Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš pirmų lūpų: jaunimo projekto „Aš – Europos pilietis“ dalyvių įspūdžiai

Visi projekto "Aš - Europos pilietis" dalyviai
Visi projekto "Aš - Europos pilietis" dalyviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų balandžio 29 – gegužės 5 dienomis septyni Estijos lietuviai (Justina, Antanas, Artūras, Gintarė, Rūta, Deimntė ir Redas) dalyvavo veiklaus jaunimo programos projekte “Aš...

Šių metų balandžio 29 – gegužės 5 dienomis septyni Estijos lietuviai (Justina, Antanas, Artūras, Gintarė, Rūta, Deimntė ir Redas) dalyvavo veiklaus jaunimo programos projekte “Aš – Europos pilietis”, vykusiame Kipre.

Programa “Veiklus jaunimas” – tai Europos Sąjungos jaunimo iniciatyvumo skatinimo programa, parengta 2007-2013 metams. Jos dėka jaunimas visoje Europoje gali dalyvauti įvairiuose projektuose, kuriuose turi progą plėsti savo akiratį, pasisemti žinių, užmegzti santykius ir dalintis patirtimi su kitų Europos šalių jaunuoliais. Programa finansuoja visas projektų dalyvių apgyvendinimo išlaidas ir apmoka 70 % kelionės išlaidų, taigi yra prieinama praktiškai visiems. Kipre viešėję lietuvaičiai gyveno Limassol mieste ir apie pilietiškumą diskutavo su jaunimu iš Italijos, Lenkijos, Kipro bei Rumunijos.

Projekto metu buvo vykdomos įvairios veiklos – diskusijos apie balsavimo teisę ir jos išnaudojimo svarbą, kūrybinės dirbtuvės žmogaus prigimtinių teisių tema, tinkamo CV (gyvenimo aprašymo) paruošimo, bei darbo pokalbių mokymai, susitikimai su žymiais Kipro verslininkais ir daugybe kitų užsiėmimų.

Kaip projekto dalyvė Gintarė atsiliepė: „Tokie užsiėmimai būtų naudingi kiekvienam jaunuoliui. Mokymų metu gautas žinias aš iškart panaudojau ieškodama darbo vasarai, o pokalbiai su verslininkais buvo labiausiai įkvepiantis imtis iniciatyvos siekiant įgyvendinti savo svajones užsiėmimas.“ Visi projekte dalyvavę jaunuoliai pritariamai linkčiojo, o Rūta dar pridėjo, jog labiausiai tokiuose projektuose ją žavi galimybė pažinti. Pažinti žmones, kultūras, suprasti kitatučių pasaulėvoką. „Šio projekto metu mes turėjome galimybę suprasti ne tik , kaip skiriasi Europos kultūros, bet ir kokios jos tuo pačiu metu panašios. Tai – neįkainojama patirtis.“

Estijos lietuviams proga sudalyvauti projekte „Aš – Europos pilietis“ pasitaikė dalyvaujant jaunimo organizacijos „Kitu kampu“ veikloje. „Sudalyvavau projekte visai atsitiktinai apie jį sužinojęs. Tai buvo man visiškai nauja patirtis – pirmoji tolimesnė kelionė, pirmasis projektas, pirmasis kartas tokioje multikultūrinėje aplinkoje. Sudalyvavus jame norisi visiems pranešti, kaip paprasta gali būti pasinaudoti tokiomis galimybėmis!“ – dalinasi patirtimi Redas.

O norintiems taip pat sudalyvauti panašiame projekte reikėtų pasidomėti artimiausių organizacijų veikla – galbūt galimybės visai šalia laukia, kol jomis bus pasinaudota kaip nutiko ir Redui. Taip pat informacijos apie „Veiklaus jaunimo“ programos finansuojamus projektus galima rasti įvairiuose jaunimo organizacijų puslapiuose internete.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt