TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunų grupių konkurso „Garažas 2011“ finale triumfavo „The Artrace“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunoms grupėms įvairūs konkursai – tai ne tik proga laimėti praktiškų prizų, bet ir pasirodyti platesnei auditorijai. Bet viena svarbiausių priežasčių siekiant pergalės yra noras įrodyti sau pačiam, jog dirbi neveltui ir, be abejo, esi geriausias. Jaunų grupių dėmesio sulaukė ir konkursas „Garažas“, kurio finalas nugriaudėjo trečiadienio vakarą.

Įvairūs konkursai, tokie kaip kadaise „Durys“ ar „EuroRock“, jaunoms grupėms – ne tik proga laimėti praktiškų prizų, bet ir pasirodyti platesnei auditorijai. Bet greičiausiai viena svarbiausių priežasčių siekiant pergalės yra noras įrodyti sau pačiam, jog dirbi neveltui ir, be abejo, esi geriausias. Jaunų grupių dėmesio sulaukė ir konkursas „Garažas“, kuriame dalyvavo 24 grupės, iš kurių trečiadienį vykusiame finale susirungė aštuonios geriausios.

„Garažas“ buvo tiesiogiai transliuojamas per „15 min.TV“, todėl tie, kurie manė, kad renginiai visad vėluoja ir neskubėjo atvykti, gerokai pralošė. Grupės konkurso finale galėjo atlikti po dvi dainas. Pirmieji scenoje pasirodė Andrius ir grupė Pėdsakai. „Šios grupės muzika ištryško visomis vaivorykštės spalvomis“, – po jų pasirodymo sakė komisijos narys, „Poliarizuotų stiklų“ lyderis Šarūnas Mačiulis. Ši kauniečių grupė, grojanti bliuzroką, užbaigė savo pasirodymą ugningu gitaros solo. Antrieji į sceną lipo „All Lights Reserved“. Ši grupė džiugino subtiliomis džiazroko melodijomis, o jų pasirodymo „vinis“ buvo triukšmingas būgnų solo.

Komisijos nariai: dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, muzikos kritikas Darius Užkuraitis, žurnalistas Ramūnas Zilnys, muzikantas Arnoldas Lukošius vis akcentavo, kad svarbiausia yra ne profesionalumas, o originalumas. Komisiją sudarė penkiolika scenos, pramogų pasaulio, politikos, žiniasklaidos atstovų.

Tretieji scenoje – nugalėtojai „The Artrace“. Šią grupę sudaro du vaikinai – Aurimas Galvelis (gitara, vokalas) ir Justas Kulikauskas (violončelė). Abi savo dainas jie pradėjo pačioje scenoje įsirašydami akomponimentą. Iš komisijos reakcijos į vaikinų pasirodymą, buvo galima numatyti laimėtojus. Jų pasirodymo metu pora komisijos narių išsitraukė mobiliuosius telefonus ir ėmė filmuoti. Ketvirtieji – „Sheep Got Waxed“. Tai aiškiai neapibrėžiamo žanro ir stiliaus muziką grojantis trio. Labai norint jų muziką įsprausti į rėmus, ją greičiausiai būtų galima vadinti avangardu, tačiau su kitų muzikos stilių, sakykim, pankroko, elementais. Penktieji į sceną lipo „Vilkšu Pa Muguru“. Tai dar vienas subtilaus džiazo ansamblis. Grupei palikus sceną komisijos narys Algis Ramanauskas sakė, jog jų pasirodymo metu jis pastebėjęs įspūdingus komisijos narės Vytautės Pupšytės auskarus, o po to pamatęs, kad G.Kilčiauskienė išvis be auskarų.

Šeštieji – „Tofu Burble“. Prieš pasirodymą grupės vokalistės buvo paklausta, kas daro didžiausią įtaką grupės muzikai. Ji atsakė, jog tai grupė „BrassBastardz“. Tuomet buvo paleistas šios grupės įrašas – palyginimui. Po pasirodymo, A.Ramanauskas pagyrė vokalistės indėniuko Kiko įvaizdį, o A.Lukošius – „kelnes-kojines“.

Septintieji scenoje – „Whatafunk“. Apie jų atliekamą muziką viską pasako pavadinimas. Šios grupės nariai buvo pasipuošę šiaudinėmis skrybėlėmis ir tautinėmis juostomis. Paskutinioji grupė – „Mood Sellers band“ – tai vienas energingiausių vakaro pasirodymų. Ypač išsiskiriantis pučiamųjų instrumentų kiekiu.

Taigi, sumuojami rezultatai, komisijos nariai vienas po kito taria žodį. Š.Mačiulis skirstė grupes į dvi kategorijas - laimėtojus ir tuos, kurie visad lieka antri. R.Zilnys pastebėjo, jog tie, kurie ne taip įdomiai grojo, pagalvojo, kaip atrodys scenoje, o tie, kurie įdomesni savo muzika, atrodė labai paprastai. Jo nuomone, reikia ir gerai groti ir gerai atrodyti. Muzikantas Eimantas Belickas sakė, jog grupės neturėtų per daug klausyti patarimų, mat čia yra „Garažas“ – čia yra pradžia. Pro akis nebuvo praleista ir tai, jog visos pagrindinės vokalistės dėvėjo beveik vienodas timpas. Ne visi komisijos nariai įvardijo savo favoritus, bet iš daugumos jų lūpų skambėjo pavadinimai „The Artrace“ ir „Sheep Got Waxed“.

Pagaliau skelbiami laimėtojai.

- Trečioje vietoje 122 iš 150 galimų taškų surinkę „Mood Sellers band“. Jiems atitenka AKG studijinis mikrofonas.

- Antroje – „Tofu Bubble (124 taškai). Jie gauna ne tik žadėtąjį 1500 Lt dovanų čekį „Yamaha“ prekėms įsigyti „Tamsta“ muzikos salonuose, bet ir netikėtai įsteigtą prizą – kvietimą groti muzikos festivalyje „Tamsta“.

- Pirmoje vietoje – „The Artrace“, kurie iškovojo 2000 Lt dovanų čekį bei išmanųjį „iPod Touch 64GB“. Taip pat kelialapius į festivalius „Grok!“ ir „Tamsta“.

Liko dar vienas prizas – aukų skrynelė. Joje žiūrovų paaukoti pinigai. Kas laimės šį prizą, buvo matuojama pagal tai, kurios grupės gerbėjai garsiausiai šauks. Sausakimšos saugiausio klubo „Tamsta“ patalpos vos nesprogo nuo garso. Garsiausiai šaukė „Sheep Got Waxed“ gerbėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt