Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Facebook'e“ klesti prekyba žmonėmis

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau seniai turbūt kiekvienas pastebime Facebook'e ant draugų sienos atsirandančios žinutės „OMG! Miške rastas negyvas tas ir anas" arba „VIDEO: pamatyk nuogą O.Pikul". Dažniausiai pasirenkamos suintriguojančios frazės, kad žmonės tik ir spaustų.

Jau seniai turbūt kiekvienas pastebime Facebook'e ant draugų sienos atsirandančios žinutės „OMG! Miške rastas negyvas tas ir anas" arba „VIDEO: pamatyk nuogą O.Pikul". Dažniausiai pasirenkamos suintriguojančios frazės, kad žmonės tik ir spaustų. Dauguma turbūt galvoja „kas čia blogo, kad paspausi ir pažiūrėsi", bet... Paspaudus tokią nuorodą, dažniausiai patenkama į puslapį, kuriame prašoma paspausti ant apačioje esančių skaičių (kaip pirmoje nuotraukoje). „Tai kas? Tai tik apsauga", – pagalvos daugelis. Bet ar tikrai? Dviejų mygtukų paspaudimu visa tiesa paaiškėja – tai ne apsauga. Su kiekvienu mygtuko (skaičiaus, raidės) paspaudimu, ne savo noriu spaudžiate „patinka“ („paįdominat“) kažkokią Facebook grupę (žiūrėti nuotraukas). Ir taip, ne savo noru, būnat „parduoti". O paskui jums ant sienos ir spam'ina tos grupės, kurios jums „patinka“. Ir kol galiausiai nueinat iki „intriguojančios naujienos", kurią norėjot pamatyti, jau būnat nukreiptas į kokį visai nesusijusį tinklalapį.

Ir kas keisčiausia, tokiais sukčiavimo būdais naudojasi net ir populiarios įmonės. Pavyzdžiui, atsidarę nuorodą http://www.facebouk.nkk.lt/merry/ ir paspaudę ant vieneto „pa-patinkinsite“ grupę, kurios savininkai yra svetainė www.kitaip.com. Paspaudę ant dvejeto „pa-patinkinsite“ el. parduotuvę www.tuka.lt. Po trejetu slepiasi grupė, pavadinimu „Dance EventsLT". Po ketvertu – puslapio www.ezaidimai.com grupė. Ir galiausiai po penketu.... Negali būti! Ogi vienas iš žinomesnių Lietuvos dienraščių – Respublika! Taip, jūs perskaitėt gerai – paspaudę ant penketo, tapsit www.respublika.lt grupės Facebook'e fanu. Juk jūs to ir norėjot, taip (ironijos pabaiga) ?

Taigi, kitą kartą prieš spausdami bet ką pagalvokit, ar jums tikrai to reikia, ir ar norit atėję į savo Facebook profilį pamatyti begalę reklamos, kuri jums visiškai neaktuali. Ir nesileiskit pardavinėjami!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt