Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 12 08

Į megztą Kauno eglę – ne tik semtis šventiškos nuotaikos, bet ir ieškoti poros?

Šeštadienį, kartu su riebia snaigių ataka, į Kauną atklydo vaikus lyg magnetas traukiantys Kalėdų pasakos personažai: Kalėdų Senelis, snieguolės bei vienas, kitas nykštukas. Maž...

Šeštadienį, kartu su riebia snaigių ataka, į Kauną atklydo vaikus lyg magnetas traukiantys Kalėdų pasakos personažai: Kalėdų Senelis, snieguolės bei vienas, kitas nykštukas. Mažiesiems piliečiams Rotušės aikštėje jie skelbė svarbią žinią: „Šiandien atidaromas Kalėdinis stebuklų miestelis!”.

Veiksmo vieta

Iki sausio 6 d. aikštėje stūksos ypatingi veiklos nameliai: Dirbtuvėlės, Pasakų namelis ir Šviesos namelis.
Mažieji juose galės išmokti įvairiausiais raštais megzti, velti vilną, gaminti atvirukus ir papuošalus; tapyti šviesa; žiūrėti senąją animaciją bei prieš miegą pasiklausyti romių, Senelės sekamų pasakų.

Meno gerbėjai galės žingsniuoti prie kiek tolėliau stovinčio namelio – „Megztos Kalėdos”, kuriame Kauno menininkai rengs savo kūrybos pristatymus, susitikimus su gerbėjais.

Na, o ieškantieji antrosios pusės, turėtų tiesiu taikymu patraukti į koketuojančią centrinę miesto eglę. Ant jos vidaus sienų bei apačioje įrengtų klosčių, kasdien daugėja ne tik asmeninių prašymų Kalėdų Seneliui, bet ir atvirų kvietimų susipažinti. Kalėdų eglėje galima išvysti tokių skelbimų kaip:

„Brangus Kalėdų Seneli, esu normalus vaikinas, dirbantis, išsilavinęs. Turiu tau tik vieną prašymą: atsikėlęs Kalėdų rytą, po eglute noriu rasti panelę. Mano tel. nr...“. Panašūs pageidavimai eglutėje dygsta kaip grybai po lietaus.

Skirta bendrauti

Baltosios Kalėdų eglės autorė Jolanta Šmidtienė, šeštadienį paklausta apie raštelių funkciją eglės viduje, teigė besidžiaugianti laiškelių populiarumu: „Jau penkti metai tęsiame tradiciją eglės viduje palikti linkėjimus, laiškus.

Lankytojai labai aktyvūs. Jei tarp raštelių pasitaiko ir skelbimų, kviečiančių susipažinti – tebūnie, juk ši eglė skirta komunikavimui“, – šypsodamasi kalbėjo pašnekovė.

Baltoji šių metų dabita yra net 18 m aukščio, iš kurių 14 m sudaro mezginių kompozicijos. Ir numegzta ji ne iš tradicinių siūlų, o iš – plastikinių maišelių. Jų eglės gamybai sunaudota 40 tūkst. rulonų.

Baltos Kalėdos

Pažvelkti į šventinį Kauno traukos centrą atidžiau, padės du menininkai: eglės autorė Jolanta Šmidtienė ir eglės viduje veikiančios parodos – „Eglutės gimimas” autorius – fotografas Jonas Danielevičius.

Pasak J. Šmidtienės, baltų Kalėdų ciklas šiemet sukurtas neatsitiktinai: „Buvo daugybė metų, kai negalėjome džiaugtis baltomis, snieguotomis Kalėdomis. Išskyrus pernai, vis lijo ir lijo. Taigi, šįmet užbėgome galimam liūdnajam scenarijui už akių, ir iškart Kalėdas padarėme baltas. Jei šios Kalėdos bus be sniego – tai turėsime bent baltą Sniego mezginių eglę“, – kalbėjo J. Šmidtienė.

Dėmesys gamtotaršai

Žvelgiant į šių metų eglę, numegztą iš plastikinių maišelių, daugeliui prieš akis išnyra 2011 metų eglė, tos pačios autorės kurta iš plastiko butelių. Nors galima bandyti priskirti J. Šmidtienę narsių ekologijos propaguotojų gretoms, pati menininkė skuba tam paprieštarauti:

„Šiomis eglėmis nesiekiu propaguoti ekologijos, neturėjau tikslo padaryti kažkokį ekologinį „bum“. Tačiau pažvelgus į skaičius – verta susimąstyti. Pasidomėjome kiek plastikinių maišelių sunaudojama visoje Lietuvoje per vieną dieną. Sužinoję – apstulbome: ogi tiek pat, kiek reikėjo šiai eglei pagaminti!  (Šiai eglei pagaminti sumezgta 500 kv. m mezginio iš maišelių – aut. past.). Kad būtų aiškiau, pabandykite įsivaizduoti: ėmėme maišelius rulonais, išmatavome jų ilgį (kiekvienas po 30 cm), išėjo – net 3900 km! Ir tiek kilometrų kas dieną nukeliauja į šiukšlyną, prekybos centrų dėka. O eglėje esantys maišeliai pastovės ir vėliau juos dar galėsime panaudoti“, – pasakojo J. Šmidtienė.

Fiksavo procesą

Eglės viduje veikia fotografo Jono Danielevičiaus paroda – „Eglutės gimimas“. Joje užfiksuota kaip paskutinį mėnesį prie pagrindinės eglės triūsė būrys žmonių.

„Jau keli metai Kauno eglutė būna kažkuo ypatinga. Tą pastebėjau iškart, kai prieš trejus metus grįžau iš emigracijos. Taigi, teko matyti tris paskutines miesto egles ir turiu pripažinti – jos pačios puikiausios! Šįmet labai džiaugiuosi turėjęs progą visą eglutės gamybos procesą stebėti iš arti. Jis prasidėjo įvairių žmonių namuose, dirbtuvėse, o į vieną vietą visi gamintojai suvažiavo tik prieš mėnesį. Ten lankiausi ir fiksavau procesą reguliariai“, – pasakojo Jonas Danielevičius.

Dirbo naktimis

Fotografas pasakoja, kad galutinį rezultatą, kurį matome, entuziastingai kūrė daugybė žmonių: „Štai, su vienais iš jų, prabuvau visą naktį net iki 5 val. ryto lauke, styrant šalčiui. Jie dirbo, o aš fiksavau. Naktinis darbas su instaliacijomis čia vyko ištisai. Todėl reikia lenkti galvą prieš tuos darbščiuosius žmones, sukūrusius unikalią eglutę, kuria galime didžiuotis. Žvelgiant į ją stebina, kaip iš paprastų dalykų galima sukurti šventę sau bei aplinkiniams“, – eglutės medžiagos idėja žavėjosi fotografas J. Danielevičius.

Fiksuodamas eglutės kūrimą, fotografas teigė sukūręs daugiau kaip 1000 kadrų, iš kurių parodai pats atrinko daugiau kaip 20. Keletas ypatingų nuotraukų eksponuojama ir šalia įsikūrusiame menininkų namelyje.

Vietoj pabaigos

Džiugią šeštadienio popietę, miestiečiams linkėjimą pasiuntė eglutės autorė J. Šmidtienė: „Visiems linkiu labai šiltų ir sveikų Kalėdų!”.

Eglės viduje buvusio laiško autorė kreipėsi rimčiau: „Mielas Kalėdų Seneli, norėčiau, kad visi taptų garsiais, turtingais ir gautų viską, apie ką kada nors svajojo. Tuomet jie suprastų, jog laimė yra ne tai...“.

Jei dar neparašei laiško Kalėdų Seneliui, ar norėtum pasiųsti šventinį laišką žmonijai, skubėk į Sniego mezginių eglę Rotušės aikštėje.

Tekstas – Skirmantė Javaitytė, nuotraukos – Jonas Danielevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius