Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš nežinomybės kalėjimo pabėgę elektroninės muzikos kūrėjai „Sweepers“ (video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos elektroninės šokių muzikos horizontuose neseniai pasirodė grupė „Sweepers“. Trys žavūs vaikinai mikliai pažaboja muzikos garsus ir tvarkingai juos sudėlioja į kūnus iš...

Lietuvos elektroninės šokių muzikos horizontuose neseniai pasirodė grupė „Sweepers“. Trys žavūs vaikinai mikliai pažaboja muzikos garsus ir tvarkingai juos sudėlioja į kūnus išjudinančius kūrinius. Belaukdami savo grandiozinio pasirodymo, kuris įvyks šių metų balandžio 29 d. Panevėžio kino centre „Garsas“. Kūrybingi vyrukai jau spėjo nufilmuoti pirmąjį savo vaizdo klipą. Apie visas klipo kūrybines kančias pasikalbėjome su jais.

– Kodėl vaizdo klipui buvo pasirinkta daina „Time after time“?

Modestas: Todėl, kad tai pirmas kūrinys, skirtas Lietuvos vakarėlių ir naktinių klubų lankytojams. Mūsų ankstesnius kūrinius išleido „White2Black“ įrašų kompanija, jie orientuoti daugiau užsienio publikai.

– Kaip kilo klipo idėja?

Raimondas: Apie patį siužetą mąstėme ilgai, kol priėjome prie vieningo sprendimo, norėjome, kad vaizdo klipas atspindėtų daugybę dalykų: mūsų muziką, dainos idėją, mūsų pačių nepažabotas asmenybes bei visų taip trokštamą laisvės jausmą. Juk visi žmonės turi savo kalėjimą, iš kurio kartais norisi ištrūkti: vieniems tai nemėgstamas darbas, kitiems – pabodusi rutina. Norėjome šiuo klipu parodyti, jog mes tokie patys žmonės kaip ir visi, mes taip pat kartais gyvename įkalinti kasdienybėje.

Modestas: Raimondas – mūsų meniška siela, jis apibūdino viską teisingai. Visą šią idėją „gimdėme“ kartu. Manau, kad ir dainos žodžiai pasako labai daug, kaip aš mėgstu sakyti: „Kartais tereikia sustoti ir įsiklausyti“.

Povilas: Ką aš galiu pasakyti, mes, tiesiog, pašėlę vaikinai, kurie nusprendė parodyti, ką sugeba.

– Kaip vyko klipo filmavimas? Gal nutiko kažkas neįprasto?

Raimondas: Labai linksmai dvi dienas su vaizdo klipo filmavimo komanda ir fotografu gyvenome 1967-ųjų „Cadillac Deville Convertible“. Aplankėme daugybę gražių vietų, apie kurias, beje, atradau tik filmavimo metu. Ne viskas vyko pagal scenarijų, kai kurios scenos buvo nufilmuotos impulsyviai, mus visus apėmus kelionės dvasiai. Įvyko ir nemažai nesklandumų, kurių tikrai nesitikėjome, bet labai džiaugiuosi, kad visi jie buvo greitai pašalinami ir filmavimas tęsėsi. O neįprasta buvo viskas, nes tai pirmasis mūsų vaizdo klipas.

Modestas: Filmavome ne tik automobilyje ir gamtoje, buvome ir senoviniame kalėjime, senoje apleistoje degalinėje, žymiose bei lankytinose mūsų gimtojo Kauno vietose, kurios taip pat pateks į vaizdo klipą. Man labiausiai įsiminė scena su tikrais policijos pareigūnais, buvo keista su jais bendrauti kiek kitokiomis aplinkybėmis nei dažniausiai pasitaiko gyvenime ir pamatyti, kad jie tokie pat linksmi žmonės kaip ir mes.

Povilas: Raimondas su Modestu paminėjo tik vaizdo klipo eiga, bet pamiršo paminėti, kad klipo filmavimo metu vyko ir pirmoji mūsų grupės fotosesija, kuri kaip ir pats filmavimas man paliko tikrai gerus įspūdžius.

– Kaip jautėtės filmavimo metu? Juk kurti muziką ir vaidinti klipe ne tas pat.

Raimondas: Labai patiko vairuoti 1967 metų „Cadillac Deville Convertible“, visą gyvenimą jaučiau begalinę aistrą senoviniams automobiliams ir man nusišypsojo laimė ne tik tokį pavairuoti, bet dar ir suvaidinti pašėlusio vyruko, kuris lekia su dviem geriausiais draugais horizonto link, vaidmenį.

Modestas: Jaučiausi nerealiai. Labai patiko dirbti su tokia profesionalia ir kūrybiška komanda, tos dienos taip greitai prabėgo, norėčiau, kad kas laiką atsuktų atgal. Patyriau nemažai nuotykių, o žmonių veidus, kurių išraiškas filmavome net dabar pamenu. Buvo smagu ir tikiuosi, kad kada nors pakartosime kažką panašaus.

Povilas: Supratau, kad kalėjime tikrai nenorėčiau sėdėti (juokiasi). Jausmas, kai filmavome sceną, kurios metu su Modestu bėgome link užkurto „Cadillac Deville Convertible“, kai mus paleido iš kalėjimo buvo tikrai nerealus.

0150 Lietuviškos elektroninės muzikos kūrėjai labiau koncentruojasi į muziką, o jūs ėmėtės ir klipo kūrimo. Kodėl taip nusprendėte?

Raimondas: Mes į viską, ką darome, žiūrime labai rimtai. Klipo idėja gimė tik dėl to, kad jau turėjome tikrai tam tinkamą ir išbaigtą kūrinį, kurį klipas puikiai apipavidalina. Kalbant apie Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjus, galėčiau tikrai įvardinti ne vieną, kuris taip pat kuria puikius vaizdo klipus, kad galėtu geriau reprezentuoti savo kūrinius.

Modestas: Patikėkite, mes sudedame visą savo širdį ir žinias į kuriamą muziką. Vaizdo klipą filmavome ne mes, o komanda žmonių, kurie puikiai išmano savo darbą ir padėjo mums įgyvendinti mintis, susijusias su kūrinio pavertimu gyvenimiška istorija apie mus. Norėjome, kad žmonės galėtų geriau pažinti grupę „Sweepers“.

Povilas: Manau, kad be savo darbą išmanančio operatoriaus, fotografo ir kitų žmonių viskas nebūtų pavykę. Mes kuriame muziką, kuri vieniems gera, kitiems bloga, bet čia jau skonio reikalas.

– Ar ateityje planuojate filmuoti daugiau vaizdo klipų?

Raimondas: Kaip Modestas ir Povilas paminėjo, mes klipų nefilmuojame (juokiasi). Kai jausime, kad gimė naujų, gerų minčių ir turime tam tinkamą kūrinį, kuris bus vertas, kad žmonės jį išgirstų ir pajaustų, tikrai vėl paprašysime savo srities specialistų, kad nufilmuotų tam kūriniui vaizdo klipą leisdami ir mums įsitraukti į kūrybinį procesą, juk ir „Sweepers“ meniškos sielos žmonės.

Modestas: Jeigu žmonėms patiks, tai ką jau įgyvendinome, manau, bus dar vienas ir dar vienas, ir dar...

Povilas: Manau, kad bus. Vien šio vaizdo klipo filmavimo metų gimė įdomių projektų ir idėjų, kuriuos tikrai pamėginsime įgyvendinti ateityje.

Dėkoju grupei „Sweepers" už smagų interviu ir kviečiu norinčius išgirsti juos gyvai šių metų balandžio 29 d. apsilankyti Panevėžyje. Tą dieną Panevėžio kino centrą „Garsas“ (Respublikos g. 40) jie ruošiasi užbombarduoti unikaliais elektroninės šokių muzikos ritmais.

Visai netrukus turėsite galimybę išvysti visą kūrinio „Time after time“ vaizdo klipą, o kol kas grupė „Sweepers" jus gundo trumpute ištrauka iš klipo filmavimo. Klipą ruošiamasi pristatyti publikai gegužės mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt