Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmas „Sanctum“: Neatskleistos urvų paslaptys

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar kada nors teko susimąstyti, ką slepia paslaptingos olos ar urvai? Filmas „Sanctum“ atskleidė urvų paslaptis ir juose tykančius pavojus.

Ar kada nors teko susimąstyti, ką slepia paslaptingos olos ar urvai? Filmas „Sanctum“ atskleidė urvų paslaptis ir juose tykančius pavojus.

Filme pasakojama apie Frenko Makgvairo – vieno garsiausių ir gerbiamiausių speleologų pasaulyje – vadovaujamą ekspediciją, kurios tikslas – atrasti dar neištirtus urvus ir pasiekti naujų speleologijos rekordų. Bet kaip ir įprasta, filmo prodiuseris Jamesas Cameronas, filmų „Titanikas“ ir „Įsikūnijimas“ kūrėjas, filmo herojams neleido taip lengvai pasiekti savo tikslo – pasiekti naujų rekordų.

Visas filmo veiksmas vyksta neįtikėtino dydžio urve, o siužetas gan paprastas ir sinonimiškas įprastiems tokio žanro filmams: tragiškos žmonių mirtys (kad netrukdytų išsigelbėti savo kolegoms arba kankinantis nepakeliamas fizinis ir emocinis skausmas), stichinės nelamės (netikėtai žemės paviršiuje kilęs ciklonas sujaukia visus tyrinėtojų planus), psichologinis spaudimas (noras išgyventi kartais peržengia žmogiškumo ribas). Nors siužetas paprastas, bet viso filmo metu jaučiama įtampa ir neapleidžia smalsumo jausmas: „O kas bus toliau“. Nors dažniau kilo klausimas „O kas mirs dabar?“. Dar neteko matyti nuotykių dramos, kurioje niekas neišgyventų. Kaip jau minėjau, šis filmas sinonimiškas kitiems, tokio pat žanro filmams: išgyveno tik vienas žmogus.

Filmo pliusai: atskleidžiamas paslaptingų urvų grožis ir žiūrovas turi galimybę gėrėtis tuo, apie ką turbūt niekada nesusimąstė, nors tai vyksta tiesiog jam po kojomis.

Filmo minusai: įprastas siužetas, nuo pusės filmo jau galima atspėti, kas bus toliau.

Galbūt po filmo „Sanctum“ kai kuriems žiūrovams kilo noras patiems patyrinėti urvus, o kai kurie prisiekė sau nekelti ten kojos. Nepaisant visų pliusų ir minusų, filmą buvo verta žiūrėti vien dėl veiksmo vietos – neįtikėtino dydžio urvo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt