Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artistų artistas Kostas Smoriginas „Artistuose“ pristatė naują kūrybą

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Artistų“ baras liepos 4d. savo klausytojams pristatė artistų artistą – Kostą Smoriginą. Dainininkas, aktorius, dainuojamosios poezijos pradininkas Lietuvoje koncerte...

„Artistų“ baras liepos 4d. savo klausytojams pristatė artistų artistą – Kostą Smoriginą. Dainininkas, aktorius, dainuojamosios poezijos pradininkas Lietuvoje koncerte klausytojams pristatė ne vien naują kūrybą, bet ir seniai klausytojų pamėgtas dainas.

Palyginus su „Meilės trikampio “ atliekamu repertuaru, naujoje autoriaus kūryboje juntama asmeniškesnė autoriaus pusė. Čia jis nebijo atsigręžti į kaip aktoriaus nueitą kelią: apdainuojamų vaidmenų tarpe, Makbetas iš Šekspyro „Hamleto“ ir Astrovas iš A. Čechovo „Dėdės Vanios“ spektaklių.

Jau nuo studentavimo laikų įvaldęs muzikos kompozicijos meną, Kostas Smoriginas pateikia Rimvydo Stankevičiaus eiles lyg jos būtų savos. Sodrus K. Smorgino balsas privertė poeziją suskambėti naujai, ko pasekoje buvo sukurtas netikėtas bendras darbas.

Klausantis aktoriaus dainų, autoriaus žodžiais tariant „verkšlenimų“, apnuoginamas pats gyvenimas. Atskleidžiami gyvenimo vingiai, kuriuose netrūksta jaunystės istorijų, sklidinų svajonių, vilčių bei šių svajonių žlugimo. Viskas pateikiama be pamokslavimų ir pamokymų. Klausytojas išvadas yra skatinamas padaryti pats.

Šios istorijos nelyginant neišvengiamos tragedijos, sukeliančios katarsį, minčių apvalymą. Nejučia dainose save atpažįsta ir jaunas, ir senas. Vyresni klausytojai melancholiškai prisimena jaunystę, tuo tarpu studentams pranašaujama ne rožėm klota ateitis. Juolab kas geriau pažįsta gyvenimo vingius už aktorius, K. Smorigino žodžiais tariant „praeina vaidmenys, praeina ir ateina/kaip šito amžiaus pergalės ir klaidos“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Artistas
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt