Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jausmų ir ritmų šėlsmas Valstybinio choro „Vilnius“ koncerte

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinis choras „Vilnius“ pristato programą – „Lotynų Amerikos melodijos ir ritmai“. Tai jau tampa gražia tradicija, kad choras „Vilnius“ parengia ir klausytojams pristato naujas pramoginės muzikos programas.

Valstybinis choras „Vilnius“ pristato programą – „Lotynų Amerikos melodijos ir ritmai“. Tai jau tampa gražia tradicija, kad choras „Vilnius“ parengia ir klausytojams pristato naujas pramoginės muzikos programas. Klausytojai pamėgo estrados klasiko A.Raudonikio autorinę programą „Nepamiršta daina“, entuziastingai buvo sutikta ir programa „Meilės vėjai“, paruošta pagal Amerikos kompozitorių sukurtus miuziklus ir operetes.

Šiųmetėje programoje pavadinimu „Lotynų Amerikos melodijos ir ritmai“ suskambės Lotynų Amerikos melodijos. Klausytojai išgirs garsaus argentiniečių kompozitoriaus Arielio Ramirezo „Missa Creola“ (Kreolų mišios), kuriose solinę partiją atliks visame pasaulyje žinomas tenoras Algirdas Janutas. „Missa Creola“ – tai Pietų Amerikos liaudies muzika, Argentinos ritmai, unikaliais vokalo ir ritmo sąskambiais pagrįstas kūrinys.

Klausydamiesi šios programos klausytojai pasijus tarsi Pietų Amerikos pajūryje – kontrastingi tembrų deriniai, veržli ritmika, melodinga gitara ir charakteringi mušamųjų garsai išjudins susirinkusią publiką. Koncerto programos svečiai – solo grojantis Saulius S. Lipčius – klasikinės gitaros virtuozas, Europoje pripažinto „Baltijos gitarų kvarteto“ narys, mušamųjų instrumentų grandas Pavelas Giunteris. Klavišinais skambins – Dainius Jozėnas, kontrabosu – Donatas Bagurskas. Šie muzikai atstovauja skirtingoms instrumentų grupėms, kurių deriniai būna ypač netikėti ir žavūs.

Melodijų pynėje – kompozitorių A.Romirezo, C.A.Pinto-Fonseca, O.Galiano, J.Tamulionio, G.Lope-Gavilano, A.Piazzolllos, C.Guastavino, Duda-Capiba, S.Yradero muzikiniai šedevrai. Choro, solisto, gitaristo ir mušamųjų virtuozo muzikinis dialogas skirtas publikai, neabejingai chorinio dainavimo, klasikinės gitaros garsui, ritmui ir spalvingai muzikos išraiškai.

Dalyvauja:

Valstybinis choras „Vilnius“

Saulius S.Lipčius – gitara

Giunter Percussion – mušamieji

Dainius Jozėnas – klavišiniai

Donatas Bagurskas – kontrabosas

Koncerto vedantysis muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Dirigentas – prof. Povilas Gylys.

Koncertas vyks: 2010 m. gruodžio 14 d. (antradienį), 19 val. – Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt