Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 5d. 12:45

Kėdainiškiai rašys knygą ateinančioms kartoms

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Ar kada susimąstėte, ką pasakytumėte savo miesto gyventojams, kurie dar tik auga? Arba tiems, kurie gims po dešimties, dvidešimties metų?

Ar kada susimąstėte, ką pasakytumėte savo miesto gyventojams, kurie dar tik auga? Arba tiems, kurie  gims po dešimties, dvidešimties metų? O gal sukirbėjo mintis, kad galvoje gimęs gražus posmelis ar spontaniškai sukurtas palinkėjimas nenusipelno atskiros knygos, bet vertas išsaugojimo? Visus tuos, kurie nors į vieną klausimą galėjo atsakyti taip arba bent prie jo susimąstė, kviečiame apsilankyti Kėdainių miesto šventėje ir prisidėti prie knygos, skirtos miestui, rašymo.

Šį savaitgalį Kėdainiuose šurmuliuos tradiciškai rugpjūčio pradžioje minimas miesto gimtadienis – šiemet jau 639-asis. Jo metu menų, sporto ir muzikos kolektyvai kvies mėgautis jų parengtais renginiais, dalyvauti linksmybėse ir domėtis pristatomomis naujovėmis bei tradiciniais pasirodymais. Greta šių įdomybių itin gausaus būrio lankytojų tikisi sulaukti ir senamiesčio mugės prekeiviai. Čia savo dirbiniais vilios tautodailininkai, amatininkai, ūkininkai. Todėl trūkstamą virtuvės rakandą, namų puošmeną ar netikėtą lauktuvę išsirinkti bus tikrai paprasta, o ir pasiderėti bus su kuo.

Visgi šiemet svečiai raginami ne tik pirkti ir ragauti, bet ir patys įnešti indėlį į šventę ir miesto istoriją. Šeštadienį, nuo 7 iki 13 val. mugės šurmulyje suradę leidyklos „Terra Publica" paviljoną, visi apsilankiusieji turės galimybę savo linkėjimą, piešinį, svajonę ar tiesiog gražią mintį įrašyti į miesto knygą. Ji bus įteikta Kėdainių savivaldybei ir, kas žino, gal po daugelio metų jos puslapius vartys ir tėvų bei senelių žodžius skaitys šiandien dar lopšiuose gulintys kėdainiškiai.

,,Įprasta, kad mugėje įsigyjame nors mažą niekutį, namuose likusiems artimiesiems parvežame bent nedidelį skanėstą – o kodėl gi patiems nepalikus miestui to, kas taip brangu, t. y. nuoširdaus žodžio būsimoms kartoms?“ – klausia leidyklos direktorė Danguolė Kandrotienė. Pridurdama, kad mintis įteikti miestui dovaną gimė labai natūraliai - ,,Terra Publica“ jau dešimt metų specializuojasi reprezentacinių pažintinių albumų apie Lietuvą leidyboje, tad kaip gi nepasveikinti tų, apie kuriuos kalbama, leidžiamose knygose.

Leidykla specialiai kurorto šventei parengė tikrą knygą tuščiais puslapiais, kuriuose kiekvienas šventės dalyvis galės išmoningai ir savitai papasakoti apie savo miestą – Kėdainius. Pirmasis knygos puslapis atverčiamas ir knyga pradedama kurti miesto šventės metu, rugpjūčio 6 dieną. Savo išraiškingus ir spalvingus įrašus bus galima palikti mugėje įsikūrusiame leidyklos paviljone. Dešimt metų veikianti VšĮ „Terra Publica“ specializuojasi turizmo bei vaikų literatūros leidyboje. Tai profesionalios, puikiai iliustruotos knygos, kuriose aprašomi tik patys vertingiausi ir įdomiausi objektai bei pateikiama edukacinė informacija vaikams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt