysime – perkelsime į gegužės mėnesio galą. Iš tiesų gaila, kad oras pakoreguoja renginio programą ir dėl to neįvyksta kai kurie pasirodymai. Tikėkimės, mums pavyks perkelti ir viską suplanuoti, kad kitais metais mėgautis muzika galėtumėme saulės atokaitoje, o ne lietuje po skėčiu.

– Ar galite išskirti aktyviausią miestą per GMD?

– Žinoma, kad aktyviausias Vilnius. Bet be jo galiu išskirti Šilutę ir Šilalę, nes šie miestai kiekvienais metais dalyvauja ir nesiskundžia žmonių abejingumu. Kiekvienais metais prisijungia vis daugiau miestų ir vis daugiau grupių bei atlikėjų.

GMD – tai šventė ne tik sau, bet ir kitiems. Tai diena kai mažai žinomi muzikantai gali pasijusti lyg žvaigždės, klausytojai gali pasidžiaugti žinomos grupės pasirodymu ar tiesiog gerai praleisti laiką. Manau, kad dauguma žmonių su nekantrumu lauks kitų metų, kitos GMD. Galbūt po kelių metų tai taps net nacionaline Lietuvos švente?

Tomo Lukšio / BFL nuotr. ir Auksės Paltarokaitės nuotr.

VIDEO: Drum2gether Gatvės Muzikos diena
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt