Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis „Mandala“ – jau šį savaitgalį (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Ateinantį savaitgalį (rugpjūčio 3-5 d.) kaimo sodybos „Aukštupys“ valdose netoli Vilniaus vyks antrasis sveikos gyvensenos festivalis „Mandala“.

Ateinantį savaitgalį (rugpjūčio 3-5 d.) kaimo sodybos „Aukštupys“ valdose netoli Vilniaus vyks antrasis sveikos gyvensenos festivalis „Mandala“.

Anot festivalio organizatorės Sigitos Dabulskytės, sveikata - tai ne tik kūno tvirtumas, bet ir sklandus vidinis, emocinis pasaulis, darna su savimi, kitais žmonėmis bei aplinka.

„Šis festivalis skirtas visiems, siekiantiems pažinti ir tobulinti save, - teigė S.Dabulskytė. – Mūsų šalis pirmauja savižudybių skaičiumi, o apie 30 procentų Lietuvos žmonių kuriuo nors gyvenimo momentu turi psichinių negalavimų. Pagrindinė „Mandalos“ festivalio misija – supažindinti su įvairiomis praktikomis, padedančiomis tapti laimingesniais ir sveikesniais.“

Gamtoje, netoli Merkio upės vyksiantis festivalis prasidės penktadienio pavakarę ir truks tris dienas. Jo programa suskirstyta į keturias dalis ir pavadinta visatos stichijų vardais: Žemės (kūno pažinimas, netradicinė medicina ir gydymas), Vandens (su psichologija ir emociniu lavinimu susiję mokymai), Oro (dvasingumo praktikos), Ugnies (saviraiška ir kūrybiniai užsiėmimai). Taigi, vienu metu vyks net keturi užsiėmimai ir bus galima pasirinkti kuriame dalyvauti. Festivalyje tokia užsiėmimų bei paskaitų įvairovė, kad kiekvienas ras sau kažką vertingo.

„Mandalos“ dalyviai sužinos kaip be vaistų ir operacijų pagerinti regėjimą, išmoks atlikti specialią jauninančią mankštą, galės sudalyvauti geštalto ar šeimos konsteliacijų terapijoje, išgirs apie pozityvaus mąstymo galią, galės išbandyti įvairias jogos bei meditacijos technikas, susipažins su ajurvedos pagrindais, kūrybinėse dirbtuvėse išmoks sumeistrauti aitvarą bei kaleidoskopą, velti vilną, tapyti ant šilko ar pasigaminti natūralų kremą veidui. Tie, kurie atsiveš šviesius marškinelius ar sijoną, galės nusimarginti juos batikos raštais.

Festivalio programa bus gan įtempta – užsiėmimai vyks nuo ankstyvo ryto iki sutemų. Juos vesti atvyks beveik pusšimtis dėstytojų iš Lietuvos ir užsienio.  Organizatorė ypatingai džiaugiasi svečiais – ruse Bhagwani ir ispanu Chota. Ši garsi jogos mokytojų pora ves du užsiėmimus: „Vidinio vaiko gydymas“ ir „Džiaugsmas būti kūne“. Pirmajame bus mokoma kaip suteikti daugiau erdvės savo vidiniam vaikui, tapti labiau spontaniškais ir džiaugsmingais, antrajame – kaip geriau pažinti ir labiau mylėti savo kūną.

Vakarais vyks gyvos muzikos programa: koncertuos atlikėjas Chandanam, grupės „Sen Svaja“ bei „Tilaka“. Į pirmojo vakaro muzikinę programą taip pat įtraukta  „Gongų visatos garsų misterija“. Gongų garsai atpalaiduoja bei harmonizuoja.  Šiuolaikiniai garso terapeutai gongus ir kitus archainius instrumentus naudoja stuburo, galvos skausmų, nemigos, sąnarių lygoms gydyti.

O šeštadienio naktį bus galima išvysti itin įdomų pasirodymą ''Moters prigimtis: stichijos'' -  tai vienu metu ir ypač aukšto profesionalumo meninis muzikos ir judesio pasirodymas, ir harmoningos gydančios moteriškos energijos perdavimas. Šis pasirodymas išreiškia moters prigimtį, atveria moteriškos erotikos erdvę, estetiką, grožį bei moters plastiką.

Į renginį kviečiama atvažiuoti su vaikais – kol tėveliai dalyvaus užsiėmimuose, jų atžalas nemokamai užims vaikų laisvalaikio centro „Smaragdo miestas“ auklėtojai.

Festivalio teritorijoje veiks net trys sveiko maisto kavinukės, taip pat bus įrengtos laužavietės, kuriose maistą gaminti bus galima patiems.Viena kavinukė išsiskiria iš kitų - tai „gyvo“ maisto virtuvė. Joje patiekalai bus kuriami iš termiškai neapdorotų produktų: daržovių, vaisių, riešutų ir sėklų, kurie nebus kaitinami aukštesnėje nei 42 laipsnių temperatūroje – taip gaminant išlieka visi juose esantys vitaminai ir maistingosios medžiagos.

Vandenį semti bus galima iš renginio teritorijoje tekančio šaltinio. Užsiėmimai vyks pievoje įrengtose pavėsinėse, o palapines bus galima statyti netoli upės.

S.Dabulskytė tikisi, kad „Mandalos“ dalyviai bus sąmoningi - nesiveš alkoholio ir nerūkys praktikoms skirtoje teritorijoje.

Temos Mandala
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt