TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Augalų žavadienio lankytojų lietus neišgąsdino

Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 16 d. Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode buvo paminėta ypatingai. Panašiu laiku visame pasaulyje žmonės ypatingą dėmesį skiria augalams ir mini „Augalų ž...

Gegužės 16 d. Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode buvo paminėta ypatingai. Panašiu laiku visame pasaulyje žmonės ypatingą dėmesį skiria augalams ir mini „Augalų žavadienį”. Renginio metu siekiama  atkreipti visuomenės dėmesį į augalų svarbą visiems žemės gyventojams ir įvairiausių organizuojamų veiklų metu šventės dalyviai ir renginio svečiai atranda augalų grožį bei žavėdamėsi mokosi geriau pažinti juos. Nors dauguma šventės renginių vyko po atviru dangumi, tai nė kiek neįbaugino šventės lankytojų, priešingai – žmonės aktyviai dalyvavo dienos programoje nuo paties ryto iki vėlaus vakaro.
            Šiais metais renginys vyko be tarptautinio koordinatoriaus, tačiau nacionalinio koordinatoriaus - VDU Kauno botanikos sodo – dėka prie Lietuvos mastu vykusios  „Augalų žavadienio“ šventės prisidėjo net 34 partneriai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kėdainių, Šeduvos, Visagino ir Panevėžiuko. Vieni jų programas rengė savo mieste, o kiti atvyko į pagrindinę šventę VDU Kauno botanikos sode.
            Nuo pat ryto patys mažiausieji šventės dalyviai rinkosi į eiseną. Pasipuošę įvairiausių gėlių žiedais mažieji palydėjo renginio svečius iki scenos, kur po šventės atidarymo vyko lopšelių-darželių koncertinė programa, o vėliau visi keliavo švęsti vikšro „Šimtakojo“ gimtadienio.
            Vidurdienį prasidėjo programa skirta moksleiviams. Prie scenos susirinko būrys smalsuolių, kurie ne tik galėjo atlikti įvairiausius bandymus padedami studentų ar pasidomėti augalų aromatų alchemijos paslaptimis, bet ir sudalyvauti tapymo ant vandents pamokėlėje, gėlių iš vilnos nėrimo dirbtuvėlėse, tapyti ant akmenų, varžytis orientaciniame žaidime ir protmūšyje. Šventės metu lankytojai galėjo geriau pažinti medžių rievių paslaptis, aplankyti biomasės, energinių augalų, palangės sodų ekspozicijas, pasimokyti gėlių kryžminimo paslapčių, sudalyvauti nemokamose ekskursijose bei aplankyti net dvi šventės metu veikusias parodas. Taip pat netrūko norinčių tapyti augalus tiesiog gryname ore ir nors saulė ir geras oras lepino tikrai ne ilgai, šventės tai tikrai nesugadino. Aktoriai Č. Stonys, S. Sipaitis ir P. Zaremba skaitė Pauliaus Širvio eiles. Iš karto po poezijos skaitymų lankytojai mielai klausėsi D. Šeškauskaitės koncerto „Jovaro vėjai“. Iki renginio uždarymo likus kelioms valandoms žmonės sugužėjo į oranžeriją, kur degustavo įvairiausias žolelių arbatas bei gėrėjosi išskirtiniu spalvų bei garsų šou.
            Labiausiai sužavėti lankytojai liko renginio uždarymo programos, kurioje pasirodė E. Bavikinas ir I. Gudavičienė. Gėlių valdovus įkūniję solistai nepaliko abejingų ir kantriai iki vėlumos laukusių žiūrovų. Specialiai šventei paruošta, nuostabia, šviečiančia valtimi atplaukęs E. Bavikinas įteikė rožių puokštę I. Gudavičienei ir galiausiai kartu dainuodami išplaukė palikdami žiūrovams dovaną – nuostabų šviesų šou ant Aukštosios Fredos dvaro rūmų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt