Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 24d. 11:51

Anykščiuose – šeštos pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Šiais metais šeštosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai" keliauja į Anykščius. Jau tradiciniu tapęs projektas po visą pasaulį išsibarsčiusius menininkus lietuvius kartą per metus sukviečia į Lietuvą dalintis idėjomis ir bendrauti su vietiniais kūrėjais.

Šiais metais šeštosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai" keliauja į Anykščius. Jau tradiciniu tapęs projektas po visą pasaulį išsibarsčiusius menininkus lietuvius kartą per metus sukviečia į Lietuvą dalintis idėjomis ir bendrauti su vietiniais kūrėjais.

Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės yra išskirtinės: jose kiekvienais metais dalyvauja vis kiti išeivijos ir Lietuvoje gyvenantys kūrėjai, taip pat projektas kiekvienais metais keliauja vis į kitą Lietuvos miestą, jo dalyviai susipažįsta su ten kultūrinę veiklą vykdančiomis organizacijomis, užmezga ryšius su miesto gyventojais, svečiais.

„Jau kelerius metus vykstantis projektas parodo, kad „Migruojantys paukščiai" kuriantiems ir užsienyje gyvenantiems menininkams yra labai svarbūs ir reikalingi. Anksčiau ieškodavome dalyvauti norinčių žmonių, o paskutiniais metais kūrėjai patys mus susiranda", – pasakoja projekto autorė, VŠĮ „LT-Identity" dizainerė Jolanta Rimkutė. Šiais metais į Anykščius atvyko kūrėjai iš Norvegijos, JAV, Vietnamo, Švedijos, Belgijos, Estijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Formuluojant šių metų temą buvo atsižvelgta į miestui aktualias problemas. „Anykščių miesto strategijos prioritetas yra kultūrinis turizmas", – teigia Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas. Taigi šiais metais projekto dalyviai diskutuos ir kurs temomis „Kultūrinis turizmas: šiuolaikinis menas kaip masalas keliauti", „Kultūrinis turizmas kaip meno ženklų ieškojimas".

„Anykščiai – ne tik vienas gražiausių Lietuvos miestų, bet šiais metais jis yra ir Lietuvos kultūros sostinė. Čia susirinkę tikimės ne tik patys pasisemti įkvėpimo ir turiningai praleisti laiką, bet ir pačiam miestui atnešti naudos: skirtingų sričių specialistai, susiėję kolektyviniam darbui, miestui paliks naudingų idėjų, galinčių pasitarnauti kultūrinio turizmo plėtrai", – pasakoja projekto koordinatorė Jolita Vitkauskaitė.

Projekto atidaryme dalyvavę Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento atstovai pažymėjo, kad šis projektas yra viena iš prasmingų iniciatyvų, praktiškai įgyvendinančių „Globalios Lietuvos“ idėją. Pasak jų, „Migruojantys Paukščiai“ yra ne tik bendra kūrybos erdvė, bet ir labai konkretus praktinis žingsnis, skatinantis Lietuvos diasporos menininkų įsitraukimą į Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

Į spaudos konferenciją, kuri vyks ketvirtadienį, liepos 26 dieną, 17 val., Anykščių Sakralinio meno centro parodų salėje, sukviesime miesto gyventojus ir svečius. Susitikimo metu grafikos dizaineriai, meno vadybininkai, fotografai, archeologai, choreografai ir kino režisieriai miestui pateiks pasiūlymus, kaip skatinti kultūrinio ir atvykstamojo turizmo plėtrą.

Šiais metais projektą remia Užsienio reikalų ministerija, Kultūros rėmimo fondas, Anykščių rajono savivaldybė.

Daugiau informacijos: koordinatorė Jolita Vitkauskaitė, el. paštas jolita.vitkauskaite@gmail.com, tel.: +370 672 29948

www.migruojantyspauksciai.lt

Nuotraukos: Adomo Jablonskio

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt