Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 1d. 13:00

Filmas „Žalioji širšė“ arba ką galima leisti žiūrėti vaikams

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Savo straipsnyje norėčiau parašyti ne vien filmo recenziją. Norėčiau apžvelgti, kas leidžiama žiūrėti septynmečiui. Ko jis mokosi žiūrėdamas filmą N-7. Tačiau apie viską iš pradžių.

Antrajame savo straipsnyje norėčiau parašyti ne vien filmo recenziją. Norėčiau apžvelgti, kas leidžiama žiūrėti septynmečiui. Ko jis mokosi žiūrėdamas filmą N-7. Tačiau apie viską iš pradžių.

Šįkart į mano taikiklį pateko holivudinės kino mašinos „išspjautas“ filmas „Žalioji širšė“. „Forum cinemas“ apie šį filmą rašo:

Turtingas žiniasklaidos imperijos paveldėtojas mirus tėvui nusprendžia, kad pakaks nerūpestingo pleibojaus gyvenimo. Kartu su draugu ir pagalbininku jis išeina į gatves kovoti su blogiu. Pasislėpęs po nakties skraiste ir Žaliosios Širšės kauke jis sėja siaubą nusikaltėlių širdyse.

Britas Rydas (akt. Seth Rogers) – nerūpestingas pleibojus. Jam nėra ko apsikrauti pečius šio pasaulio rūpesčiais – Brito tėvas yra turtingas laikraščių leidėjas Džeimsas Rydas (akt. Tom Wilkinson). Tačiau ateina diena, kai jam tenka pamiršti vėjavaikišką gyvenimą: paslaptingom aplinkybėm miršta Brito tėvas. Nerūpestingas Brito gyvenimas baigiasi. Jis paveldi žiniasklaidos imperiją. Netrukus po tėvo mirties Britas susipažįsta ir artimai susidraugauja su vienu iš darbuotojų – Kato (akt. Jay Chou). Naujasis Brito draugas iš tiesų yra šiek tiek kitoks, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kato slepia nemažą ginklų arsenalą ir yra kovos menų meistras. Britas nusprendžia, kad pasitelkęs paveldėtą turtą, drauge su Kato jie gali tapti kovotojais prieš blogį. Kato sukonstruoja neprilygstamą ginklą – Juodąją Gražuolę. Tai du viename: įspūdingas automobilis ir neprilygstamas ginklas, kurio pagalba Kato ir Britas stoja kovon su nusikaltėlių pasauliu, pasislėpę po Žaliosios Širšės kauke. Pasitelkęs pagalbon naująją sekretorę Lenorą Keis (akt. Cameron Diaz), Britas sužino, jog visą miesto nusikaltėlių pogrindį kontroliuoja Bendžaminas Čandovskis (akt. Christopher Waltz). Tuo tarpu Bendžaminas Čandovskis supranta, kad naujas superherojus tampa pagrindine grėsme didžiajam jo planui. Tad jis nusprendžia suvienyti visus nusikaltėlius ir ima vaikytis Žaliąją Širšę...

„Žalioji Širšė 3D“ – nuotaikingas veiksmo filmas, nufilmuotas remiantis klasikiniu G. W. Tendle radijo vaidinimu.

Galbūt tokių filmų yra begalė, aš irgi esu matęs filmų su panašiu siužetu. Tačiau atkreipkite dėmesį į paskutinį aprašymo sakinį. „Žalioji Širšė 3D“ – nuotaikingas veiksmo filmas, nufilmuotas remiantis klasikiniu G. W. Tendle radijo vaidinimu. Nematot nieko komiško? „...nuotaikingas veiksmo filmas.... Šiame sakinyje man nedera du žodžiai: nuotaikingas ir veiksmo. Nuo kada veiksmas, kraujas ir žudynės yra linksma, nuotaikinga?

Negaliu sakyti, filmas buvo neblogas, nusijuokdavau ir aš kartais. Į šį filmą vaikams iki 16 metų rekomenduojama eiti su tėvais. Kai šis filmas atkeliaus į vieną iš mūsų šalies komercinių kanalų, kamputyje bus parašyta N-7. Tada aš turiu klausimą, ar jūs leistumėte žiūrėti septynmečiui vaikui filmą, kuriame žmogui į akis „sugrūdamos“ dvi nuskilusios kėdės kojos? Nemanau. O valdžia leidžia. Vėliau stebimės, kodėl keturiolikmetis nužudė metais jaunesnę merginą, o mokiniai drįsta priremti mokytoją prie sienos. Tokio pobūdžio filmų nedrausčiau žiūrėti 13-15 metų vaikams, nes jie turėtų atskirti, kas yra gerai, o kas yra blogai. Šio filmo neleisčiau žiūrėti 7-10 metų vaikams. Tokiu metu žmogus formuojasi ir kai jam sakoma, kad kraujas, žmogžudystės ir skerdynės yra gerai, jis pats pradeda imtis atitinkamų veiksmų.

Taigi baigdamas, norėčiau pasakyti, kad susimąstytumėte: ką reikėtų leisti vaikams, o ką reikėtų uždrausti.

VIDEO: Watch the Official The Green Hornet Trailer in HD
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt