Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 23d. 15:06

Baltų bendruomenės jungiasi (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Kiekviena tauta turi itin svarbių datų savo istorijoje. Tokia buvo ir 1236 metų rugsėjo 22-oji.

Kiekviena tauta turi itin svarbių datų savo istorijoje. Tokia buvo ir 1236 metų rugsėjo 22-oji. Tą dieną vyko Saulės mūšis, kuris vyko tarp žemaičių ir Kalavijuočių ordino kariuomenės. Baltai sutriuškino Kalavijuočių ordiną ir taip nutraukė baltų žemių užkariavimus. Ši data nuo 2000 metų yra pripažinta Lietuvoje, kaip minėjimo diena. Nors mūšis vyko netoli dabartinių Šiaulių, šią dieną paminėjo lietuvių bendruomenės ir ne tik.

Šiaulių bendruomenė www.aukuras.lt kiekvienais metais kviečia bendruomenes prisidėti prie šio įvykio paminėjimo. Ir kas nuostabiausia, kasmet mininčių šią datą vis daugėja ir ne tik iš Lietuvos! Štai koks gausus sąrašas buvo pateiktas internetinėje svetainėje, kuriame nurodyta, kas, kur, kada ir kaip paminės Saulės mūšio datą.

Jei atkreipėte dėmesį, minėjime dalyvavo ir Lenkija, ir Baltarusija ir Latvija. Prie šio gražaus įvykio prisidėjo ir Elektrėnų miestelis. Nors susirinko tik 27 žmonės, ansamblio ,,Runga" atlikėjai neslėpė džiaugsmo pamatę jaunimą. Jie sakė: ,,Džiaugiamės, kad esat. Galbūt, vėliau jūs perimsit šią tradiciją!" Apeigos buvo simboliškos, bet labai jaukios. Žmonės dainavo patriotiškas liaudies dainas, sėdėjo aplink laužą, dalinosi bendru valgiu ir tiesiog bandė suprasti svarbą šio mūšio. Šiemet ši diena taip pat svarbi tuo, kad būtent rugsėjo 22-ąją yra rudens lygiadienis ir šią dieną gimęs M.K.Čiurlionis.

Reporterė Indrė Janavičiūtė

Temos: 1 Bendruomenė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt