Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 1d. 16:38

„Happyendless“ pasirodo 3D formatu (nuotraukos, video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Antradienį „Forum Cinemas Vingis“ kino salėje pristatytas naujas grupės „Happyendless“ projektas, kurio metu grupės gyvo garso koncertas derinamas su 3D vaizdo siužetų peržiūra.

Antradienį „Forum Cinemas Vingis“ kino salėje pristatytas naujas grupės „Happyendless“ projektas, kurio metu grupės gyvo garso koncertas derinamas su 3D vaizdo siužetų peržiūra. Antradienio rytą žurnalistai pirmieji pamatė naują ir Lietuvoje iki šiol neregėtą grupės programą, kuri plačiajai auditorijai bus pristatyta kovo 11 d. Vilniuje.

Pristatymo metu grupės nariai atliko keturis kūrinius, kurių klausydami žurnalistai su specialiais akiniais, kino salės ekrane stebėjo skirtingoms dainoms pritaikytą filmuotą medžiagą. Iš viso „Happyendless“ mėnesio bėgyje planuoja surengti dešimt tokio tipo koncertų keturiuose Lietuvos miestuose, „Forum Cinemas“ kino salėse susirinkę žiūrovai pasirodymų metu išgirs vienuolika grupės dainų.

Po pristatymo žurnalistai buvo pakviesti į spaudos konferenciją, kur jos dalyviai – grupės muzikantai Saulius Prūsaitis, Andrius Kauklys ir Marius Narbutis, vaizdo studijos „Recream“ duetas Klaudija Kairaitytė ir Šarūnas Kuckailis bei „Happyendless“ vadybos agentūros „Sick Service“ vadovas Mindaugas Morkūnas – noriai pasakojo idėjos atsiradimo istoriją ir atsakinėjo į pateiktus klausimus.

Pasak idėjos autorių, projektas imtas organizuoti dar prieš devynis mėnesius, kai vaizdo studijos „Recream“ narys Š. Kuckailis „Happyendless“ lyderiui S.Prūsaičiui parodė naujus filmavimo „pabandymus“. „Pagalvojom, kad nėr ką daryt – realiai juk galim sukonstruoti dar vieną vaizdo klipą, galim išleisti dar vieną albumą, išleisti krūvas pinigų, pasiimt lizingą ir toliau, kaip sakant, gyvent, bet pasitaikė Šarūnas su savo idėja ir mes supratom, kad norime judėti šita linkme ir perkelti visą vaizdą į trečią dimensiją,“ – pasakojo grupės lyderis S.Prūsaitis.

„Svarbu paminėti, kad mes vieningai sutariame, kad neturime jokių pretenzijų į kiną,“ – kalbėjo M.Morkūnas, – Tai yra 3D vaizdas, pramoga. Jokiais būdais nenorime būti tapatinami su kinu, nes aišku, kad tai, kas yra sukurta už kelis šimtus milijonų, negali būti lyginama su tuo, kas sukurta pasitelkus kur kas mažesnį biudžetą darant vienokį ar kitokį eksperimentą.“

Projekto iniciatoriai teigė žinantys tik vieną tokio projekto analogą – Australijoje gyvenantys grupės „Pink Floyd“ fanai, derindami gyvai atliekamą grupės muziką ir 3D vaizdą, po atviru dangumi greitu metu ketina demonstruoti „The Australian Pink Floyd Show“.

Organizatoriai sakėsi jau spėję sulaukti pasiūlymų demonstruoti programą net Dubajuje, su sąlyga, jog nebus rodomos jokios erotinės scenos. Grupės planuose numatomi koncertai Estijoje, Latvijoje, užsienio muzikos festivaliuose.

Štai kaip į kelis žurnalistų klausimus atsakė konferencijos dalyviai:

– Kas sugalvojo vaizdo medžiagos siužetus?

S.Prūsaitis: Buvo laikas, kai šitos dainos buvo rašomos. Visada, kai rašau dainą ar kuriu jai tekstą, matau, jaučiu, kokio vaizdo jai norėčiau. Tos asociacijos visąlaik buvo mano galvoje. Pradžioje tiesiog atėjau ir pasakiau: „Aš norėčiau taip ir taip, šita daina turėtų būti tokia ir tokia, o šita – anokia.“ Tada Šarūnas su Klaudija atrinkinėjo visą reikalą lygiai taip pat kaip ir aš – neva „O gal pridėkime dar šį bei tą, o gal to nereikia.“ To pasekoje rezultatas tapo visų mūsų darbo vaisiumi, nes aš galiu sau kažką įsivaizduoti, tačiau neviskas pavyksta.

– Kaip grupės nariai jaučiasi koncerto metu rodydami 3D vaizdo medžiagą? Ar nesijaučiate pasitraukę į antrą planą?

S. Prūsaitis: Jaučiuosi visiškai savuose batuose. Galbūt mes niekada neturėjome tokio superinio pasisekimo, kad man tiesiog reikėtų ypatingos energijos scenoje. Bet aš jaučiuosi itin gerai darydamas tai. Man viskas yra puiku – žinau, kad kas norės, pasižiūrės, ką mes veikiam. Čia mes dirbame kaip komanda ir turi būti išlaikytas procentas tarp vaizdo ir garso.

Ar jūs patys įsivaizduojate, kaip atrodote scenoje tokio pasirodymo metu?

M.Narbutis: Buvau nuėjęs pasižiūrėti iš šono kaip žiūrovas. Man tai pasirodė įdomu – jei tave užknisa vaizdas, tu žiūri į grupę. Ir šie du faktoriai netrukdo vienas kitam, tai man patiko. Pasirodymas gerai apjungtas – nėra taip, kad grupė stovėtų vienam gale, o vaizdas būtų kitame.

S.Prūsaitis: Jeigu tu koncertuoji silkių fabrike, girdi tik aidą. Čia grodami mes jaučiamės labai gerai jau vien dėl to, kad viskas labai gerai skamba. Tai mums leidžia daug užsimiršti, nėra jokio diskomforto. Būna, kad bandai dainuoti ir nieko negirdi. Čia mes viską, kas muzikuojantiems žmonėms yra labai svarbu – tada žinai, kad viską kontroliuoji.

– Ar esate paruošę vaizdo medžiagą kultiniu hitu tapusiai dainai „Power Forever“? Jei taip, ar tai siejasi su prieš tai kurtu dainos vaizdo klipu?

M.Morkūnas: Taip, esame paruošę naują 3D formato vaizdo medžiagą ir šiai dainai, ji bus vienas iš vienuolikos koncertų metu atliekamų kūrinių. Ką išvys žiūrovai paliksime paslaptyje, tačiau tai tikrai nesisieja su klipu, kuris buvo tiesiog per daug stiprus, kad leistume sau rizikuoti ekspermentuojant. Galime pasakyti tik tiek, kad šiai medžiagai buvo ieškomi ir gauti leidimai filmuoti oro uoste. Viršijome visus oro uosto nustatytus leidimų limitus, bet manome, kad išėjo puikus rezultatas.

Tekstas: Viktorija Navickaitė Fotografijos: Mantas Černiauskas

VIDEO: Happyendless apie 3D
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt