Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruodžio mėnesį vaikai kviečiami tikrintis sveikatą

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gruodžio mėnesį mokyklinio amžiaus vaikai bus kviečiami pasitikrinti laikyseną ir fizinę būklę nemokamose kineziterapijos apžiūrose. Pasak projekto „Visi norime sveiko vaiko" iniciatorių, tokia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mažą vaikų fizinį aktyvumą bei su tuo susijusius sveikatos būklės pokyčius.

Gruodžio mėnesį mokyklinio amžiaus vaikai bus kviečiami pasitikrinti laikyseną ir fizinę būklę nemokamose kineziterapijos apžiūrose. Pasak projekto „Visi norime sveiko vaiko" iniciatorių, tokia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mažą vaikų fizinį aktyvumą bei su tuo susijusius sveikatos būklės pokyčius.

„Nejudrumas visame pasaulyje tampa viena aktualiausių problemų, ypač didelį neigiamą poveikį tai turi jaunam, besiformuojančiam organizmui. Siekiame, kad ši problema būtų pastebėta bei jai skirtas tinkamas dėmesys," - teigė „Impuls" sporto dalies vadovas Valdemaras Kavaliauskas.

Gruodžio 1 - 22 dienomis Vilniuje ir Kaune esančiuose „Impuls" sporto ir pramogų parkuose mokyklinio amžiaus vaikai bus kviečiami apsilankyti nemokamose kineziterapijos apžiūrose bei pasitikrinti fizinę būklę.

Anot projekto organizatorių, vasarą atliktų patikrų rezultatai parodė, jog dauguma tėvų nė nenutuokia apie dėl menko fizinio aktyvumo atsiradusius arba besiformuojančius rimtus bei gyvenimo kokybę ateityje galinčius nulemti vaikų sveikatos sutrikimus.

„Pastaraisiais metais vaikų fizinis aktyvumas yra itin sumažėjęs, natūralu, jog tai lemia įvairių sveikatos bei fizinės būklės sutrikimų atsiradimą. Nepaisant to, atliktų apžiūrų rezultatai rodo, jog tėvai vis dar nėra susipažinę su šios problemos aktualumu ir neskiria jai pakankamo dėmesio. Itin svarbu skatinti didesnį vaikų fizinį aktyvumą. Laiku nepastebėtas bei neišspręstas sveikatos sutrikimas ilgainiui gali tapti rimta problema," - sakė V. Kavaliauskas.

Nemokamas kineziterapijos apžiūras atliks ,,Impuls" sporto ir pramogų parkų kineziterapeutai, pasitelkdami Santariškių vaikų ligoninės specialistų parengtas anketas ir testus bei siūlomas greitas ir informatyvias pasaulines metodikas.

Apžiūrų metu bus atliekama apklausa, atskleisianti vaiko fizinį aktyvumą, pomėgius, požiūrį į sveiką gyvenseną. Taip pat bus įvertinamas vaikų širdies kraujagyslių sistemos pajėgumas, liemens raumenų ištvermė, laikysena ir pusiausvyra, kurios brendimo laikotarpiu yra itin reikšmingos. Priklausomai nuo apžiūros rezultatų, vaikams bus rekomenduojama tolesnė fizinio aktyvumo forma.

,,Netaisyklinga laikysena, antsvoris, iškrypęs stuburas, - tai vienos iš dažniausiai pasitaikančių vaikų besiformuojančių būsimų sveikatos sutrikimų priežastys. Didžiosios dalies tokių negalavimų išvengti padėtų tinkamas fizinis aktyvumas," - teigė kineziterapeutė Lina Varnienė.

Problemos sprendimui bei vaikų fiziniam aktyvumui didelę reikšmę turi ir švietimo įstaigos bei jose teikiamas kūno kultūros ugdymas.

,,Tėvams turėtų būti svarbu ne tik tai, kokių mokymosi rezultatų pasiekia vaikai mokykloje, bet ir kokios sąlygos sudarytos jiems mokymosi įstaigoje, kurioje praleidžiama trečdalis dienos: kokiuose suoluose vaikai sėdi, koks apšvietimas klasėse, ar vaikai turi nors mažiausią galimybę pajudėti, pasportuoti," - sakė Vilniaus universiteto docentas, Vaikų ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Juozas Raistenskis.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Editos Tamošiūnaitės, sveika gyvensena bei vaiko fiziniu aktyvumu rūpintis turėtų ne tik tėvai, bet ir patys vyresnių klasių moksleiviai, tad sveikintina, kad projekte dalyvauti, bei sveikatą pasitikrinti kviečiami visi jaunesnio ir vyresnio amžiaus moksleiviai (nuo 11 iki 18 metų).

Mažo fizinio aktyvumo ir nesveikos gyvensenos lemiami jaunų žmonių fizinės būklės sutrikimai aktualia problema laikomi bei didelio visuomenės dėmesio susilaukia visame pasaulyje.

Anot prieš kurį laiką publikuotų tyrimų, skausmas apatinėje nugaros dalyje, lemiamas menko fizinio aktyvumo, žmonijai kainuoja 3,5 mlrd. JAV dolerių per metus, o 2020 - 2065 metais pasaulyje bus nutukę nuo 35 iki 57% populiacijos. Nustatyta, jog jau dabar dirbantiems judėjimo nereikalaujantį darbą ir propaguojantiems pasyvų gyvenimo būdą gresia bent 25 skirtingi lėtiniai susirgimai.

Projekto organizatoriai kviečia Lietuvos gyventojus susirūpinti savo ir savo vaikų fiziniu aktyvumu, nulemsiančiu tolimesnio jų gyvenimo kokybę. Anot specialistų, mokykliniame amžiuje atsiradusius sveikatos sutrikimus pašalinti gali padėti tinkamas fizinis krūvis, vėlesniame amžiuje šių problemų sprendimui jau prireikia specialios gydytojų pagalbos.

Norint dalyvauti apžiūroje būtina registruotis iš anksto.

Komentarai
Temos Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt