Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 20d. 15:25

Didelės širdies kabuliečio kova prieš sprogmenis

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Metai iš metų Kabule vyko karinės pratybos, organizuotos įvairiausių valstybių kariuomenių. Pridėjus dabartinę įtemptą karinę Afganistano situaciją, turime miestą su nepavydėtinu...

Metai iš metų Kabule vyko karinės pratybos, organizuotos įvairiausių valstybių kariuomenių. Pridėjus dabartinę įtemptą karinę Afganistano situaciją, turime miestą su nepavydėtinu palikimu – daug tonų sprogmenų, iš kurių pavojingiausi – sausumos minos. Ko gero nesutiksite vietinio, kuris nepažinotų žmogaus nukentėjusio nuo minų.

Iš Afganistano kilęs dizaineris Massoud Hassani, suprasdamas tragišką situaciją, nusprendė imtis išminavimo darbų. Ne, tai nereiškia, kad žmogelis vaikščios užminuotose teritorijose ir rankios sprogmenis.

Hassani sukūrė įrenginį, kuris vėjo pagalba juda ir detonuoja minas savo svoriu. Tam panaudojo bambuko lazdas vienu galu pritvirtintas prie rutulio, o kitame gale turinčias primityvias, prie pagrindo prisitaikančias plokštumas, kuriomis juda paviršiumi. Šią paprastą technologiją žodžiais nuspasakoti sunku, tačiau pamačius nuotraukas ir video viskas pasidaro aiškiau negu aišku.

Vienos minos neutralizavimas samdant profesionalus kainuoja vidutiniškai 3 tūkst. litų, kai tuo tarpu Hassini įrenginio kaina siekia vos 135 litus. Vienos kelionės metu savaeigis burbulas gali detonuoti iki 4 minų, o norint jį surinkti ar pataisyti nereikia specialių žinių ar sugebėjimų, todėl tai padaryti gali bet kas.

Kol kas tai yra tik idėja su keliais bandomaisiais modeliais. Massoud Hassani dalyvauja filmų kūrimo konkurse, kurio pagrindinis prizas – beveik 300 tūkst. litų. Laimėjimo atveju idėjos sumanytojas galės sukurti 2000 išminavimo įrenginų ir sunaikinti apie 7 tūkst. minų, kurių neutralizavimo kaina pasitelkus profesionalus siektų 16,2 mln. litų.

Konkursinė nuoroda.

| www.zaliejisprendimai.lt | facebook.com/zaliejisprendimai |

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt