Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 31d. 18:51

Flashmob jaunimas su senjoras mieste

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Flashmob jaunimas su senjorais. Gero ūpo virusas plinta po Lietuvos miestus. Šį kartą - Klaipėdoje, šeštadienį, 18:30, Kruizinių laivų terminale.

Miestiečiai Lietuvoje nerimsta!

Jaunimas pakvietė vyresnius miestų gyventojus kartu sukurti flashmob‘ą – ši idėja ir iniciatyva gimė Vilniuje, tada ja užsikrėtė Kaunas, o dabar ji nuvilnijo iki Klaipėdos, kur miesto gyventojai sukurs flashmob‘ą Jūros šventės metu. (Flashmob‘as - tai reiškinys, kai grupė žmonių staiga susirenka viešoje vietoje, atlieka neįprastą, trumpai trunkantį veiksmą ir išsiskirsto).

„Mes norime, kad požiūris į vyresnius žmones Lietuvoje imtų keistis. Smagu būtų, kad pamatę senjorus pilates ar jogos treniruotėje, senjorų grupę ant sportinių dviračių ar laidančius aitvarus, nepagalvotume, kad tai – užsieniečiai, – sako idėjos autoriai. – Juk ir Lietuvoje gyvenantys senjorai nori mylėti, kurti, dalyvauti. Gal tereikia ištiesti jiems ranką, pakviesti, padrąsinti? Tą mes ir padarėme. Laisvu nuo darbų ir mažų vaikų laiku statėme šokį (profesionali choreografė yra mūsų gretose), dalinomės idėja su senjorų organizacijomis, draugais, savo ir draugų tėvais, repetavome, ieškojome vietos, kur tai galima įgyvendinti, kas galėtų šokio muziką įgarsinti, pirkome autorinių teisių licenciją kūriniui atlikti... O dabar tai jau daro kiti – kituose miestuose“.

Flashmob'as - šių laikų reiškinys. Pirmojo flashmob'o, sukurto 2003 metais Manhetene, autorius - Bill Wasik, Harper's Magazine vyr. redaktorius. „Pakvietę vyresniuosius miesto gyventojus dalyvauti būtent tokio pobūdžio renginyje, mes norime paneigti aplink dar vis gają nuomonę, kad jei tau arti ar jau virš 60-ties, tai tu jau „nurašytas", - teigia organizatoriai.

Statistikos departamentas teigia, kad tie, kuriems daugiau nei 60 metų, sudaro penktadalį Lietuvos gyventojų. Dažnai susirūpinusius ir pavargusius juos pastebime poliklinikoje, savivaldybių koridoriuose, viešojo transporto stotelėse. Kartais, žinoma, jie - besišypsantys, bet tokių - gerokai mažiau. Pensijų, sveikatos apsaugos ar įdarbinimo sistemų pokyčiai pakeistų padėtį tik iš dalies. „Nesame jokios organizacijos nariai, esame miestiečiai, jau šiandien norintys ir galintys šį tą nuveikti, kad pasikeistų ir visuomenės požiūris", - kalba idėjos autoriai.

Viena inteligentiška dama, įkopusi į aštuntą dešimtį, po flashmob‘o Kaune paklausė: „Gal galėtume dar kur nors sušokti? Tuomet aš dar laikyseną padailinčiau, galvą aukščiau palaikyčiau, kylančią ranką su galva tinkamai palydėčiau...“

Daugiau komentarų apie tai, kuo gyvena iniciatyvos įgyvendinimo komanda ir visi dalyviai, galėsite sužinoti Jūros šventės metu Klaipėdoje, rugpjūčio 31 dieną, 18:30 val. Flashmob‘ą šoksime Kruizinių laivų terminale.

Flashmob‘as Kaune:

http://www.youtube.com/watch?v=njNcnl_SBWc

Flashmob‘as Vilniuje:

http://www.youtube.com/watch?v=a7GxBKZ3hNY

VIDEO: Flashmob su senjorais Vilniuje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt