TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar kada nors Lietuva iš krepšinio šalies virs mokslo šalimi?

Laidos filmavimas
Laidos filmavimas
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Lietuvoje jau trečius metus visuomenę šviečia jaunatviška internetinė mokslo populiarinimo laida „Mokslo sriuba“, skirta visiems Lietuvos žmonėms – dideliems ir mažiems. Kas ją...

Lietuvoje jau trečius metus visuomenę šviečia jaunatviška internetinė mokslo populiarinimo laida „Mokslo sriuba“, skirta visiems Lietuvos žmonėms – dideliems ir mažiems. Kas ją kuria? Savanoriai! Aš esu viena iš jų ir šiandien papaskosiu kas vyksta už kadro. Lietuva pasaulio žemėlapyje bus pažymėta ne tik kaip krepšinio, bet ir kaip mokslo šalis!

Kiekviena idėja gali tapti realybe

Viskas prasidėjo 2012 metų pradžioje, kai idėjos autorius Ignas Kančys nusprendė išmokyti Lietuvą į mokslą pažvelgti kitaip. Vaikinas suklijavo studijos foną, su muzikos kūrimo programa sukūrė muzikinę užsklandą ir iš apversto nešiojamojo kompiuterio sukonstravo laidos teksto skaitymo aparatą. Pirmoji „Mokslo sriuba“ įkelta į YouTube sulaukė žmonių dėmesio. Komentarų būta įvairiausių. Vieni palaikė novatorišką idėją, kiti juokavo apie laidos vedėjo išvaizdą ir balsą. Jei apie tave kalba, vadinas tu esi. Toks dėmesys mums tada buvo labai naudingas.

„Mokslo sriubos“ sukūrimas buvo nepaprastas nuotykis ir išbandymas. „Išsikeli tikslą, turi užduotį ir bandai tai padaryti, ir viskas, dirbi“ – sako Ignas. Vedinas tokių minčių kiekvienas galime pasiekti to apie ką svajojame, svarbu tik susitelkti ir nepasiduoti. Kiekviena idėja gali tapti realybe!

Geras pavyzdys užkrečia

Pasirodžius pirmosioms laidoms, pradėjo burtis savanorių komanda. Nepatikėsite, šiuo metu „Mokslo sriubą“ verda apie 30 savanorių! Daugiausia esame studentai iš įvairių miestų. Eidami gatvėje kai kurie prasilenktume ir neatpažintume vieni kitų. Visas veiksmas vyksta slaptoje Google grupėje, o vilniečiai kartą į mėnesį susitinkame apsitarti gyvai. Mus palaiko vien idėja ir noras tobulėti, bei kurti ką nors nepaprasto, naudingo visai šaliai. Kas daugiau jei ne šalies jaunimas yra pagrindinis tautos ramstis, vedantis į tobulėjimą? Viena iš ilgamečių „Mokslo sriubos“  savanorių Aušra Šmaižytė (ji laidoje darbuojasi jau antri metai) sako: „MS – tai vieta, kur gali plėsti savo akiratį, atrasti kitus mokslus, mokslininkus, susipažinti su jų darbais, o taip pat ir kitais žmonėmis, kam tai įdomu“. Ši iniciatyva – tai ne tik internetinė laida visuomenei, bet ir šauni gyvenimiška mokykla, norintiems save išbandyti ir pažinti.

„Mokslo sriubą“ verda apie 30 savanorių! 

Kokybė – mūsų credo

Kiekviena laida – tai naujas iššūkis visai mūsų kūrybinei komandai. Nei vienas nėra gimes visa žinančiu. Net ir Algimantas Čekuolis! Todėl kurdami laidą daug skaitome, ieškome informacijos ir bandome susigaudyti. Šiame sezone pradėjome bendrauti su mokslininkais ir specialistais. Jaučiamės kaip tikri žurnalistai. Susitariame, atvažiuojame, užduodame gausybę klausimų ir ištempę ausis klausomės. Kartais jie mus pamoko, kad reikia daugiau pozityvumo. „Kodėl žiniasklaida skleidžia daugiausia neigiamas žinias? Kodėl tiek daug tamsos?“ – jie klausia mūsų. Esame išsikėlę tokį uždavinį, kad kiekviena nauja laida būtų geresnė, nei prieš tai buvusi. Tikras išbandymas, tiesa? Siekiame būti kuo arčiau žiūrovų ir mokslines temas nagrinėti kuo įdomiau. Čia padeda iliustruojančių vaizdų komanda, kuri internete ieško pačių geriausių kadrų. 10 minučių laidos montažas trunka keturias dienas nuo ryto iki vakaro!

Norime pakeisti pasaulį

Sudėjus visus sklaidos kanalus, kiekvieną „Mokslo sriubos“ laidą peržiūri apie 15 tūkstančių žmonių. Tai tik 0,5% visos Lietuvos gyventojų. Didžiąją dalį žiūrovų sudaro vyrai. Pagal „Youtube“ statistiką jų net 81 proc. Ieškau atsakymo, kodėl taip yra. Draugės sako, kad mokslas nelabai įdomus. Gal jos juokauja? Kai nesidomime, tai nežinom kas vyksta pasaulyje. Badas pasaulyje, konfliktų sprendimas naudojant ginklus, parduotuvėse pardavinėjama degtinė ir rūkalai – tai pavyzdžiai, kad turime labai daug kur tobulėti. Kuo daugiau savo gyvenime kalbėsime, galvosime, remsimės mokslu,  tuo greičiau susikursime tokį pasaulį, apie kokį svajojame. Kartu mes galime daugiau!

Lina Matiukaitė

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 mokslo sriuba
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt