Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos paveldo diena praūžė Griškabūdyje (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepaprastai džiugu, kad būtent į Griškabūdžio miestelį atkeliavo edukacinis - pažintinis renginys, pristatantis Europos paveldo dienas Šakių rajone.

Nepaprastai džiugu, kad būtent į Griškabūdžio miestelį atkeliavo edukacinis - pažintinis renginys, pristatantis Europos paveldo dienas Šakių rajone. Jis skirtas supažindinti su Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčios fasado polichromija, kuri yra vienintelis iki mūsų dienų išlikęs tokio pobūdžio paminklas Lietuvoje. Paskutinysis sakinys gal skamba šaltai ir suprantamesnis tik specialistams, tačiau visas renginys pasižymėjo paprastumu, buvo kupinas žmogiškos šilumos, jaukumo. To linkėjo ir bažnyčioje dalyvius pasveikinęs Griškabūdžio parapijos klebonas Sigitas Bitkauskas.

Ši bažnyčia iš tiesų unikali. Daug apie ją galima sužinoti bevartant knygos „Lietuvos sakralinė dailė" puslapius. Viena šios knygos sudarytojų Regimanta Stankevičienė ekskursijos - pokalbio metu pasakojo apie Griškabūdžio bažnyčios sienų tapybą, kitus išskirtinius šios medinės aštuoniakampės bažnyčios bruožus. Ypač buvo akcentuojama sienų tapyba, nes šiemet Europos paveldo dienų tema - „Paslėpti lobiai. Sienų tapyba." Turime kuo didžiuotis ir ką saugoti. Lektorė akcentavo tai, jog bažnyčia unikali ne tik savo forma, dydžiu, bet ir istorija, nes žmonės ja rūpinosi. Paskutinį kartą sienų tapyba atnaujinta XIX, tačiau taisyta ir XX amžiuje. Tie, kas nepagailėjo savo laiko, sužinojo iš tiesų daug. Malonu, kad renginiu susidomėjo ne tik rajono kultūros darbuotojai, bet ir kraštiečiai menininkai, moksleiviai, aplinkinių bendruomenių atstovai, miestelio gyventojai. Istorijos pamoka bažnyčioje buvo įdomi ir jaunimui, ir suaugusiems.

O po tokios pamokos laukė spalvotas susitikimas Griškabūdžio kultūros centre. Čia vyko vaikų ir jaunimo meno akcijos tapybos ir fotografijos darbų pristatymas-paroda. Susirinkusiuosius pasveikino kultūros centro direktorė Rasa Uzialienė. Griškabūdžio gimnazijos dailės studijos jaunimas su savo mokytoja Rimute Amoniene išnaršęs visus bažnyčios kampelius, pabandė į ją pažvelgti XXI amžiaus jaunojo menininko akimis. Mokytoja Rimutė pasakojo, kad darbų gimimą lydėjo didžiulis jaudulys, nes pirmą kartą mergaitės tapė ant drobės tikrais dailininkų dažais. Dešimties drobių nepakako, tad teko vieną darbą kurti dviems, o norėjosi individualumo - imtis spalvotų kreidelių. Kūrybos procesas truko apie dešimtį valandų, jį stebėjo ir fotografavo mokytoja Ilona Tamulienė. Gaila, kad dėl techninių nesklandumų nepavyko pamatyti nuotraukų, bet tai buvo atsakingas, jaudulio pilnas darbas. Drobėmis džiaugėsi ir R. Stankevičienė, kiekvienai apibūdinti suradusi šiltus žodžius, ir dailininkė Lolita Rūgytė, linkėdama tolimesnės kūrybinės sėkmės. Beje, turbūt labiausiai norėtųsi, kad išsipildytų kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos Augenijos Kasparevičienės žodžiai - palinkėjimas, kad Europos paveldo dienos Griškabūdyje taptų gražia tradicija.

Renginio kulminacija - klasikinės muzikos koncertas Griškabūdžio bažnyčioje. Tai grupės BASS ARCO atliekamų kūrinių akordai. Trys violončelės - Giedrius Daunoravičius, Tomas Šatas, Domas Jakštas - ir Dainius Rudvalis (kontrabosas) dovanojo nostalgiškas, veržlias ir lyriškas akimirkas.

Vitalija Ližaitienė. Autorės nuotraukos.

www.suduvosgidas.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt