Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2011 01 07

„Antras antradienis“: apie danų, laimingiausios tautos pasaulyje, humorą

Danų humoras kine paperka lietuvius. Tokios danų komedijos, kaip „Adomo obuoliai“ patraukė lietuvių kino auditorijos dėmesį. Tačiau danai juokiasi ir iš religijos...
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka
Temos: 1 Antradienis

Danų humoras kine paperka lietuvius. Tokios danų komedijos, kaip „Adomo obuoliai“ patraukė lietuvių kino auditorijos dėmesį. Tačiau danai juokiasi ir iš religijos; didžiausiame Danijos dienraštyje išspausdintos pranašo Mahometo karikatūros sukėlė nemenką skandalą ir debatus apie žodžio laisvę.

Naujus renginių ciklo „Antras antradienis“ metus kviečiame pradėti su humoru. Sausio 11 d. renginyje „Ar tai iš tiesų juokinga?“ su Lietuvoje gyvenančiu danų režisieriumi ir scenarijų rašytoju Allan van O.T. Andersen kalbėsime apie danų, laimingiausios tautos pasaulyje, humorą. Taigi, kas juokinga ir kas ne, ir kas turi teisę tai spręsti?

Pasak A. van O.T. Andersen, nors, neabejotinai, pati garsiausia Danijos kino figūra – išsišokėlis režisierius Lars von Trieras, Lietuvoje didelio pasisekimo sulaukė ir danų komedijos. Tokie filmai, kaip „Adomo obuoliai“ (Adams æbler), rež. Anders Thomas Jensen, 2005 ar „Jums leidus“ (Til døden os skiller), rež. Paprika Steen, 2007 tapo publikos pamėgtais ir žiūrimais filmais. „Mano manymu, tai akivaizdus įrodymas, jog lietuviai supranta danų humorą, tai yra, juokiasi iš tų pačių dalykų“, – sako renginio svečias. Renginio metu taip pat klausime, ar galima juokauti religijos tema ir kur užbrėžti ribą tarp juokingo ir nejuokingo? Ar humorą galima sieti su žodžio laisve? „Danijos gerovė suteikia visuomenei ir žmonėms lygias galimybes. Tačiau kita vertus, dėl to žmonės mano turintys teisę juoktis iš silpniausių visuomenės narių. Šią temą taip pat norėčiau pagvildenti“, – dar vieną temą pristato A. von O.T. Andersen. Allan van O.T. Andersen yra baigęs režisūros ir scenarijaus rašymo studijas, šiuo metu jis dirba kūrybos direktoriumi viešojoje įstaigoje „Ovalu“. P.s. Naujų metų proga organizatoriai renginio dalyviams paruošė šiaurietišką siurprizą. Prašome atkreipti dėmesį, kad vietų skaičius yra ribotas, vietų rezervacija nevykdoma. Renginys vyks anglų kalba, įėjimas nemokamas.

Renginio vieta – Šiaurės ministrų tarybos biuras, Didžioji g. 5, Vilnius; laikas – sausio 11 d. 18.00 val.

Atsisiųsti renginio „Ar tai iš tiesų juokinga?“ plakatą.

„Antras antradienis“ yra Šiaurės šalims skirtų renginių ciklas, kurio renginiai vyksta kiekvieno mėnesio antrą antradienį. Ciklo sumanytojas ir rengėjas Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt