Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 23d. 11:07

Donatas Montvydas: „Vadovaujuosi posakiu, jog žiūrovų neįmanoma apkvailinti“ (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Savo dvidešimt ketvirto gimtadienio vakarą D. Montvydas siautulingas linksmybes iškeitė į jaukų ir ramų pasirodymą Klaipėdoje. Vieno ryškiausių jaunosios kartos atlikėjo akustiniu koncertu mėgavosi gausiai susirinkusi įvairiaspalvė publika. Širdis virpino ne plačiai skambanti televizijoje ar radijo stotyse, bet įvertinta profesionalų muzika.

Savo dvidešimt ketvirto gimtadienio vakarą D. Montvydas siautulingas linksmybes iškeitė į jaukų ir ramų pasirodymą Klaipėdoje. Vieno ryškiausių jaunosios kartos atlikėjo akustiniu koncertu mėgavosi gausiai susirinkusi įvairiaspalvė publika. Širdis virpino ne plačiai skambanti televizijoje ar radijo stotyse, bet įvertinta profesionalų muzika.

Pirmoje koncerto dalyje buvo atliekamos jausmingos baladės, tokios kaip „Never felt this way", „When You Love Someone"... Romantiška aplinka skatino prisiminti ir tyriausius jausmus. D. Montvydas vieną iš kūrinių skyrė moteriškajai klausytojų pusei, o ir visos dalies metu nepritrūko nuoširdžių ir mielų frazių žiūrovams. Kaip teigė atlikėjas, kiekvienas turime pasistengti iš šio vakaro išsinešti bent kažką vertingo.

Antrojoje dalyje vyravo savos kūrybos dainos, kurios sulaukė kur kas šiltesnio atgarsio iš publikos. Netrūko ir kartu mintinai tekstus traukiančių gerbėjų linguojančių į tokių kūrinių, kaip „Mano vasara", „Leisk mylėt", „Yes or no", „Running fast" ritmą. Paveiktas jausmų ekspresijo D. Montvydas paatviravo, jog artimiausiu metu nori sudainuoti duetu su Alicia Keys ir nors tai skambėjo kiek nerealiai, matydamas liepsnojančias užsispyrimu dainininko akis, nei vienas publikos narys nedrįso jam prieštarauti.

Koncerto pertraukos metu D. Montvydas atsakė į kelis klausimus.

- Dabar, kai esi žinomas, susilauki didelio gerbėjų susidomėjimo. Net kamerinis koncertas pritraukia būrį žmonių. Ar gausus dėmesys nevargina?

- Aš suprantu savo profesijos ypatybes. Ir kai susidėlioju faktorius į lentynėles, ką aš noriu daryti, dėl kokių priežasčių ir ko man reikia iš šios specialybės, tai dėmesys man tikrai netrukdo. Tiesa, kartais prastos nuomonės ar tam tikra energetika persiduoda ir man. Visa tai tarsi purvas, kuris pasilieka ant kūno ir tu su tuo grįžti namo. Tačiau tai neišvengiama, todėl aš savo baimes palieku kažkur kitur, einu ir darau tai, kas man patinka, ką vertinu ir myliu.

- Žmonės yra įpratę tave matyti ekspresyvų ir nenustygstantį vietoje, tiek šokių projektuose, tiek naujuose šou. Šis koncertas visiškai kitoks: lyriškas, ramus... Tai koks yra tas tikrasis D. Montvydas?

- Man lyrika yra tarsi sielos kalba. Baladės bei gyvas atlikimas kamerinėje aplinkoje visada turi išliekamąją vertę. Tai yra muzika, kuri jaudina. O greiti šokiai, pasirodymai - smagu, bet visiškai skirtinga. Savo įvairia veikla bandau tai susieti.

- O kuri niša tau labiau patinka?

- Tai visiškai skirtingos kategorijos. Jos viena kita papildo. Kartais gyvenime būna per daug lyrizmo ir norisi šou, ekspresijos... Manau, geriausia, kai būna visko po truputi.

- Viename iš pirmųjų interviu esi pasakęs, jog „kurti, dainuoti, šokti - tai mano gyvenimo aistra". Ar laikui bėgant neatsirado papildomų aistrų?

- Kadangi aš ir toliau tęsiu savo veiklą, tai ir esmė ta pati. Nors pamažu viskas tobulėja ir formuojasi iš naujo. Šią akimirka žaviuosi šokiais, dainų kūrimu prie klavišinių instrumentų... Sunku pasakyti, kas bus po metų, dviejų ar trijų, bet faktas tas, jog niekas nestovi vietoje ir nuolat kinta.

- Kas įkvepia tave kurti ir vis atrasti naujas savęs išreiškimo erdves?

- Gyvenimas ir patiriami išgyvenimai. Kartais tam tikra nuotaika. Sukurti gerą dainą galima esant liūdnam ar linksmam. Neprognozuojami dalykai.

- Kokio atsako savo pasirodymais tikitės iš žiūrovų?

- Vadovaujuosi posakiu, kad „žiūrovų neįmanoma apkvailinti". Jie jaučia, ar rašydamas ir atlikdamas dainas tu nesi abejingas. Žinoma, dabar vyrauja sintezuotos muzikos era, bet aš linkęs galvoti, kad net į įrašus ir aranžuotes įdėtos pastangos yra juntamos. Jei tu nesi abejingas tam, ką darai, visada susilauksi žmonių pritarimo.

- Kokie Jūsų ateities planai?

- Dabar kuriu dainas, kurių skaičius palaipsniui didėja. Mąstau, jog būtų šaunu surengti vien autorinių dainų koncertą. Pasaulyje skamba įvairios nuomonės, kad galbūt paties parašytos dainos nesulaukia tokio populiarumo, bet surengti savos kūrybos koncertą - svarbiausias mano ateities planas.

- Ką norėtumėte perduoti žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių negalėjo apsilankyti Jūsų pasirodyme?

- Koncertų dar tikrai bus, tai kviečiu apsilankyti kituose. Ši programa gyvuoja jau treti metai, ji artima ir maloni mums patiems. Nepamirškite koncertų ir muzikos, nes mes gyvuosime tol, kol bus žiūrovų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt