Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Druskininkų gyventojai šeštadienį leido ES piliečių teisių mugės renginiuose

ES
ES
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą Druskininkų Pramogų aikštė tapo miesto gyventojų ir svečių traukos centru – čia veikė Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė. Informacinės, edukacinės ir...

Šeštadienio vakarą Druskininkų Pramogų aikštė tapo miesto gyventojų ir svečių traukos centru – čia veikė Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė. Informacinės, edukacinės ir pramoginės mugės veiklos pritraukė per 2000 lankytojų, norėjusių daugiau sužinoti apie savo, ES piliečių, teises. Renginio organizatoriai viliasi, jog piliečiai išliks nemažiau aktyvūs ir įgyvendindami bei gindami šias teises.

ES piliečių teisių mugė šį mėnesį rengiama jau antrą kartą. Žolinės savaitgalį ji vyko Palangoje. „Šiais, Europos piliečių, metais daug dėmesio skiriame ES piliečių teisių temos renginiams. Juose siekiame informuoti gyventojus apie jų, kaip ES piliečių, teises, atsakyti į jų klausimus, esant problemai – nukreipti į instituciją, kuri yra kompetentinga ją išspręsti“, sako Gražina Soltonienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Komunikacijos skyriaus specialistė. Renginio organizatoriai pažymi, jog žinoti ES piliečių teises naudinga patiems piliečiams – juk tinkamai jomis naudojantis, užsitikriname savo gerovę.

Mugėje veikė Europos informacijos centras, kuriame informaciją teikė ir į lankytojų klausimus atsakinėjo Europos informacinių tarnybų specialistai. Jaunesnių lankytojų dėmesį labiausiai traukė žaidimams, viktorinoms, edukaciniams, kūrybiniams ir sportiniams užsiėmimams skirtos mugės erdvės. Informacinei daliai pasibaigus, druskininkiečiams ir kurorto svečiams grupė SKAMP gyvo garso  koncerte pristatė Europos metų himną.

Panašūs informaciniai renginiai, skirti ES piliečių teisėms, organizuojami visoje ES. Tai susiję su tuo, jog 2013-ieji paskelbti Europos piliečių metais, kurių metu siekiama geriau informuoti piliečius apie jų teisę laisvai judėti ir gyventi visoje ES, balsuoti ir kandidatuoti savivaldos ir Europos Parlamento rinkimuose, teisę į konsulinę apsaugą, į tinkamą ES institucijų veiklą ir kt.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

 

Nuotraukos Donato Žvirblio

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt