TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išrinkti „Jazz Voices“ festivalio laimėtojai

Šaltinis: 15min
0
A A

Keturias dienas džiazo mėgėjus džiuginęs festivalis „Jazz Voices" pasiekė apogėjų. Sekmadienio vakarą Klaipėdos koncertų salėje buvo išrinkti vienuolikto tarptautinio džiazo festivalio - konkurso laureatai ir pagrindinis Grand Prix prizo laimėtojas.

Keturias dienas džiazo mėgėjus džiuginęs festivalis „Jazz Voices" pasiekė apogėjų. Sekmadienio vakarą Klaipėdos koncertų salėje buvo išrinkti vienuolikto tarptautinio džiazo festivalio - konkurso laureatai ir pagrindinis Grand Prix prizo laimėtojas.

Finalo metu devyni konkursantai atliko po tris kūrinius. Du kūriniai privėjo būti iš pateikto programos sąrašo, o trečias - laisvai pasirinktas, džiazinio stiliaus. Tiesa, kūriniai negalėjo būti tie patys, kaip pusfinalio metu. Ne ilgiau kaip penkiolikos minučių programoje improvizacija buvo privaloma, tad net kelis kartus pasikartoję kūriniai skambėjo vis kitaip.

Komisija vertino vokalistų stilių: kaip valdo džiazinę stilistiką ir štrichus, ritmiką; improvizaciją, ar atitinka dermę, melodiką, vystymą, formą; balso valdymo techniką: scat skiemenis, štrichus, papildomą balso valdymo techniką, diapazoną. Taip pat buvo kreipiamas dėmesys į intonaciją ir artistiškumą.

Geriausiems atlikėjams remėjai žadėjo gausius prizus. Prizo fondą įsteigė Rimanto Ulevičiaus paramos ir labdaros fondas. Jį atstovavusi V. Ulevičienė teigė, kad fondo sąsajų su festivaliu yra daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tiek džiazo projektas, tiek labdaros fondas veikia po vienuolika metų, taip pat „Rimas buvo miesto patriotas, dirbo kultūros skyriuje. Yra išlikusi jo garbė ir prisiminimas bei šioks toks indėlis į miesto kultūrą", - atsiminimus pasakojo jo žmona V. Ulevičienė.

Rėmėjų dovanomis - UAB „Muzikos faktorius" mikrofonais - džiaugėsi turkė Ceyda Koybasioglu, Laura Budreckytė bei Gina Kazlauskaitė. Specialiomis plančetėmis buvo apdovanotos Veronika Čičinskaitė bei Gina Kazlauskaitė, o Krantas Travel įsteigta kelione kruiziniu laivu po Baltijos šalis dviem žmonėmis didžiavosi jau minėta, LMTA ketvirtakursė Laura Budreckytė, kuri taip pat buvo pripažinta geriausia laisvosios programos atlikėja ir gavo 400 eurų prizą.

Komisijos deleguota į „Nomme Jazz" festivalį 2013 metais buvo Elena Mindru iš Rumunijos, kuri taip pat gavo dovanų dvd plokštelę su „Kaunas Jazz" festivalio įrašu.

Ant geriausiųjų laiptelių iškopė net keturi dalyviai. Trečią vietą užėmė Daniel Cacija iš Kroatijos ir laimėjo 500 eurų piniginę premiją, antra vieta ir 700 eurų prizu girtis galės turkė Ceyda Koybasioglu, na o pirmos vietos diplomas ir 1000 eurų čekis žibėjo lietuvės Lauros Budreckytės rankose. Pagrindinį pizą Grand prix ir piniginę 2000 eurų premiją laimėjo jauniausia XI „Jazz Voices" konkurso dalyvė Gina Kazlauskaitė iš Panevėžio, šiuo metu studijuojanti populiariąją muziką Vilniaus kolegijoje.

Vakaro pabaigoje staigmeną pateikė pagrindinis konkurso organizatorius Steponas Januška. Jis visiems sudainavo baladę „Every time we said goodbye" ir atsisveikino su žiūrovais bei dalyviai iki kitų metų.

Pagrindinio prizo laimėtojos - Ginos Kazlauskaitės balsą siūlome išgirsti viename iš jos dainų įrašų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt