Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 20d. 10:05

Filmo „Karalius kalba“ išankstinė premjera sužavėjo lietuvių auditoriją (nuotraukos, video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Trečiadienio vakarą buvo surengta naujo britų filmo „Karaliaus kalba“ premjera. Pirmieji šį filmą pamatė Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai bei daugybė gerai visuomenei žinomų žmonių.

Trečiadienio vakarą buvo surengta naujo britų filmo „Karaliaus kalba“ premjera. Pirmieji šį filmą pamatė Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai bei daugybė gerai visuomenei žinomų žmonių. Kino juostą trumpai pristatė Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Simonas Buttas. Išankstinę filmo peržiūrą stebėjo režisieriai Dalia Ibelhauptaitė, Arūnas Matelis ir Algimantas Puipa, kino kritikas Marijus Gradauskas su žmona Livija, ekonomistas Gitanas Nausėda, verslininkas Marius Jovaiša, meteorologas Naglis Šulija, „Scanoramos“ kino forumo vadovė Gražina Arlickaitė. Po filmo visi žiūrovai buvo kviečiami dalintis įspūdžiais kino centre esančioje kavinėje.

Tikrais faktais paremta psichologinė drama nukelia į XX a. pirmosios pusės Didžiąją Britaniją. Monarchiją sukrečia skandalas – mirus karaliui, sostą perėmęs jo sūnus Edvardas VIII (akt. Guy Pearce) atsižada sosto, kad galėtų vesti nekilmingą išsituokusią moterį. Tuomet iš lengvabūdžio brolio sostą priverstas perimti Jurgis VI. Gal viskas nebūtų taip blogai, tačiau būsimasis karalius turi kalbėjimo sutrikimų. Jurgis VI (akt. Colinas Firthas) nesugeba raiškiai šnekėti, jis nuolat mikčioja, o tai labai kenkia sosto įpėdinio įvaizdžiui ypač sunkiu šaliai metu, kai aštrėja padėtis  tarp Didžiosios Britanijos ir Vokietijos.

Karalius nusivylęs daugybės gydytojų metodais bandant pagerinti jo kalbėseną daugiau nebenori kreiptis į jokius specialistus. Bet įkalbintas žmonos Elžbietos (akt. Helena Bonham Carter) vis dėlto nueina pas australų logopedą Lajoneli Louga (akt. Geoffrey Rush). Vos sosto įpėdiniui įžengus pro duris keistuolis gydytojas jį ėmė vadinti mažybiniu vardu Berčiu, kuriuo įpėdinį vadina tik jo paties žmona. Karalius supyko dėl australo įžūlumo  ir formalumų nepaisymo, tačiau pamatęs jo iš pažiūros keistos metodikos efektyvumą vis dėlto tęsia apsilankymus. Siekdamas „išgydyti“ karaliaus mikčiojimą Lajonelis taiko daugybę neįprastų metodų: būsimam karaliui tenka raičiotis ant žemės, dainuoti ir netgi keiktis. Gydytojas supranta, kad karaliaus mikčiojimas – tai psicholiginių, vaikystėje patirtų traumų padarinys. Nors istorija gana liūdna, tačiau žiūrint į australo logopedo ir karaliaus bendrą darbą sunku nesulaikyti šypsenos.

Ši kino juosta kviečia pažvelgti į monarchų gyvenimą iš kitos pusės – į mums mažai žinomas, žmogiškas jų problemas. Tai filmas apie žmogaus drąsą ir begalinį ryžtą, kuris palieka gilų įspūdį, šypseną veide bei žinojimą, kad viskas yra įmanoma, tik reikia to labai kantriai siekti.

Filmas „Karaliaus kalba“ su Colinu Firthu Lietuvos kino teatruose – jau nuo sausio 21 dienos.

VIDEO: „Karaliaus kalba“ / „King‘s Speech“
Temos: 1 Premjera

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

18:06
00:41
01:55

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt