TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštai taikančiam jaunimui – aukščiausios klasės renginys (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

LIMUN (Lithuanian International Model United Nations) – tai tarptautinė iniciatyvinė grupė, propaguojanti Jungtinių Tautų Organizacijos modelio (MUN) sklaidą Lietuvoje.

LIMUN (Lithuanian International Model United Nations) – tai tarptautinė iniciatyvinė grupė, propaguojanti Jungtinių Tautų Organizacijos modelio (MUN) sklaidą Lietuvoje.

Įkurtas 2011 metais, LIMUN projektas aktyviai siekia ugdyti aktyvų ir apsišvietusį politikos klausimais jaunimą. Tuo tikslu, LIMUN komanda Lietuvos jaunuolius kviečia į unikalius, niekada Lietuvoje neorganizuotus, MUN metodika (įvairių tarptautinių organizacijų, kaip JTO, ES ar NATO, simuliacijos) pagrįstus renginius. Šie renginiai – nacionalinės MUN konferencijos – jau pritraukė kelių prestižiškiausių Lietuvos gimnazijų mokinių dėmesį. Savas konferencijas pagal LIMUN metodiką rengė ir Kauno Jėzuitų gimnazijos, ir Vilniaus Licėjaus moksleiviai.

Rugpjūčio 16‐19 dienomis Druskininkuose vyks jau 4‐asis LIMUN renginys. LIMUN komanda rengia pirmąją Rytų Europoje edukacinę vasaros stovyklą skirtą jauniesiems diplomatams iš Baltijos regiono Europos šalių. Nors renginys yra orientuotas į moksleivius ir studentus, renginio programa sudaro įspūdį, kad stovykla puikiai patenkintų ir sėkmingų verslininkų bei politikų poreikius.

Vien kviestinių kalbėtojų sąraše – įspūdinga įvairių sričių profesionalų pavardžių virtinė. Norėdama suteikti dalyviams įvairialypę patirtį, LIMUN komanda į stovyklą kalbėti pakvietė tiek Lietuvos politikus, tiek sėkmingiausią Norvegijos investuotoją Stig’ą Myrseth’ą. Stovyklos dalyviams kalbės Jungtinių Amerikos Valstijų Armijos kadetų delegaciją, o dabartines politines realijas nagrinės JAV Ambasados politikos analitikas Adamas Halversonas.

Ir pačių stovyklos organizatorių ir jiems padedančių studentų kvalifikacija stebina. Pagrindiniai stovyklos organizatoriai – Dominykas Milašius ir Justinas Mickus kartu yra laimėję septynias MUN konferencijas JAV, bei rengę 6 abiejose Atlanto pusėse – bendradarbiauja su prestižiškųjų Kolumbijos (JAV) ir Kembridžo (D.Britanija) universitetų MUN ekspertais, taip pat Bostono koledžo ir St. Ignatius gimnazijos (JAV) MUN klubų vadovais. LIMUN komanda stovyklos dalyvius įtrauks į įvairias kūrybines dirbtuves, skirtas vystyti jų viešojo kalbėjimo, kritinio mąstymo, ir žinių analizavimo įgūdžius.

“Šis projektas – ambicingas, mes tai žinome” – sako projekto bendrautoriai Dominykas ir Justinas – “bet mus įkvepia kitų šalių sėkmė, ir tikime, kad LIMUN renginiai ir toliau stebins kokybe ir taps vis populiaresni tarp Lietuvos ir kitų Pabaltijo šalių jaunimo”.

Registracija į LIMUN vasaros stovyklą vyks iki rugpjūčio 5-osios. Daugiau informacijos apie šį ir kitus LIMUN komandos renginius rasite LIMUN interneto svetainėje limun.lt bei jų puslapyje socialiniame tinklalapyje Facebook.

Straipsnį parengė Ieva Krivickaitė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt