TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmas „2000 km istorijos“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusių metų rudenį garsiai nuskambėjus „2000 km istorijos“ žygiui, pagaliau pristatomas vientisas, valandos trukmės filmas...

Praėjusių metų rudenį garsiai nuskambėjus „2000 km istorijos“ žygiui, pagaliau pristatomas vientisas, valandos trukmės filmas, kuris balandžio 7 d. buvo pristatytas visuomenei Vilniaus kino teatre „Pasaka“. Filmo pasižiūrėti kvietė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumnų draugija.

Filmas pradėta pasakojimu apie kelionės „2000 km istorijos“ atsiradimo pradžią, eigą ir jos įgyvendintą tikslą. Daug moralinių ir finansinių išteklių pareikalavusį žygį link Juodosios jūros pristatinėjo viso to idėjos autorius Giedrius Klimkevičius bei Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius.

„Žygio tikslas – sužinoti, ar tikrai kunigaikštis Vytautas Didysis girdė savo žirgus Juodojoje jūroje,“- istoriją pasakoti pradėjo G..Klimkevičius. Pasirodo, 38 dienas trukusi kelionė su garsiais Lietuvos žirgais žemaitukais, įrodė, jog legenda buvo teisinga.

Rodytas filmas buvo aukštos kokybės. Pats siužetas jau visiems žinomas: kelias nuo Senųjų Trakų iki Očakovo. Per šią filmuotą medžiagą perteikiamos visų dalyvių nuotaikos, kurios buvo ypač pozityvios. Kaip bebūtų gaila, tragedijos gaidelės neišvengta. Kelionės metu nugaišo viena iš kumelių. Tačiau filmo pabaigoje pasiektas žygio tikslas, Juodoji jūra, kompensavo visus nuostolius, vargus ir problemas.

Be abejonės, jei ne lietuvių neįveikiama dvasinė stiprybė, šio žygio nebūtų buvę ir senoji legenda nebūtų atskleista.

Žygio gerbėjai filmą galės pamatyti gegužės mėnesį per LTV.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt