Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunieji Pasvalio krašto matematikai žinias gilino Vilniuje

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmosiomis vasaros dienomis net penkių skirtingų miestų – Panevėžio, Pakruojo, Kupiškio, Joniškėlio ir Pasvalio – vyresniųjų klasių moksleiviai tradiciškai rinkosi į jaunųjų matematikų stovyklą „Rokunda".

Pirmosiomis vasaros dienomis net penkių skirtingų miestų – Panevėžio, Pakruojo, Kupiškio, Joniškėlio ir Pasvalio – vyresniųjų klasių moksleiviai tradiciškai rinkosi į jaunųjų matematikų stovyklą „Rokunda". Ne tik skaičiuoti, bet ir lavinti bendravimo kultūros, gebėjimo kelti sau tikslus, mokytis dirbti komandoje.

Šių metų „Rokundos" stovykla, anot jos rengėjų, įgavo naujų spalvų. Jaunųjų matematikų partneriais tapo Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM). Kaip teigia VU TVM direktorius Julius Niedvaras, džiugu prisidėti prie to, kad jaunimas savo laisvalaikį leistų ne tik linksmai, bet ir turiningai. „Netrukus, po metų ar kelerių, šie jaunuoliai spręs, kokį profesinį kelią rinktis. Norint nesuklysti, reikia aiškiai suvokti savo galimybes, lūkesčius, norus. Žinios tokioje situacijoje yra pats svarbiausias dalykas, tad puiku, kad mokiniai jas gausina pačiais įvairiausiais būdais net prasidėjus vasarai", – sakė J.Niedvaras.

Anot pačių stovyklautojų, mokytis esant tokiems karščiams, iš tiesų nelengva, bet edukacinių stovyklų programa labai skiriasi nuo to, kas dėstoma mokyklose. Stovyklose mokslai paprastai derinami su poilsiu, užduotys integruojamos į žaidimus, diskusijas, komandinį darbą. Dėl to susiformuoja itin didelis žinių bagažas. Kadangi mokymosi procesas yra motyvuotas, kryptingas, jis vienareikšmiškai tampa ne tik įdomesnis, bet ir efektyvesnis. „Mūsų tikslas ne tik lavinti matematikos įgūdžius, bet ir sužinoti kuo daugiau naujų dalykų. Tokių, kurie mums parvers ateityje svarstant apie studijas, renkantis specialybę", - kalbėjo jaunieji matematikai.

Kaip nemąstyti stereotipiškai ir „nesusikirsti" per verslo derybas? Kodėl mokantis ir studijuojant svarbu įgyti kuo daugiau kompetencijų? Kokį ryšį su matematika turi lietuvių kalbos žinios? Ką lemia inovacijos bei modernus požiūris į jas? Tai tik kelios temos, kurias kartu su VU TVM dėstytojais Dariumi Rupšplaukiu ir Mindaugu Laužiku bei studentais gvildeno pasisvečiuoti į sostinę, į VU TVM bei VU Fizikos fakultetą atvykę jaunieji matematikai. Čia jie turėjo galimybę ne tik padiskutuoti specialiai jiems skirtų paskaitų metu VU TVM, bet ir apžiūrėti VU Fizikos fakulteto laboratorijas, būti įvairių eksperimentų dalyviais. Moksleiviams nepaprastai didelį įspūdį padarė itin galingas kompiuteris, kainavęs net 6 milijonus litų ir reikalingas fizikiniams tyrimams atlikti.

Nemokamą jaunųjų matematikų stovyklą organizuoja Pasvalio Petro Vileišio gimnazija ir Pasvalio krašto jaunųjų matematikų mokykla „Rokunda". Jaunimą savo žiniomis turtina Vilniaus universiteto docentas Antanas Apynis bei du jaunesnieji jo kolegos – doktorantai Jonas Jankauskas ir Aivaras Novikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt