TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainų kūrėjas ir atlikėjas Gytis Ambrazevičius - apie muziką, kūrybą ir požiūrį

Šaltinis: 15min
0
A A

Atlikėją, dainų kūrėją Gytį Ambrazevičių kalbina Eglė Gelažiūtė. 1. Ar kūryba ir muzika yra Tavo didžiausia aistra ir iššūkis? Dėl aistros tai tikrai taip, nors gyvenime darau...

Atlikėją, dainų kūrėją Gytį Ambrazevičių kalbina Eglė Gelažiūtė.

1. Ar kūryba ir muzika yra Tavo didžiausia aistra ir iššūkis?

Dėl aistros tai tikrai taip, nors gyvenime darau daug ką, tačiau viskas ,,sueina” į kūryba, visa veikla yra tam kad galėčiau kurti. Savaime suprantama, kad darau begalę visiškai nepoetiškų ir nekūrybiškų darbų, bet viduje visada kirba tai, ką norisi įdainuoti. Kartais, kai nieko neparašau ilgesnį laiko tarpą (džiugu ,kad tai buvo pakankamai seniai), jaučiu tam tikrą kaltę prieš save – kodėl  dabar pvz. šluoju  grindis, kai galėčiau rašyti dainą? Kol dar turiu ką pasakyt, neturiu teisės sustot. Kai/jei būsiu senas kaip koks Cohenas ar Dylanas, galėsiu pasiilsėt ir vien tik dainuot, nors žiū pastarieji ir iki dabar kuria.

Atsakant į antrą klausimo dalį ar kūryba yra iššūkis, tai galėčiau atsakyti, kad ne. Nebent tuomet, kai nori kažką sukurti, bet neturi iš ko, va tuomet tai būna iššūkis, bet geriau tuomet pasiilsėti, nebandyt per prievartą. Sako kad per prievartą net mielas nebūsi, ką jau bekalbėt apie kūrybą.

2. Kaip vertini šiandieninę muzikinės kultūros ir apskritai kultūrinę situaciją Lietuvoje? Ar ji taisosi? Ar švarėja nuo beverčių ir besielių ,,kūrinių”?

Tiek dėl muzikinės, tiek dėl nemuzikinės kultūros viskas yra gerai. Beverčių ar besielių kūrinių visada buvo ir visada bus. Reikėtų atskirti masinę kultūrą, t.y. pop kultūrą nuo Kultūros. Pop kultūrai aš netaikau jokių kriterijų, jos niekaip nevertinu ir neskirstau, nes ji yra visiems ir siekia patikti visiems. Kartais ji bando apsimesti tuo, kuo nėra, bet dažniausiai net nesidangsto, tad aš irgi net nesistengiu įžiūrėti ten tai, ko nėra. Visai kas kita yra Kultūra. Jos būna ir geros ir blogos, tiksliau blogų ir gerų kūrinių. Čia jau skonio reikalas, - gali patikti arba nepatikti. Gal nebūsiu apšauktas eretiku, bet man, pavyzdžiui, nepatinka S. Gedos poezija.  Žinau, kad tai yra Kūryba iš didžiosios K ar poezija iš didžiosios P, na bet neužkabina nors tu ką.

3. Iš ko patartum mokytis dar muziką tik besijaukinantiems žmonėms? Nuo ko pats pradėjai? Kaip muzika atėjo į Tavo gyvenimą?

Muziką mes jau visi prisijaukinę, kaip vienas iš mūsų propropropropro…… prisijaukino ugnį, taip turbūt prisijaukino ir muziką. Visi jos klausom. Parodykit man žmogų, kuris jos neklauso. Nors viena jauna poetė kažkada yra sakiusi, kad vienas ketvirtą dešimtį baigiantis eiti rašytojas visai neklauso muzikos, tai nežinau… Žinau tik vieną – niekada nepirksiu jo knygų.
Aš pats pradėjau nuo klausymo : ) Įdomią muziką (ne šiaip muziką) į gyvenimą atnešė brolis. Tik vėliau jam išvažiavus studijuot į Vilnių pradėjau klausyt truputį kitokią muziką, iš pradžių sunkesnę, po to lengvesnę, o po to visai dainuojamąją poeziją : )

4. Didžiausi autoritetai.

Jėzus Kristus ir Bobas Dylanas.

5. Tau svarbiausios knygos.

Tas, kurias perskaičiau ir patiko : ) . Džiugu kad pastaruoju metų jų daugėja. O šiaip tai daugiausiai skaitau poeziją ir nepoeziją, dabar užsikabinau ant autobiografijų. Tarp tų svarbių knygų yra ir elektroninių (ir vėl brolio nuopelnas), - labai geras dalykas, rekomenduoju visiems, kam įdomi ne tik knygų išorė, bet ir vidus.

6. Dainuoji ir kuri daugiausia lietuviškai. Ar iš to galime spręsti apie Tavo patriotiškumą?

Šią vasarą sulaukiau visų pirma poeto, o tik visų antra žurnalisto, Rimvydo Stankevičiaus skambučio, kuris norėjo pakalbėti apie Lietuvą. Iš pradžių nelabai supratau kuo aš čia dėtas, bet po to jau kalbantis supratau kad vis dėl to man rūpi Lietuva, kad galų gale ją myliu. Man tai kažkaip savaime suprantama. Dėl kūrybos lietuviškai jau esu ne kartą sakęs kad kol lietuvių kalba bus ta, kurią geriausiai moku, tol kursiu ja , šitoj vietoj patriotiškumas niekuo dėtas.

7. Ką teigiamo matai Lietuvoje:)?

Krepšinį, moteris ir alų, ai dar gintarą. O jei rimtai, tai šiuo metu mes gyvenam geriausiai per visą Lietuvos istoriją, nuo pat Netimero arba Mindaugo arba lunatikų išgalvotos Sarmatijos laikų. Manau tai pakankamai teigiamas dalykas.

8. Gal jau planuoji išleisti albumą?

Kol kas ne. Nėra čia ką ir planuoti, - kai suprasiu kad jau laikas tai ir išleisiu : )

9. Kur galima paklausyti Tavo įrašų?

http://www.facebook.com/g.ambrazevicius skiltyje MUZIKA, youtube įvedus mano vardę ir pavardę arba gyvai koncertuose (geriausias variantas).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt