Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis „Plartforma“ stebina dėmesį kaustančių renginių gausa

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Bohemos persmelkta atmosfera šiomis dienomis džiugino uostamiesčio gyventojus. Jau šeštą kartą Klaipėdos „Švyturio menų doke“ vyko tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis „PLArTFORMA“.

Bohemos persmelkta atmosfera šiomis dienomis džiugino uostamiesčio gyventojus. Jau šeštą kartą Klaipėdos „Švyturio menų doke“ vyko tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis „PLArTFORMA“.

Pasižiūrėti spektaklių, šokių ir veiksmo projektų sugužėjo pati įvairiausia auditorija. Buvo galima išvysti tiek ilgaplaukių menininkų dryžuotais megztiniais, tiek solidžiai atrodančių damų ar mažųjų meno gerbėjų. Žiūrovai mėgavosi švelniu, nuo Danės upės atsklindančiu vėjeliu, kurio aromatą pagyvindavo cigarečių dūmai ir bohemiški laukiančių viešnių kvepalai.

Pagrindinė festivalio misija – bendru kūrybiniu vyksmu suvienyti įvairiapusį ir daugiašalį kultūrinį bendradarbiavimą bei kūrybiniais projektais apgyvendinti kadaise buvusias urbanistinės ir pramoninės paskirties teritorijas. Mėginta panaikinti ribas tarp šalių ir suvienyti visus žmones bendram tikslui – meno skleidimui. Organizatoriai džiaugėsi, jog prisijungė prie tarptautinio meno ir festivalių tinklo „DNA: Development of New Art”, vienijančio Centrinės Europos kūrėjus. Narystė jame žiūrovams leido mėgautis septyniais pasirodymais iš skirtingų valstybių ir net šešiais projektais iš Lietuvos.

Festivalio metu buvo parodyta daugybė įsimintinų spektaklių. Štai keli iš jų:

„Kūnų grobikai“ stebino akrobatiniais sugebėjimais (Estija)

Veiksmas vyko dideliame metaliniame narve su daugybe turėklų ir sudėtinga konstrukcija. Vaidino keturi aktoriai, kurie nuvedė žiūrovus į paralelinį pasaulį, pilną surrealių įvaizdžių ir fantastiškų istorijų. Bevykstant projektui buvo pamirštos taisyklės, visuomenės nustatytos normos ar elementarus etiketas. Aktoriai taip įsijautė į vaidmenį ir atidavė tiek jėgų, jog šviesoje blyksintys prakaito lašeliai nieko nestebino. Buvo išryškintos tokios visuomenės problemos, kaip patyčios, nesusikalbėjimas, pyktis ir abejingumas.

Žiūrovų vertinimas: Sunku apibūdinti žodžiais. Viskas taip surrealu, visko taip daug, jog tai galima tik pajusti. (Akvilė)

„Aš čia, tu ten“ kvietė pajusti muzikos ritmą (Čekija)

Kūrybinė kompanija ieškojo teatrinės išraiškos formų, kurias bandė išreikšti per dviejų žmonių – vyro ir moters – konfliktą. Akordeono, garso, šviesų ir veiksmo sintezė sukūrė nepertraukiamą meninę erdvę, į kurią įsijungė ir žiūrovai. Kalbos barjeras tarp aktorių išnyko, nes pagrindinis veiksmas vyko muzikinėje plotmėje.

Žiūrovų vertinimas: Labai patiko, muzikos garsai užburia. Mielai pažiūrėčiau dar kartą, nes netrūko originalių sprendimų. Dėkoju aktoriams. (Tomas)

Šiemet festivalio programoje dominuoja menų sintezės projektai, į vieną ansamblį jungiantys šokį, muziką, video ir kitas meno formas.

Renginys dalinai finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės, LR Kultūros rėmimo fondo ir ES programos „Kultūra“ lėšomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt