Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 6d. 17:19

JTO darbo simuliacijos moksleiviams organizatorius Dominykas Milašius: „Nepaprastai norint, galima pasiekti nepaprastai daug“

Balandžio 11d. ISM vadybos ir ekonomikos universitete (Ožeškienės g. 18, Kaunas) vyks pirmą kartą tarptautinės moksleivių iniciatyvės grupės organizuojama akademinė Jungtinių Tautų darbo simuliacija Lietuvoje. Apie konferencijos organizavimo poreikį ir tikslą pasakoja organizatorius Dominykas Milašius, Kauno jėzuitų gimnazijos moksleivis ir 2010m. vykusios tarptautinės JTO darbo simuliacijos Čikagoje laimėtojas.

Balandžio 11d. ISM vadybos ir ekonomikos universitete (Ožeškienės g. 18, Kaunas) vyks pirmą kartą tarptautinės moksleivių iniciatyvės grupės organizuojama akademinė Jungtinių Tautų darbo simuliacija Lietuvoje. Apie konferencijos organizavimo poreikį ir tikslą pasakoja organizatorius Dominykas Milašius, Kauno jėzuitų gimnazijos moksleivis ir 2010m. vykusios tarptautinės JTO darbo simuliacijos Čikagoje laimėtojas.

Dominykai, kuo ypatinga Jungtinių Tautų Organizacijos darbo simuliacija?

Pirmoji tokio tipo simuliacija surengta Tautų Lygos pagrindu dar 1923 metais Niujorke, tarptautinių santykių studentams panorus kitu kampu pažvelgti į studijuojamą dalyką. Visgi, šis neformalaus ugdymo metodas pasaulyje išplito XX a. pabaigoje tiek universitetiniu, tiek moksleivių lygiu. Dabar socialinių mokslų universitetams jau yra tapę prestižu organizuoti kasmetinę JTO simuliacijų konferenciją - garsiausios pasaulyje yra Harvardo, Londono, Čikagos, Paryžiaus ir kitų didelių miestų organizuojamos tarptautinės konferencijos. Taip pat kuriasi organizacijos, organizuojančios regionines konferencijas - pavyzdžiui Europos TEIMUN ar net pasaulinį WorldMUN, kuriose dalyvauja net keli tūkstančiai studentų.

Kodėl kilo poreikis organizuoti tokią konferenciją ir Lietuvoje?

Aš negaliu įsivaizduoti ugdymo proceso be praktinės veiklos. Moksleiviams, linkusiems į tiksliuosius mokslus, savo įgūdžius pritaikyti praktiškai nėra sunku - laboratorinių darbų ir konkursų pakanka. Sunkiau moksleiviams, pasirinkusiems socialinę kryptį - be keletos olimpiadų ir debatų konkursų daugiau nėra kaip akademiškai ugdyti savo įgūdžius. Todėl ir nusprendžiau pamėginti organizuoti simuliacinę JTO konferenciją-konkursą Lietuvoje. Šis metodas moksleiviams suteikia galimybę apie pasaulio įvykius ir tarptautines institucijas mokytis tarsi pačiam dalyvaujant jų veikloje. Diskutuojant ir derantis lavinami komunikaciniai įgūdžiai, o reaguojant į organizatorių paruoštas krizes ir simuliacijas ugdomas kritinis mąstymas - rizikų valdymo, sprendimų priėmimo įgūdžiai. Tačiau esminis tikslas - ugdyti visuomenišką, apsišvietusį ir gebantį socialinius reiškinius vertinti pilietį tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu.

Pirmoji, istorinio pobūdžio simuliacija moksleiviams buvo suorganizuota praeitų metų Sausio 13-osios proga. Ar tai buvo siekis netradiciniu būdu priminti jaunajai kartai apie svarbiausius šalies įvykius?

Taip.  Kauno jėzuitų gimnazijos moksleiviams buvo leista įkūnyti Aukščiausiąją Tarybą. Tai buvo istorinio komiteto simuliacija, kurioje buvo privalu remtis istoriniais faktais, tačiau skatinta ieškoti ir naujų interpretacijų. Sulaukus didelio susidomėjimo, šiemet Kovo 11-ai organizavome Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio simuliaciją. Dabartinis žingsnis - daugiakomitetė ir integruota respublikinė JTO konferencija moksleiviams, simuliuojanti tikrų JTO struktūrų - Generalinės Asamblėjos ir Saugumo Tarybos bei kitų tarptautinių organizacijų - OPEC ir Arabų Lygos - veiklas. Šia konferencija tikimės integruoti moksleivius į tarptautinę erdvę, padarant juos konkurencingus simuliacijose.

2010m. mainų JAV metu laimėjai JTO simuliaciją Čikagoje (CIMUN)- vieną pagrindinių JTO darbo simuliacijų pasaulyje. Kokie buvo įspūdžiai ir ką patartum dalyvaujantiems?

Akivaizdi tarptautinių renginių nauda - akiračio plėtimas, nes susipažįsti su daugybe itin motyvuotų jaunų žmonių, kurių požiūriai ir skatina bręsti.  Be to, tame renginyje aš įgyvendinau svajonę, aktualią kiekvienam lietuviui – tai mažos šalies svarbos užtikrinimas. Mano užduotis buvo atstovauti Azerbaidžaną - mažai žinomą, menkai geopolitiniuose įvykiuose svarbią posovietinę šalį, kažkuo man primenančią Lietuvą. Tai, kad sugebėjome visos konferencijos darbotvarkę pasukti sau naudinga linkme ir įtikinti šimtus kitų moksleivių, įkūnija idėją, jog nepaprastai norint, galima pasiekti nepaprastai daug. Su tuo mane ir sveikino kiti amerikiečiai dalyviai, kurių buvo dauguma, tik paskutinėmis dienomis sužinoję, kad esu iš Lietuvos.

Tą pačią euforišką istoriją išgyveno ir po manęs Čikagoje besisvečiuojantis mano kolega Justinas Mickus, taip pat ją laimėdamas. Įkvėpti mūsų užsidegimo, organizatoriai nusprendė kasmet kviestis atskirą Lietuvos delegaciją, o mes su Justinu - negalime nepasidalinti ta patirtimi, todėl pagrindinis mūsų organizuojamos konferencijos prizas ir yra galimybė atstovauti Lietuvą Tarptautinėje Čikagos JTO simuliacinėje konferencijoje šių metų gruodį. Taigi, patariu socialiniais mokslais besidomintiems žmonėms orientuotis į praktinį mokymąsi, plėsti akiratį nuolat domintis tarptautiniais įvykiais ir atsikratyti mažos šalies komplekso varžantis pasaulinio lygio renginiuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt