Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 20d. 16:13

Debatai – dar viena galimybė patobulėti, pakeliauti ir susirasti naujų draugų

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Sesija jau senokai baigėsi ir su pavasario semestro pradžia nenumaldomai artėja nauji darbai ir šiltesni orai, o su jais ir noras veikti. Lietuvos universitetai gali pasiūlyti išties daug ir įvairių veiklų, kurių metu studentai praplečia savo akiratį, pakeliauja ir susiranda naujų draugų. Puikiais pavydžiais galėtų būti Erasmus studijos, mentorystės programos, įvairios stažuotės, praktikos ir t.t. Labai gaila, bet kartais visiškai veltui lieka užmiršta debatų klubų veikla. Tad kas yra tie debatai ir ką jie gali pasiūlyti?

„Žinau viską" pažengusi žurnalistė Greta Motiejūnaitė

Sesija jau senokai baigėsi ir su pavasario semestro pradžia nenumaldomai artėja nauji darbai ir šiltesni orai, o su jais ir noras veikti. Lietuvos universitetai gali pasiūlyti išties daug ir įvairių veiklų, kurių metu studentai praplečia savo akiratį, pakeliauja ir susiranda naujų draugų. Puikiais pavydžiais galėtų būti Erasmus studijos, mentorystės programos, įvairios stažuotės, praktikos ir t.t. Labai gaila, bet kartais visiškai veltui lieka užmiršta debatų klubų veikla. Tad kas yra tie debatai ir ką jie gali pasiūlyti?

Mykolo Romerio universito debatų klubo nariai paaiškinimą pradeda nuo to, jog debatai vyksta visur: pradedant Seimu, kur sprendžiami itin opūs socialiniai klausimai, kaip pavyzdžiui, naujo mokesčio įvedimas, baigiant debatu su draugais, sprendžiant, kuris filmas geresnis, o trumpai tariant, debatų esmė yra įrodyti savo pozicijos teisingumą diskutuojama tema. Žinoma, debatuotojų įvardytos situacijos skiriasi, bet jas sieja itin svarbus dalykas - pokyčiai. „Niekada neturėtume būti patenkinti dabartine situacija - juk visada mūsų gyvenime yra tai, ką galėtume patobulinti. Taigi debatai ir yra procesas, kuris nustato, kaip šie pokyčiai turėtų įvykti," - sako Mykolo Romerio universiteto debatų klubo prezidentė Sima Tamulytė.

Daugeliui gali kilti klausimas, o kodėl eiliniam žmogui naudinga debatuoti, ar tai skirta kiekvienam? Su šiais ir panašiais klausimais susidūrė dar tik pirmuosius metus skaičiuojančio ISM vadybos ir ekonomikos universiteto debatų klubo nariai. ISM debatų klubo prezidentė Giedrė Liorancaitė teigia, jog priklausymas debatų klubui bei dalyvavimas turnyruose reikalauja daug pastangų, tačiau debatuoti tikrai verta. Giedrei antrina ir Vilniaus universiteto debatų klubo prezidentė Viktorija Matusevičiūtė. Ji pateikia ištisą sąrašą privalumų: pradedant kalbėjimo įgūdžių lavinimu bei gebėjimu mąstyti kritiškai, baigiant gebėjimu atpažinti, kada žiniasklaida ir politikai manipuliuoja tavo asmenine nuomone.

Debatų klubas yra tarsi maža bendruomenė, kuri dirba ir mokosi kartu siekdami laimėti. Laikui bėgant jauni debatuotojai susiranda naujų draugų, susitinka įdomius žmones. Taip pat debatuotojui nuolat tenka dalyvauti turnyruose bei diskusijose ne tik savame mieste, bet ir kituose miestuose ar šalyse. Pasak Vilniaus universiteto debatų klubo prezidentės, kiekvienas turnyras yra ne tik kova dėl pergalės, tačiau ir nedidelis nuotykis, kai tenka susidurti su nauja kultūra, požiūriais ir vertybėmis, kas ilgainiui suteikia gebėjimus būti aktyvesniam, norą kurti geresnį pasaulį, nes debatuotojo nuomonė pagrįsta ne primestais įsitikinimais, o logika ir visapusiu apmąstymu.

Lietuvos debatuotojai jau yra pabuvoję draugiškuose turnyruose bei treniruotėse Latvijoje ir Estijoje. Daugelis yra aplankę ir Rusiją, Ukrainą, Didžiąją Britaniją, Prancūziją ir kitas šalis. Lietuvos debatuotojai ir patys rengia tarptautinius turnyrus. Šiuo metu didžiulę naštą pristatyti Lietuvą prisiėmė Mykolo Romerio universiteto debatų klubas, kuris šiemet organizuos tarptautinį debatų turnyrą „MRU IV 2012" jau dešimtąjį kartą. Priešingai nei per anksčiau vykusius turnyrus, šiemet Mykolo Romerio universiteto debatų klubo organizacinė komanda yra užtikrinta turnyro sėkme ir atveria duris plačiajai visuomenei bei kviečia visus, norinčius susipažinti su aukščiausios klasės debatais, stebėti „MRU IV 2012" finalą, kuris vyks 2012 m. kovo 25 d. Daugiau informacijos apie turnyrą.

Vilniaus debatuotojai taip pat prasitarė, kad Kauno technologijos universitete debatų klubas dar tik kuriasi, tačiau artimiausiu metu tikimasi sulaukti rimtos konkurencijos iš Kauno. Labai gaila, tačiau Šiaulių universitetas, debatuotojų duomenimis, klubo neturi, tačiau Vilniaus debatuotojai teigia internetinėje erdvėje aptikę filmuotos debatų medžiagos iš ŠU ir ragina burtis į klubą.

Nori debatuoti? Puiku! Lietuvos universitetų debatų klubai nuolatos laukia motyvuotų ir aktyvių naujų narių.

Debatų klubai treniruotėms renkasi kiekvieną savaitę. Iškilus klausimams visada gali kreiptis į:

  • Vilniaus universiteto debatų klubą el. paštu debate@vusa.lt. Daugiau informacijos apie Vilniaus universiteto debatų klubo istoriją ir debatavimo tradicijas rasi čia.
  • ISM vadybos ir ekonomikos universiteto debatų klubą, naudodamasis Facebook arba tiesiogiai kreipdamasis į ISM debatų klubo prezidentę Giedrę Liorancaitę.
  • Mykolo Romerio universiteto debatų klubą el. paštu debatesociety.mru@gmail.com. Daugiau informacijos apie MRU debatų klubą.

„Žinau viską" yra jaunųjų žurnalistų tinklas, sukurtas jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva ir ES programos „Veiklus jaunimas" iniciatyva. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Programa „Veiklus jaunimas" suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansinę paramą jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą.

Temos: 1 Debatai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt