Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Duoklė „Šiaurės krypčiai“ – gyvai ir nepamirštamai (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą buvo atiduota duoklė 90-ųjų metų lietuvišojo roko grupei „Šiaurės kryptis“. Į grupės kūrybą buvo pažvelgta iš visiškai naujos perspektyvos. Skirtingų kartų ir stilių atlikėjai ne tik „Šiaurės krypties“ dainas interpretavo savaip, bet ir džiugino publiką savo kūryba.

Šeštadienio vakarą Menų fabrike „Loftas“, tikrąja ta žodžio prasme, buvo atiduota duoklė 90-ųjų metų lietuvišojo roko grupei „Šiaurės kryptis“. Į grupės kūrybą buvo pažvelgta iš visiškai naujos perspektyvos. Skirtingų kartų ir stilių atlikėjai ne tik „Šiaurės krypties“ dainas interpretavo savaip, bet ir džiugino publiką savo kūryba.

Vakaro programą pradėjo scenos naujokai „Without letters“ . Per jų pasirodymą publikai buvo jaukiai pristatyta viso renginio koncepcija ir pagrindinis tikslas – pagerbti „Šiaurės kryptį“. Po jaunų ir perspektyvių „Without letters“ scenoje pasirodė grupė „Requiem“. Pastarųjų pasirodymas buvo tikras energijos pliūpsnis. Grupės vokalistas Psichas scenoje atidavė, atrodo, daugiau nei išvis įmanoma atiduoti. Publika liko sužavėta ir reikalavo pakartoti, tačiau prašymas nebuvo išgirtas, juk savo eilės scenoje dar laukė gausybė ne ką mažiau įdomių atlikėjų ir grupių...

Po grupės „Requiem“ į sceną užlipo visiem gerai žinomas grupės „Antis“ narys Algirdas Kaušpėdas. Jis palinkėjo daugiau intelektualios roko muzikos ir „Daugiau, bičiuliai, „Šiaurės krypties“!

Renginį tesėFreaks on floor“, savo pasirodymą pradėję „Šiaurės krypties‘‘ daina ir galiausiai nudžiuginę susirinkusius naujausiu savo kūriniu. Toliau sekė trumpas, tačiau ne ką mažiau efektingas grupės „Titruose“ pasirodymas. Po jo grupės vokalistė ne tik žiūrovams palinkėjo gero vakaro, bet ir užsiminė, jog „Šiaurės kryptis“ – turbūt geriausia kas buvo... Šia nostalgiška nata scena buvo užleista grupei „Siela“ kartu su klavišininku A.Lukošiumi – buvusiu „Šiaurės kryptes“ nariu, kuris vienintelis iš grupės tą vakarą užlipo į sceną.

Po vieno iš energingiausių pasirodymų scena atiteko lyriškajai ir ilgesingai Alinai Orlovai. Alina prisipažino, „Šiaurės krypties“ kūrybą atradusi visai neseniai, tikriausiai kaip ir daugelis kitų atlikėjų to vakaro scenoje, tačiau jaučianti didelį ilgesį tiems laikams, kurių, deja, pati nepažino. Po A.Orlovos pasirodymo visur tvyrojo ilgesinga nuotaika, kurią išlaikė ir atlikėjai GeraiGerai & Miss Sheep. „Paliūdėkime šį šeštadienio vakarą“ – su tokia fraze jie pradėjo savo pasirodymą. Atlikėjai kitaip nei visi kiti iš pradžių atliko savo kūrybos dainas – taip buvo lengviau susikaupti ir sulaikyti užplūdusias emocijas. O pasirodymą jie baigė tikriausiai viena gražiausių „Šiaurės krypties“ dainų – „Amžinas ruduo“.

Vakaro kulminacija tapo ilgai lauktas grupės „Golden Parazyth“ pasirodymas, kuriuo duoklė buvo atiduota ne tik „Šiaurės krypties“ kūrybai, bet ir visiems susirinkusiems. Pagrindinio grupės vokalisto emocijos scenoje ir įsijautimas buvo tiesiog užkrečiantis. Vakaras buvo užbaigtas „Šiaurės krypties“ daina „Miestas“ ir lietuviška sava kūryba...

Kai visos to vakaro grupės pasirodymus baigė, žiūrovai niekur nesiskirstė. Prie DJ pulto stojęs Rimas Šapauskas prieš tęsdamas vakaro muzikinę programą, pasidalijo asmeniniais prisiminimais ir įspūdžiais apie „Šiaurės kryptį“ bei jos narius. Ir nors pagrindinė vakaro dalis baigėsi 23 valandą, iš „Lofto“ susirinkusieji pradėjo skirstytis tik paryčiais. Taigi duoklėŠiaurės krypčiai“ buvo atiduota garbingai ir nepamirštamai...

Nuotraukų autorė Marija Janonytė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt