Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 3d. 10:54

Barry Guy – pasakiškos džiazo improvizacijos Kaune

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Balandžio 2-ąją Kaune svečiavosi visame pasaulyje žinomas, britų improvizacinio džiazo legenda vadinamas kontabosistas Barry Guy.

Balandžio 2-ąją Kaune svečiavosi visame pasaulyje žinomas, britų improvizacinio džiazo legenda vadinamas kontabosistas Barry Guy. Laikinosios sostinės menininkų namų sienas jis sudrebino virtuoziškomis, energija pulsuojančiomis melodijomis. Šiam savo amato meistrui talkino vienas žymiausių Lietuvos saksofonistų – Liudas Mockūnas.

19 val. prasidėjęs ir keletą valandų trukęs koncertas nepaliko abejingų. Sausakimša salė buvo tarsi užhipnotizuota lietaus lašenimą, vėjo ošimą, perkūno griausmą bei kitų stichijų šėlsmą primenančių melodijų. Viso pasirodymo metu maestro Barry Guy buvo užsimerkęs, giliai pasinėręs į apmąstymus ir veido mimikomis išgyvenantis kiekvieną kontabosu skriejančią natą. Po pasirodymo salėje netilo aplodismentai, tad Barry Guy ir jo scenos partneris Liudas Mockūnas grįžo į sceną ir atliko dar vieną trumpą, tačiau efektingą kūrinį. 

1972 metais britų džiazo legenda įsteigė garsųjį London Jazz Composers Orchestra, kuriame daugelį metų grojo Europos džiazo elitas – Deras Bailey, Paul Rutherford, Howard Riley, Trevor Watts, Evan Parker, Tony Oxley ir daugybė kitų. Už savo kompozicinius kūrinius Barry Guy pelnė Didžiosios Britanijos Karališkosios Filharmonijos Bendrijos apdovanojimą bei Choc de l’Année pagrindinį prizą Prancūzijoje. Išleidęs daugybę vinilinių bei kompaktinių plokštelių, muzikos kritikų labai gerai vertinamas Barry Guy pastaruoju metu dažnai koncertuoja solo ir duetuose. Jo muzikavimo spektras apima ne tik džiazo improvizaciją, bet ir barokinę muziką. Barry Guy yra dažnas svečias įvairiuose Europos muzikiniuose festivaliuose.

Taigi kauniečiai turėjo puikią galimybę išgirsti pasaulinę šlovę pelniusį savo srities profesionalą ir pamaloninti savo ausis nuostabiomis džiazo improvizacijomis. O tie, kurie nesuspėjo pabuvoti šio virtuozo koncerte, dar turi šansą tai padaryti. Sekmadienį, balandžio 3-ąją Barry Guy su grupe pasirodys Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Temos: 1 Kas vyksta Kaune
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt