Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 14d. 22:15

„Aukštyn kojom“ valandos su dailininke Sigute Ach (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

„Aukštyn kojom“ pasakos ir „Nieko rimto“ leidykla surado vienos kitas!

„Aukštyn kojom“ pasakos ir „Nieko rimto“ leidykla surado vienos kitas! Istorijos, prieš dešimtmetį džiuginusios „Keistuolių“ teatre, šį kartą atgimė knygoje, o jas iliustravo pati nerimčiausia Lietuvos dailininkė Sigutė Ach!

Knygų mugės metu leidyklos „Nieko rimto“ stende (Nr. 5. B05) skaitytojai turės progą gyvai pamatyti, kaip gimsta „Aukštyn kojom“ personažai: aukštyn kojom sapnuojanti varna Albertina, skraidantis paršiukas Ikaras, laivą išgelbėjusi karvė Anabelė, žiogas Sendis, sraigė Olaiva, arklys Haris ir kiti! Intriguoja ir tai, kad Sigutė Ach pieš nauja technika – gerai pažįstamus dailininkės akvarelinius piešinius pakeis graveriu išbraižytos linijos ant stiklo.

„Mano gyvenime daug kas vyksta aukštyn kojom. Mėgstu į įvairius reiškinius, situacijas pažvelgti kitaip, kitu kampu. Toje pačioje akvarelės dėmelėje galiu pamatyti ir angelą, ir kiškį, ir gėlėtą pievą. Lygiai taip liūdnoje nuotaikoje ar skaudžioje emocijoje galiu įžvelgti giedrą. Todėl draugai dažnai juokauja, kad dirbu optimiste. Aukštyn kojom man yra būdas jausti, mąstyti, gyventi, imtis kažko kito ir kitaip. Pasiūlymas išbandyti graviravimą pataikė tiesiai į dešimtuką: esu žinoma kaip akvarelistė ir dailininkė, turinti jautrią, grakščią liniją, todėl graviravimas bus šiek tiek aukštyn kojom mano įprastai kūrybai. Ir tai vilioja. Be to, smagu pagalvojus, kad kažkur bus vaikų ir didelių suaugusių žmonių, kurie gers sultis ar pieną iš mano išgraviruotos stiklinės su „Aukštyn kojom“ herojais ir aukštyn kojom palinkėjimais“, – apie naują kūrybinę veiklą Knygų mugėje pasakojo Sigutė Ach.

„Aukštyn kojom valandos“, kurių metu veiks dailininkės graviravimo dirbtuvėlė, skelbiamos kasdien nuo 13 iki 14 val. ir nuo 17 iki 18 val. Tuo metu „Nieko rimto“ stende (Nr. 5. B05) bus galima ne tik pasižiūrėti į aukštyn kojom piešiniais graviruojamas stiklinaites, bet ir jų įsigyti ar gauti dovanų su asmeninėmis Sigutės Ach dedikacijomis.

Nuotraukos:

1. Knygų mugėje dailininkė Sigutė Ach ant stiklo graviruos „Aukštyn kojom“ personažus. © Sandra Junevičiūtė

2. Varna Albertina. Iliustracija iš knygos „Aukštyn kojom“. © Leidykla „Nieko rimto“, Sigutė Ach

Autorė: Ugnė Rakauskaitė

Temos: 1 Sigute Ach
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt