Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmas „Socialinis tinklalapis“: ar tai apie jus?

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialiniai tinklalapiai tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tai tarsi antrasis mūsų gyvenimas, kuriame kas minutę atnaujiname savo būsenas, keičiamės nuotraukomis, video ir t.t. Bet kokią savo mintį ar nuotykį fiksuojame savo blog‘uose ir laukiame draugų komentarų. Tai tarsi manija, kuri apsėdo didžiąją visuomenės dalį.

Socialiniai tinklalapiai tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tai tarsi antrasis mūsų gyvenimas, kuriame kas minutę atnaujiname savo būsenas, keičiamės nuotraukomis, video ir t.t. Bet kokią savo mintį ar nuotykį fiksuojame savo blog‘uose ir laukiame draugų komentarų. Tai tarsi manija, kuri apsėdo didžiąją visuomenės dalį.

Filmas apie vieno populiariausio socialinio tinklalapio „Facebook“ kūrėjo sėkmės istoriją. Kitaip sakant, tai yra biografinė drama, kurią režisierius Davidas Fincheris sukūrė pasirėmęs Beno Mezrichio knyga „Atsitiktiniai milijardieriai“.

Filmas prasideda nuo to, kai Markas Zakerbergas išsiskyręs su savo mergina grįžo namo ir sugalvojo keršto planą: savo blog‘e parašė visas blogas mintis apie savo merginą ir sukūrė puslapį, kuriame buvo lyginamos universitetų merginos ir jau pirmąjį vakarą šis tinklalapis sulaukė 22 tūkst. lankytojų. Tai sukėlė didžiulį pasipiktinimą tarp merginų ir jaunajam kūrėjui buvo iškelta byla už įsilaužimą į privačias universitetų duomenų bazes.

Tai filmas atitinkantis realybę. Kur sukasi verslas – ten nebelieka draugystės. Markas Zakerbergas buvo pakviestas padėti išgarsinti Harvardo universiteto socialinį tinklalapį. Jis sutiko, bet jam kilo dar geresnė įdėja: sukurti geresnį tinklalapį, kuriame žmonės galėtų nevaržomai bendrauti. Ir taip vieną 2003 m. naktį Harvardą bebaigiantis kompiuterių programavimo genijus Markas Zakerbergas sėda prie kompiuterio ir ima karštligiškai dirbti: jis turi naują idėją. Įkarščio apimtas studentas „blog'ina“ ir programuoja. Netrukus pasaulį išvysta naujas skaitmeninio pasaulio stebuklas „Facebook“. Šis tinklalapis greitai tapo populiarus ir sulaukė tūkstančio lankytojų. Tačiau sėkmė jaunajam milijardieriui atneša ir problemas: jis paduodamas į teismą už idėjos pavogimą ir praranda savo geriausią draugą, su kuriuo tobulino šį socialinį tinklalapį.

Filmas, kuris priverčia susimąstyti, kiek laiko mes praleidžiame kurdami savo anketas ir jas vis atnaujindami. Sužinome, kiek pastangų buvo įdėta, kad „Facebook“ pasiektų ir mūsų kraštą. Tai siekis bet kokiomis priemonėmis įgyvendinti savo sumanymą ir noras pranokti kitus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt