Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 12d. 13:01

Garsusis animacinių filmukų herojus Kurmis vainikuoja labdaros ir paramos akciją

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Leidykla „Nieko rimto“, Nacionalinė Skaitymo Skatinimo Asociacija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka nuo spalio pradžios vykdo 7 mėnesius truksiantį projektą, skirtą paremti skurdžias Lietuvos provincijos bibliotekas. Leidykla „Nieko rimto“ šiam projektui skiria garsias istorijas su vaikų pamėgtais personažais.

Leidykla „Nieko rimto“, Nacionalinė Skaitymo Skatinimo Asociacija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka nuo spalio pradžios vykdo 7 mėnesius truksiantį projektą, skirtą paremti skurdžias Lietuvos provincijos bibliotekas. Leidykla „Nieko rimto“ šiam projektui skiria garsias istorijas su vaikų pamėgtais personažais. Įsigiję bent vieną projekte dalyvaujančią knygą Jūs paremsite skurstančias bibliotekas, nes dalis lėšų virs knygomis, kurios apsigyvens spalvų ir naujienų gūsio išsiilgusiose lentynose.

Pirmoji knyga, pradėjusi šį labdaros ir paramos projektą, yra Donaldo Biseto „Aukštyn kojom 1". Antroji – Sveno Nordkvisto knyga „Kalėdų senelio staigmena”, kurioje vaikai atras jau pamėgtus Petsono ir Finduso nuotykius. Trečioji – tai Michelio Bondo knyga apie nepaprastą meškiuką „Smagiausios Pedingtono istorijos mažiausiems. Šeši pasakojimai skaityti prieš miegą“. Na, o paskutinė knyga, dalyvaujanti šiame projekte yra apie garsųjį čekų herojų - Kurmį. „Kurmis ir automobilis“ užbaigs daugiau nei 7 mėnesius truksiančią akciją.

Automobilis – tai ne paprastas daiktelis, o rimtas ir sudėtingas aparatas – tam pritars kiekvienas automobilių mėgėjas. Ir kaip galima atsispirti tam blizgesiui, burzgesiui, tam greičiui ir netikėtam pyptelėjimui?.. Todėl visai nekeista, kad vieną dieną Kurmis, netikėtai išsirausęs prie pat judrios miesto gatvės ir išvydęs savo akytėmis tikrą technikos stebuklą, visiškai apsvaigsta: „Jūs tik pažiūrėkite, kiek jų čia važiuoja! Žalių ir raudonų, mėlynų ir geltonų, pirmyn ir atgal – lyg spalvotame paveikslėlyje“.

Jau spėję susipažinti su Kurmiu pirmoje knygelėje „Kaip Kurmis kombinezoną įsitaisė“, žino, koks atkaklus svajotojas jis yra. Nežinantiems galima trumpai priminti: kartą išvydęs ant virvelės padžiautą kombinezoną su didelėmis kišenėmis, Kurmis jo taip užsigeidžia, kad neranda sau vietos. Juk tose kišenėse jis susidėtų visą savo „turtą“, kurį nešiotis letenėlėse labai nepatogu: turi tilpti veidrodukas, sviedinukas, žiogelis, sulinkusi vinutė, dar virvelės galiukas. Tad padedamas gerų ir darbščių bičiulių jis pamažu savo svajonę pasiekia.

Na, o šįkart visų mažųjų automobilininkų pradžiamoksliu pretenduojančioje tapti knygelėje „Kurmis ir automobilis“ pristatomi pagrindiniai dalykai, kuriuos privalu išmanyti kiekvienam vairuotojui: kokios dalys, pasak Kurmio, pačios svarbiausios, kur „gydomi“ sulaužyti ir sudaužyti automobiliai, kaip dera elgtis kelyje ir, kad niekada niekada negalima laužyti savo automobiliukų, nors jie tebūtų tik žaisliniai, prisukami rakteliu.

Legendinis iliustratorius Zdeněk Miler ir rašytojas Eduard Petiška sugalvoja visokių išbandymų mažajam Kurmiui, bet atkakliuosius juk visada lydi sėkmė. Todėl galiausiai po visų rūpesčių, mažasis kurmiukas gali mėgautis gaiviu vėju, kedenančiu plaukelius, nerūpestingai skrieti miesto gatvėmis iki vėlyvo vakaro. O naktį, kai ateina metas miegoti, visai ne gėda tvirtai apsikabinti rakčiuką ir griūti į minkštą guolį: maža kas dar sumanys naktį važinėtis automobiliuku – tuo nepaprastu prietaisu, kuris blizga, burzgia ir pypsi. Ir tai suprasti gali tik rimti vairuotojai, nors jiems įsiropšti į mašiną kartais dar turi padėti mamytė.

Viso projekto metu kiekvienas, kuris bet kuriame knygyne, Maximoje ir „Nieko rimto“ knygynėlyje įsigys šias knygas, prisidės prie to, kad skurdžiausios mažų miestelių ir kaimo bibliotekos pasipildytų naujomis knygomis.

Prie projekto iniciatyvos labai prisideda Lietuvos Nacionalinis radijas ir televizija, kuriai labai artimi projekto tikslai ir vertybės – ugdyti jaunąją kartą, skatinti kūrybiškumą ir padėti tiems, kam pagalbos iš tiesų labai reikia.

„Nieko rimto“ ir Agnė Skučaitė−Leonavičienė

Temos: 1 Kurmis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt