Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštono kurhauze vyko baigiamasis Birštono vasaros menų akademijos koncertas

Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar, rugpjūčio 4 d., Birštono kurhauze vyko Birštono vasaros menų akademijos aktyviųjų dalyvių koncertas ir iškilmingas uždarymas. Lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius...

Vakar, rugpjūčio 4 d., Birštono kurhauze vyko Birštono vasaros menų akademijos aktyviųjų dalyvių koncertas ir iškilmingas uždarymas. Lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius kurorto gyventojams bei svečiams dovanojo Birštono vasaros menų akademijos studentai, kurie liepos 29 d. – rugpjūčio 4 d. dalyvavo įvairiose kurorto erdvėse vykusiuose muzikos kursuose, pamokose, diskusijose. Jauniesiems muzikams meistriškumo kursus vedė tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai-pedagogai: Vladimiras Prudnikovas (bosas, Lietuva), Gabrielius Alekna (fortepijonas, JAV), Caroline Stinson (violončelė, JAV) ir Nijolė Ralytė (fortepijonas, Lietuva).

Birštono vasaros menų akademijos uždarymo vakaro metu Lietuvos muzikų sąjungos (LMS) prezidentė, kompozitorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė sveikino akademijos studentus, dėstytojus, už šiltą priėmimą ir bendradarbiavimą dėkojo Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei, Meno mokyklos direktorei Laimutei Raugevičienei, Kultūros centro direktoriui Zigmui Vileikiui. A. Žigaitytė-Nekrošienė džiaugėsi puikiais akademijos studentų rezultatais, dėkojo projekto partneriams, kvietė studentus, dėstytojus, kurorto gyventojus ir kitais metais susitikti vasaros menų akademijos meistriškumo kursuose bei koncertuose.

Jaunuosius muzikus, akademijos studentus sveikino ir Birštono vasaros menų akademijos globėja, Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė. Ji džiaugėsi šios gražios edukacinės programos sėkme, bendradarbiavimu su projekto partneriais, o jaunuosius muzikus kvietė ne tik sugrįžti į kurortą tobulintis, bet ir ilsėtis. Merė dėkojo meistriškumo kursų dėstytojams ir studentams, kad dovanojo kurortui kokybišką muziką, kvietė profesionalus, jaunimą toliau kartu įgyvendinti projektą, į Birštono vasaros menų akademiją sugrįžti ir kitais metais.

Baigiamojo meistriškumo kursų renginio metu Birštono gyventojams ir svečiams koncertavo jaunieji dainininkai, violončelininkai, koncertmeisteriai. Visi akademijos studentai gavo Birštono vasaros menų akademijos diplomus, dėkojo savo dėstytojams, o violončelininkės iš JAV Caroline Stinson studentai dėstytojai dovanojo staigmeną – visi kartu atliko A. Grečianinovo ,,Linksmuolis“. Renginio pabaigoje jaunieji dainininkai kurhauzo scenoje dėstytojams ir koncerto dalyviams dovanojo V. Bartulio „Himnas muzikai“.

Birštono vasaros menų akademija – tai bendras Lietuvos muzikų sąjungos, Birštono savivaldybės ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto projektas, kuris pradėtas įgyvendinti šių metų gegužės mėnesį. Renginiuose, atvirose pamokose ir koncertuose liepos 29 d. – rugpjūčio 4 d. dalyvavo ne tik akademijos studentai, bet ir pedagogai, jaunieji menininkai, Birštono gyventojai, svečiai iš įvairių Lietuvos regionų bei užsienio. Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursai, paskaitos, diskusijos, filmų peržiūros visą savaitę vyko įvairiose kurorto erdvėse, o vakarais Birštono kurhauze pasiklausyti kokybiškos muzikos kvietė ir muzikai profesionalai, ir jaunieji akademijos dalyviai. Birštono vasaros menų akademija kitais metais vyks liepos 25 – rugpjūčio 3 d.

Birštono savivaldybės informacija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt