Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aš + tu = mes

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Psichikos sveikata – tai geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, išgyventi skausmą ir liūdesį. Psichikos sveikata –...

Psichikos sveikata – tai geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, išgyventi skausmą ir liūdesį. Psichikos sveikata – tai ne vien psichikos ligos ar sutrikimo nebuvimas. Tačiau kalbėdami apie psichikos sveikatą, mes vis dar koncentruojamės į ligas ir jų gydymą, o ne į prevenciją. Nuoširdus pokalbis ir palaikymas sunkioje emocinėje situacijoje gali padėti žmogui įveikti sunkumus, kurie, nesulaukus tokios paramos, galėtų komplikuotis ir reikalautų ilgo ir sudėtingo gydymo.

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (LTPPTA) duomenimis, dažniausiai į emocinės paramos tarnybas 2011 metais skambino vaikai ir paaugliai nuo 11 iki 16 metų. Jie sudarė 21,4 proc. visų skambinusiųjų. 16,7 proc. skambintojų buvo vaikai nuo 7 iki 11 metų. Dar viena skambintojų kategorija – jaunuoliai nuo 16 iki 18 metų, jie sudarė 6,1 proc. visų skambinusiųjų. Pagrindinėmis problemomis, dėl kurių jauni žmonės kreipėsi pagalbos, įvardijamos šios: santykiai su tėvais (9,05 proc. visų problemų skaičiaus), savižudybės (7,55 proc.), santykiais su kitos lyties atstovais (7,26 proc.), neturėjimas ką veikti (5,49), santykiais su draugais (5,12 proc.), fizinė sveikata (4,76 proc.) ir kt.

2012 m.spalio 10 d. Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos psichologė Birutė Kasputytė, vyriausioji socialinė pedagogė Tatjana Komskienė ir visuomenės sveikatos centro specialistas Vilius Floreskul, padedami gimnazijos mokinių ir mokytojų bendruomenės, surengė akciją „AŠ+TU=MES“, skirtą paminėti psichikos sveikatos dienai. Jau iš ryto gimnazijos bendruomenės narius prie durų pasitiko moksleiviai, kurie dalijo vaikams ir mokytojams gražios dienos palinkėjimus. Čia pat mokinukių komanda, apsirūpinusi specialiais dažais, siūlė visiems pageidaujantiems nupiešti ant rankos ar veido „šypsenėlę“. Norinčiųjų mokinukų atsirado tikrai nemažai. Gražu ir malonu buvo žiūrėti, kaip veidus nušviečia šypsenos, ir į pamokas mokiniai ir pedagogai eina linksmesni.

5-8 klasių mokiniai, vadovaujami vyriausios socialinės pedagogės Tatjanos Komskienės, papuošė gimnazijos pirmo aukšto fojė kūrybiniais darbeliais. Vaikai pasigamino įvariaspalves šypsenas ir iš jų sudėliojo skirtingus ornamentus. Ant kiekvienos šypsenėlės gimnazistai užrašė mintį, kaip jaučiasi vienoje ar kitoje situacijoje, kokios emocijos juos užvaldo. Pertraukų metų prie „šypsenėlių“ rinkosi nemažas būrys vaikų - juk kiekvienam tarp daugybės „šypsenėlių“ smagu atrasti savąją.

Gimnazijos mažiausieji (pradinių klasių) mokinukai taip pat prisijungė prie rengtos akcijos. Specialiosios pedagogės Vidos Miškinienės, pradinių klasių vadovių Loretos Grumadienės, Nerimantos Lukminienės, Žibutės Buinevičienės, Vidos Klajūmienės, Daivos Kalvaitienės ir Daivos Masaitienės mokinių darbeliai papuošė gimnazijos pradinių klasių korpuso fojė. Piešinių tematika – vaikų išgyvenamos emocijos.

Po pietų Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistas Vilius Floreskul gimnazijos salėje skaitė paskaitą „Stresas mūsų gyvenime“ 11 klasių mokiniams. Gimnazistai sužinojo, kas sukelia stresą ir kaip reiktų jį valdyti, kaip išgyventi streso sąlygomis, streso kupiname pasaulyje. Mokiniai nuoširdžiai ir atvirai dalijosi su specialistu savo mintimis, prašė patarimų.

9-12 klasių moksleiviams gimnazijos psichologė Birutė Kasputytė pasiūlė kartu peržiūrėti meninį filmą „Gana linksma istorija“. Filmas pasakoja apie šešiolikmetį paauglį, išgyvenantį paauglystės krizę ir ieškantį pagalbos. Paauglio gyvenimo kelyje sutikti žmonės moko jį išgyventi suaugusių pasaulyje ir berniukas daug sužino apie gyvenimą, meilę ir kitus emociškai svarbius dalykus. Po filmo peržiūros mokiniai diskutavo apie problemas matytame filme, apie tai, kas jiems buvo svarbu ir ką galėtų daryti patys.

Turiningas įvykiais trečiadienis, skirtas psichikos sveikatos dienai paminėti, prabėgo labai greitai. Mokinių, mokytojų ir akciją surengusių gimnazijos specialistų dėka visą dieną gimnazijoje tvyrojo puiki nuotaika, geros emocijos. Tai dar kartą įrodė, kad dirbdami kartu galime pasiekti puikių rezultatų, kurie džiugina žmones, kuria puikią nuotaiką ir užtikrina sveiką emocinį klimatą gimnazijoje, nes:„AŠ+TU=MES“.

Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos vyr. socialinė pedagogė Tatjana Komskienė
Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos psichologė Birutė Kasputytė
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt