Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo projekto kūdikis - knyga apie seksą (nuotraukos, video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunimo organizacija mistišku pavadinimu „LPR" (šifras - „Lentvario parko renesansas") rugpjūčio 30 dieną Lentvaryje pristato enciklopediją pavadinimu „Sexpedia". Kas gi tai per leidinys?

Jaunimo organizacija mistišku pavadinimu „LPR" (šifras - „Lentvario parko renesansas") rugpjūčio 30 dieną Lentvaryje pristato enciklopediją pavadinimu „Sexpedia". Kas gi tai per leidinys?

Pradėkime nuo to, jog „Sexpedia" yra skirta jauniems žmonėms. „Sexpedia" yra tarptautinio jaunimo projekto „Sex is a part of life" vaikelis. Nors „enciklopedija" parašyta anglų kalba, tačiau jaunam žmogui tikrai suprantama, kadangi joje gausu iliustracijų bei vartojama jaunų žmonių.

Kad būtų paprasčiau, „Sexpedia" yra padalinta į tris dalis: „Prieš seksą", „Sekso metu" ir „Po sekso". Pirmoje dalyje rutuliojama meilės tema - kas yra meilė, kaip atrodo tobulas vyras ir tobula moteris, apžvelgiami kiti reiškiniai kaip prostitucija, seksas ir darbas, stereotipai skirtingose šalyse ir dar daug kitų dalykų. „Sekso metu"  dalyje nagrinėjami mitai apie seksą, pozos, alkoholio efektas ir kita. Paskutinėje dalyje skaitytojai ras komplimentus, muzikines bei video rekomendacijos ir kitus smagius dalykėlius. Knygoje sudėta tai, kas aktualu jaunam žmogui, o paklausti, galbūt, nėra ko arba paprasčiausiai gėda. Sprendimas paprastas - paklausk knygos. Knygelėje gausu tuščių vietų, skirtų klausimams bei atsakymams, istorijoms ir išpažintims. „Sexpedia" analogų kol kas neturi.

Organizatorių teigimu, knyga sudaryta remiantis mainų dalyvių, atstovaujančių skirtingas kultūras bei amžiaus grupes, atradimais bei patirtimi.  Idealaus vyro portretas Ispanijoje juk nebūtinai toks pats kaip Lietuvoje... Kokia yra įprasta moterų specialybė Turkijoje? Kaip rašyti meilės laišką? Kokį komplimentą pasakyti merginai? Į šitokius klausimus atsakymus pateikia projekto kūrinys.

2010 metų rugsėjį vykusiame projekte dalyvavo Turkijos jaunimas, moteriška Ispanijos grupė, jaunimas iš Lenkijos ir idėjos sumanytojai - lietuviai. Ši spalvinga kompanija dešimtį dienų gliaudė iš pažiūros ne tokią ir paprastą temą - juk ne kiekvienam apsiverčia liežuvis laisvai postringauti apie lytiškumą, meilę bei seksą. Projektui pasibaigus, socialiniame tinkle „Facebook" buvo sukurtas puslapis „Sex is a part of life" bei sumanyta visą dalyvių patirtį sudėti ir išleisti knygos formatu. Ilgai ir kruopščiai rengta „Sexpedia" gimė vasarą ir oficialus leidinio pristatymas vyks ateinantį penktadienį, rugpjūčio 30 dieną, 16 valandą, Lentvario jaunimo centre adresu Klevų alėja 20.

Pristatymo metu bus trumpai sugrįžtama atgal į 2010 - uosius ir prisimenamas projektas, taip pat vyks diskusijos, užsiėmimai grupėse, rodomi filmukai bei subtilios vaišės. Po pristatymo enciklopedijos keliaus į įvairias jaunimo susibūrimo vietas - jaunimo centrus, kavines, bibliotekas ir kita. Organizatorių teigimu, centrai ar kitos vietos, norinčios turėti šį leidinį gali kreiptis į "LPR" ir gauti leidinį. Leidinys yra patalpintas ir elektroninėje erdvėje.

Nuotraukose ir video įraše užfiksuotos akimirkos iš mainų.

VIDEO: Sex is a part of life
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kūdikis
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt