Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ilgai laukta Gyčio Ivanausko Teatro premjera „Dialogai“ (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Menų spaustuvėje buvo pristatytas Gyčio Ivanausko Teatro spektaklis „Dialogai“.

Šį antradienį, spalio 5 dieną, Menų spaustuvėje buvo pristatytas Gyčio Ivanausko Teatro spektaklis „Dialogai“. Spektaklis, anot kūrėjų bei aktorių, Agnės Ramanauskaitės ir Brigitos Urbietytės, sukurtas pagal moteris ir skirtas vyrams, tačiau pilnoje žiūrovų salėje galima buvo pamatyti pačių įvairiausių veidų.

Prasidedantis aklinoje tamsoje, spektaklis atskleidžia šiuolaikinių moterų problemas ir atvirai pasakoja apie ironišką moters dalią – būti tokia, kokia privalai, o ne tokia, kokia nori būti viduje. Stereotipinis pašnekesys prie kavos, parodantis, jog moterys tesugeba vien pliurpti, byloja apie pamintą moteriškumą, kurį norėjo akcentuoti autorės. Tarpus tarp pašnekesių užpildo išskirtinis, iki šiol nematytas šiuolaikinis šokis, taip pat perteikiantis spektaklio idėją: šokdamos lyg lėlės, kūrėjos nori parodyti, jog moteris daro tai, ko širdyje visiškai nenori. Taip pat atskleidžiamas konfliktas su vyrais: jie reikalauja iš moters būti būtent tokia, kokią jie nori ją matyti.

Vienintele scenos dekoracija tampa siena, nušvintanti ryškia raudona spalva ir papuošta nuogų moterų kūnais, bylojanti apie kūno ir grožio vergovę. „Moters darbas – būti gražia“, – spektakliui įsibėgėjus ištaria viena iš aktorių. Taigi kūrėjos per trumpą spektaklio laiką sugeba atskleisti tai, apie ką moterys dažnai neišdrįsta prabilti.

Neveltui spektaklio idėja buvo brandinta keletą metų: iškalbingų detalių, metaforų bei modernaus šokio padedamos, šokėjos Agnė Ramanauskaitė ir Brigita Urbietytė paliko išties neišdildomą įspūdį, o salėje po premjeros dar ilgai netilo plojimai.

Plačiau galite rasti http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/konferencijos/15minlt-konferencijoje-gytis-ivanauskas-ir-busimos-premjeros-kurejos-168-117612

Fotografas Eimantas G. Reporterė Laura Bojarskytė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Premjera
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt