TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Fotografas Vaidotas Grigas: „Nefotogeniškų moterų nėra, yra tik blogi fotografai“

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį „Snap“ fotokonferencijoje paskaitą apie moterų portretų fotografiją skaitęs Vaidotas Grigas atskleidė daug šio fotografijos žanro subtilybių. Fotografas, sukūręs daugiau nei 500 žurnalų viršelių, paskaitos metu aptarė šviesos panaudojimo, kompozicijos kūrimo, portreto nuotaikos ir bendravimo su modeliu aspektus ir jų reikšmę sėkmingam darbui.

Sekmadienį „Snap“ fotokonferencijoje paskaitą apie moterų portretų fotografiją skaitęs Vaidotas Grigas atskleidė daug šio fotografijos žanro subtilybių. Fotografas, sukūręs daugiau nei 500 žurnalų viršelių, paskaitos metu aptarė šviesos panaudojimo, kompozicijos kūrimo, portreto nuotaikos ir bendravimo su modeliu aspektus ir jų reikšmę sėkmingam darbui. Pertraukų metu V.Grigas konsultavo kitus konferencijos dalyvius, kurie atvyko parengę savo fotografijų darbų prezentacijas.

- Kokie įspūdžiai po jaunųjų fotografų darbų peržiūros? Kokie darbai paliko didžiausią įspūdį?

- Buvo fotografavusių viską, ką tik matė, kurie tiesiog bandė ieškoti savęs, o buvo ir tokių, kurie jau turi savo tam tikrą braižą ir turi daug sumanymų bei atlieka tikrą kūrybinį darbą ir fotografuoja savo studijose. Man įsiminė mergina, kurios darbai buvo itin ryškiai išreikšti. Jai puikiai sekasi užfiksuoti nuotaikas ir emocijas, tad mano rekomendacija jai buvo toliau dirbti šia kryptimi. Kartais buvo sunku rekomenduoti žmogui, kuria kryptimi dirbti, tačiau tai, kad žmogus fotografuoja, jau yra gerai.

- Ką fotografuojant padaryti yra sunkiau: užfiksuoti natūralią moters emociją ar sukurti tam tikrą personažą?

- Ir charakterį, ir personažą fotografas sukuria su modeliu. Paveiksluojant personažą jau būna sukurtas veikėjo tipažas ir situacija, tai yra žaidimas. Pagal jau sukurtą personažą vėliau yra atrenkamas modelis. Kuriant asmenybės portretą 50 procentų fotografijos sudaro psichologija - tiek mano kaip fotografo bendravimas su modeliu, tiek jo asmeninės sąvybės. Kitus 50 procentų sudaro pats fotografavimas. Gali būti taip, kad pasiseks sukurti gerą žmogaus tipažą, kaip kad būna fotografuojant aktorius, bet asmenybė liks neatskleista. Bet juk tai yra natūralu, nes visi mes esame savo gyvenimo aktoriai. Galima būtų paliesti ir socialinę problematiką – fotografijose sukurti padoraus vyro tipažą, tačiau niekad negali žinoti, kad tas vyras grįžęs namo smurtauja prieš šeimą.

- Kuo tipažo kūrimo atžvilgiu ypatingas jūsų padarytas Dalios Grybauskaitės portretas prieš jai tampant Prezidente?

- Moteris turi unikalią sąvybę vis keisti savo išvaizdą. Nuotraukose galima sukurti begalę personažų, tačiau niekada nežinai, ar tie žmonės išties tokie yra – tame ir slypi visas įdomumas. Mano fotografijoje D. Grybauskaitė yra linksma, ji juokiasi, o dabartinis Prezidentės įvaizdis yra visai kitoks - griežtas, bet turbūt toks įvaizdis yra turimos strategijos dalis, nors ji išties yra labai lengvai bendraujantis ir gerą humoro jausmą turintis žmogus.

- Koks žurnalo viršelis yra geras?

- Viršelis pirmiausiai turi būti įtaigus. Anksčiau nebuvo tiek žurnalų ir tiek žmonių, kurių fotografijas būtų galima publikuoti ant viršelių. Būdavo eini gatve ir viršelis iš kiosko vitrinos priverčia sustoti. Visai kaip Ingeborgos Dapkūnaitės šypsenos nuotrauka ant „Galos“ viršelio. Būdamas bet kuriame kambario gale, visad jaučiu tos nuotraukos energetiką. Būtent toks ir turi būti viršelis, kuris pritrauktų žmones. O dabar jie traukia tik spalvomis, ryškiu makiažu, retušavimu ir efektais. Mano fotografijos albume tik maždaug 30 procentų darbų sudaro viršelio fotografijos.

- Kokią moters fotosesiją galėtumėte laikyti sėkminga?

- Būna atvejų, kuomet iš 500 fotografijų būna tik viena gera, o būna ir taip, kad iš padarytų 50 kadrų visi atrodo idealiai. Taip buvo po fotosesijos su Ingerborga Dapkūnaite. Moterys turi norėti fotografuotis, ji turi norėti turėti gražų atvaizdą. Kad būtų geras rezultatas, tarp modelio ir fotografo turi vykti bendravimas, nors dažnai net pačioms komunikabiliausioms moterims tai pasiketi sukliudo įvairūs kompleksai. Tačiau manau, kad nėra nefotogeniškų moterų, yra blogi fotografai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt