Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 22d. 10:44

Kauno technologijos universitete nemokamas renginys. „Tyrėjų naktis 2012“: Kaip man tai pavyko?

Įkrauk reporterio nuotrauka /

„Ar įmanoma uždegti ledą? Kaip iš agurko pasidaryti lemputę?“ – į šiuos ir daugelį kitų intriguojančių klausimų bus atsakyta kasmetinio tarptautinio mokslo populiarinimo renginio „Tyrėjų naktis 2012“ lankytojams.

„Ar įmanoma uždegti ledą? Kaip iš agurko pasidaryti lemputę?“ – į šiuos ir daugelį kitų intriguojančių klausimų bus atsakyta kasmetinio tarptautinio mokslo populiarinimo renginio „Tyrėjų naktis 2012“ lankytojams Kauno technologijos universitete rugsėjo 28 d. Universiteto Studentų mokslinė draugija šį visoje Europoje tą pačią dieną vyksiantį renginį organizuos jau trečiąjį kartą ir šiemet žada daugiau nei 70 užsiėmimų, paskaitų bei ekspozicijų jauniesiems mokslo entuziastams ir kitiems lankytojams.

Šių metų „Tyrėjų nakties“ šūkis: „Kaip man tai pavyko?“, taigi mokslininkai, atvėrę savo laboratorijų, auditorijų duris leis lankytojams patiems pasijusti tikrais mokslininkais. Net 7 skirtingų kūrybinių dirbtuvių metu renginio svečiai turės galimybę pasigaminti sau veidrodėlį, susikonstruoti robotuką, pamėginti pažaboti ugnį savo rankose ir net pakelti skraidyklę mintimis bei kt.

Renginio lankytojai galės rinktis daugiau nei iš 30 įvairaus pobūdžio paskaitų, kurių metu sužinos visatos paslaptis, kaip atrodo širdies matematinis modelis, kodėl sąskaitos už šildymą tokios didelės, kaip atrodo architekto gyvenimas iš arti ir kt. Paskaitas ves kompetentingi Kauno technologijos universiteto dėstytojai.

Renginio „Tyrėjų naktis“ svečiai taip pat galės pasijusti tikrais fizikais ar chemikais eksperimentatoriais prie stendo „Įdomioji fizika ir chemija“. Čia jie išmoks perdurti balioną kiaurai jo nesusprogdinus, pamatys, kaip atrodo dramblio dantų pasta, ugnies tornadas ir sužinos, ar gali ugnis „šokti“ pagal muziką. Tie, kurie norės daugiau laiko skirti gamtos mokslų eksperimentams, tai padaryti turės galimybę specialiai moksleiviams skirtoje KTU moksleivių laboratorijoje, kurioje bus galima patiems atlikti daugiau nei dešimt skirtingų laboratorinių darbų: „Vandenilio gavyba, panaudojant šviesos energiją“, „Žmogaus akies optika“ ir kt.

Aktyviausieji galės apsilankyti sporto salėje, kur jų lauks irklavimo treniruokliai, kalnų laipiojimo dirbtinė sienelė bei linksmos aerobikos treniruotės, taip pat - dalyvauti RC modeliukų lenktynėse ar Stepmanijos konkurse. Atsipalaiduoti bus galima žaidimų kambaryje, kur vyks šaškių turnyrai ir bus gausu kitų žaidimų ir užsiėmimų. Savo geografijos, istorijos žinias lankytojai galės patikrinti „Europos kampelyje“ bei prie stendo „Mąstyk!“.

Net 8 valandas (nuo 13 val. iki 21 val.) truksiantis renginys visiems atvykusiems žada nepamirštamus įspūdžius ir naują požiūrį į mokslą bei mokslo žmones. „Tyrėjų naktį“ uždarys įspūdingas lazerių ir šviesų šou.

Dalyvavimas renginyje – nemokamas. Mokytojams, atvedusiems į renginį moksleivių grupes, bus išrašomos pažymos. Daugiau informacijos ir registracija į renginius www.smd.ktu.lt/tyreju-naktis Tiems, kas nori apsilankyti renginyje „Tyrėjų naktis“ kituose miestuose - www.tyrėjųnaktis.lt

Renginio atidarymas: 17 val. prie KTU Elektronikos rūmų (Studentų g. 50) Daugelis laboratorijų, kūrybinių dirbtuvių, įvairios demonstracijos pradės veikti nuo 13 val. Renginio uždarymas: 21 val. Įspūdingas lazerių šou prie KTU Elektronikos rūmų (Studentų g. 50).

Temos: 1 Naktis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt