Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grybų šventė Ryliškiuose: puiki proga pagrybauti ir pabendrauti

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 16 dieną Ryliškiuose, Alytaus rajone vyko tradicinė pramogų diena „Oi gardūs gardūs tie dzūkų grybai“.

Rugsėjo 16 dieną Ryliškiuose, Alytaus rajone vyko tradicinė pramogų diena „Oi gardūs gardūs tie dzūkų grybai“. Septintą kartą organizuota šventė išsiskyrė grybautojų entuziazmu. Žinodami, kad grybų nėra daug, jie ryžosi grybauti. Šventės svečius ir dalyvius pasveikino Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir Raitininkų seniūnas Arūnas Laukaitis.

Meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė gražia, tradicijas puoselėjančia švente, priminė, kad Ryliškių krašte ruduo be grybų šventės neįsivaizduojamas. „Džiaugiuosi matydamas vaikus ir jaunimą, ir pagyvenusius žmones kartu,“ – sakė A. Vrubliauskas. Jis pažymėjo, kad bendrauti, susitikti su kaimynais, draugais yra labai svarbu. „O šiandieną tam turime ir puikią progą,“- sakė rajono vadovas.  Meras vyresniesiems šventės dalyviams linkėjo pasidalinti su jaunesniaisiais paslaptimi, kur Rylikšiuose  geriausiai auga grybai. Su grybautojais bendravo ir mero pavaduotojas Gediminas Krasauskas.

Seniūnas R. Laukaitis padėkojo rajono savivaldybei, Daugų kultūros centrui už paramą ir šventės organizavimą, grybautojams – už šventės tradicijų tęstinumą, Ryliškių kaimo žmonėms ir jaunimui - už geranoriškumą.

Pramogų diena prasidėjo grybautojų varžytuvėmis. Grybus rinko Makniūnų pagrindinės mokyklos, Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Alytaus rajono savivaldybės administracijos komandos, Lizdų kaimo gyventojo Justino Kadusausko ir dukros Ingos bei anūko Edvino iš Alytaus komanda ir grybautojas iš Ryliškių kaimo Dainius Pakala. Komandas vertino vertinimo komisija: pirmininkė verslininkė iš Ryliškių Dalia Baranauskienė, nariai savivaldybės tarybos narė R. Gaisrienė ir Makniūnų pagrindinės mokyklos direktorė Elena Ramanauskienė. Grybautojai išradingai prisistatė vertinimo komisijai. Visos komandos buvo apdovanotos prizais.

Surengtame grybų aukcione grybų pirko seniūnas R. Laukaitis, tarybos narė R. Gaisirenė, Daugų kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė.  Šventėje buvo galima įsigyti ne tik grybų, bet ir siuvinėtų paveikslų, megztų pirštinių ir kojinių.

Pramogų dienos dalyvius ir žiūrovus linksmino Alytaus rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Savi“ ir Pivašiūnų filialo kaimo kapela „Klėtis“, grupės „Lietus“, „Riešutai“ ir „Interviu“. Visi vaišinosi gardžia grybiene, kurią išvirė Lietuvos šaulių sąjungos Antano Juozapavičiaus šaulių rinktinės jaunieji šauliai ir įvairiais patiekalais iš grybų. Šventę finansavo Alytaus rajono savivaldybė.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt