Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juvelyrikos paroda atnaujina Gintaro galerijos veiklą (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Gintaro Galerijoje trys jaunos menininkės pristatė savo darbų parodą.

Vilniaus Gintaro Galerijoje trys jaunos menininkės pristatė savo darbų parodą. Jurgita Erminaitė–Šimkuvienė, Eglė Čėjauskaitė–Gintalė ir Ugnė Blažytė atsitiktinai papuolusios į Suomijoje vykusią parodą savo darbus nutarė pristatyti ir Lietuvoje. Šių trijų talentingų menininkių darbus jau matė ir kiti Europos miestai, o lietuviai su šios parodos eksponatais galės susipažinti pirmąjį kartą.

„Galimybė savo kūrybą pristatyti Suomijoje buvo tarsi kūrybos pripažinimas ir paskatinimas eiti toliau“, – teigė menininkės. Netradicinė kūryba artima medicinai, protui, juslėms ir emocijoms sužavėjo lankytojus. Iš tikrųjų išraiškingi meno kūriniai kalbėjo patys už save. Įvairūs juvelyriniai dirbiniai savo stilistika artimi medicinoje naudojamiems kaklo slanksteliams, rankų įtvarams, atsiradusios ir istorinio kostiumo detalės – šarvo motyvai, tinklas – naudojamas nuo seniausių laikų. Didžiausio dėmesio susilaukė Jurgitos Erminaitės–Šimkuvienės darbas „7 didžiosios nuodėmės“, tarp kurių godumą, puikybę, apsirijimą, pavydą, rūstumą, gašlumą ir tingumą simbolizuojančios skulptūros.

Parodos atidarymo vakarą Gintaro galerijoje apsilankė daug menininkėms artimų žmonių, meno mylėtojų ir lietuviams gerai pažįstamų visuomenės veikėjų. Parodos atidarymo metu menininkės nepamiršo padėkoti Gintaro galerijai, kuriai palinkėjo ir toliau eiti gintaro keliu.

„Parodos atidarymas buvo pirmas žingsnis į Galerijos veiklos atnaujinimą, todėl toliau tikimasi intensyvesnės veiklos ir tokių pačių stiprių ir konceptualių parodų“, – teigė parodos kuratorė  Kristina Mizgirytė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt