Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 3d. 12:52 , Atnaujinta: 2013 spalio 3d. 17:06

„Editors“ koncertas menų fabrike „Loftas“: publika jautėsi it sapne

Jei spalio 2 d. koks „unabomberis“ būtų sėkmingai detonavęs užtaisą britų dark inde grupe „The Editors“ alsavusiose „Lofto“ patalpose, Vilnius būtų praradęs didžiąją dalį savo...

Jei spalio 2 d. koks „unabomberis“ būtų sėkmingai detonavęs užtaisą britų dark inde grupe „The Editors“ alsavusiose „Lofto“ patalpose, Vilnius būtų praradęs didžiąją dalį savo pramogų kultūros elito – šitiek daug įvairiausių mūsų gadynės veikėjų vienoje vietoje kažin ar išvysi dar vienų (ne)eilinių mūsų muzikos apdovanojimų proga. 

Na, bet nenukrypstam nuo pasakojimo. Naujausio jau ketvirto grupės albumo „The Weight of Your Love“ pasirodymo proga į pasaulines gastroles iškeliavę britų inde muzikos vėliavnešiai į savo maršrutą įtraukė ir Lietuvą. Malonu, kad mūsų gerbėjai turėjo galimybę išgyventi mėgstamos muzikos keliamas emocijas tokioje intymioje aplinkoje, o ne kokioje tai koncertų arenoje.

Ir aš savo. Na, gerai, pirmieji į sceną žengė belgų roko viltimi laikomas „Balthazar“ kvintetas. Tie, kas praleidote šią apšildančią grupę – visgi šį tą praradote. Energingais elektro etiudais pagardintas melodingas rokas puikiai išjudino „Lofto“ publiką. Nežinau, ar peržiūra internete gali lygintis su gyvu įspūdžiu, bet pabandykite paklausyti šios grupės kompozicijos „The Sinking Ship“.

Apšildančios grupės pasirodymo baigimas kaip tai netikėtai sutampa su klausytojų srauto intensyvėjimu. Apskritai pasakysiu, kad jei nepastoviai link rūkyklos judėjusi tam tikra masė klausytojų, galbūt ne visi „Lofto“ patalpose ir būtų tilpę – šitiek liaudies prisirinko. Pati publika itin marga bei nevienalytė – hipsteriai.

Belaukiant didžiojo įvykio, scenos prieigose susispietę „hardcore“ gerbėjai turėjo galimybę apžiūrėti grupės atsigabentą bent dešimties gitarų arsenalą ir pauostyti jų laukiančios kokybės kvapo. Pagaliau pasigirsta kiek sunkoki, tačiau vėliau į itin melodingą tekstūrą peraugantys vienos iš naujausio albumo pažibų – kompozicijos „Sugar“ akordai.

Publika kurį laiką jautėsi it sapne – iš jos ją pabudino debiutinį albumą „Back Room“ reprezentavęs ir kitomis kūrybinėmis ambicijomis žibantis „Munich“. Koncertas ir vyko pagal šią formulę – šis tas naujo, nepamirštant atiduoti duoklės praėjusiems kūrybiniams periodams. Viso per maždaug dvi valandas gerbėjų teismui buvo pateikta per 20 kompozicijų, įskaitant tris „biso“ partijas. Vilniečiai turėtų jaustis dar laimingesni, žinodami, kad, priešingai nei, tarkim, Rygoje daina „The Phone Book“ vakar skambėjo kaip turi skambėti – su akustine gitara, kurią, deja, dėl techninių problemų Latvijos sostinėje teko pakeisti elektrine.

Galima sakyti, kad koncertas patyrė daugybę kulminacijų, visgi, turbūt nė viena daina taip neužbūrė publikos ir nesukėlė tokio emocijų škvalo, kaip gūdžiais prieškriziniais 2007-iais aukso raidėmis į britpop muzikos žemėlapį kolektyvą įrašiusi „Smokers outside the hospital door“. Biso setą užbaigė ir ištvermingiausius žiūrovus svajingiems sapnams užhipnotizavo kiek ilgesnė nei įprastai hito „Papillon“ versija.

Teksto autorius - Aleksandras Rimdžius; Nuotraukų autorius - Evaldas Stakėnas

Temos: 1 „Editors“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt