Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Išeities kodas“ – intelektualus trileris

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Anot reporterės Auksės, filmas „Išeities kodas“, nėra skirtas „lengvam“ pažiūrėjimui. Tai – filmas, priverčiantis įsijungti loginį mąstymą.

Vis daugiau kuriama filmų, kuriuose dominuoja pažengę moksliniai atradimai. Galimybė grįžti į praeitį, sustabdyti artėjančias katastrofas, atspėti ateitį – visa tai pateikiama naujausiuose filmuose. Filmo „Išeities kodas“ kūrėjas teigia, kad niekada nekurs lengvų ir iškart vos išėjus iš salės pamirštamų juostų. Gimęs tikroje menininkų šeimoje kūrėjas įprato gyventi kitokiame pasaulyje, kitokiuose namuose ir su kitokiais žmonėmis.

Kaip ir prieš porą metų pristatytas filmas „Mėnulis“ taip ir šis, neseniai kino teatruose pasirodęs filmas „Išeities kodas“ yra itin sudėtingo scenarijaus ir neskirtas „lengvam“ pažiūrėjimui. Norint suprasti, ką norėjo pasakyti rašytojas reikia skaityti tarp eilučių. Norint suprasti šį filmą... Nepasakysi, kad reikia žiūrėti tarp kadrų... Tiesiog reikia įsigilinti, įsitraukti į veiksmą.

Siužetas: Kapitonas Kolteris pabunda priemiestiniame Čikagos traukinyje. Jis nežino, nei kaip čia pateko, nei kas jis toks. Tačiau mergina, sėdinti šalia jo, atrodo, puikiai jį pažįsta: vis vadina jį Šonu. Ji vardu Kristina ir elgiasi labai familiariai. Pažvelgęs į veidrodį traukinio tualete, Kolteris dar labiau susipainioja – jis, regis, prisimena, kas toks yra, tačiau iš veidrodžio į jį žvelgia kitas veidas. Kapitono sąmyšį ir apmąstymus nutraukia netikėtas sprogimas. Kolteris vėl pabunda nepažįstamoje vietoje, tačiau šįkart aiškiai suvokia, kas esąs.

Vėliau Kolteris sužino, kad yra ypatingos eksperimentinės užduoties dalyvis ir privalo surasti sprogdintoją bei sustabdyti tolimesnius įvykius.

„Tai tik filmas – pagalvotų dažnas žmogus. Bet galbūt šiuose filmuose atsispindi mūsų ateitis. Šis filmas neprilygsta jokiam įprastam trileriui ar veiksmo filmui – šis filmas „įjungia“ intelektualinį mąstymą. Kartais susimąstome, kas būtų, jei galėtume grįžti į praeitį. O kartais to net labai reikia, kad ištaisytume padarytas klaidas. O jei iš būtų galimybė grįžti atgal, bet ne dėl savęs, o dėl to, kad galėtume padėti kitiems..?

Filmo siužetas įdomus ir įtraukiantis. Ne tik lauki, kas vyks toliau – bet ir pats nejučiomis bandai išnarplioti užduotį. „Išeities kodas“ – tai filmas, kuris „įjungia loginį mąstymą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt