Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelionė Vilnius – Dakaras prasideda kiekvieno mūsų viduje (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pamėginkite įsivaizduoti: beribė dykuma, smėlis, automobilis, kurio „dėka“ komedijos personažai įstrigo dykumoje, besimėtantys įrankiai, skėtis nuo saulės, ant virvės džiūstantys paskutiniu turėtu vandeniu išskalbti moteriški apatiniai bei vyras ir moteris (supraskite, žmona).

Pamėginkite įsivaizduoti: beribė dykuma, smėlis, automobilis, kurio „dėka“ komedijos personažai įstrigo dykumoje, besimėtantys įrankiai, skėtis nuo saulės, ant virvės džiūstantys paskutiniu turėtu vandeniu išskalbti moteriški apatiniai bei vyras ir moteris (supraskite, žmona). Į Kauną atvykęs „Domino“ teatras pateisino savo vardą ir darkart privertė įtikėti, kad teatro nevalia primiršti jokiais būdais, o pirmuoju sakiniu apibūdinta tai, ką spektaklio „Vilnius – Dakaras“ metu turite galimybę išvysti ar tiesiog numanyti. Intriguoja, argi ne?

Komedijoje vyro Kondroto vaidmenį atliekantis aktorius Vytautas Šapranauskas nė akimirkai neleido suabejoti savo profesionalumu, kurį kartas nuo karto patvirtino ir publika, pratrūkdama juoku. Skambūs pareiškimai žmonai Odrei, kurią įkūnijo aktorė Aušra Štukytė, tokie kaip „Aš tave užmušiu!“ ar epizodas, iš kurio išplaukia išvada (anot Kondroto), jog „tavo motina – šmėkla“ (ir tėvas taip pat!) salėje nepaliko nė vieno abejingo, kuris nebūtų bent truputį šyptelėjęs ar susijuokęs. Spektaklyje išryškėja vyrų racionalumas bei moterų jausmingumas (o gal atvirkščiai?) – vyrui reikia alaus, tačiau jis puikiai suvokia, jog dykumoje buvo pasiklysta, o moteris ir dykumoje liko moterimi, tad nusprendė pasideginti.

Spektaklis nepasižymi pernelyg intelektualiu humoru, kurį norint suvokti reikia gerokai pamąstyti, tačiau pusantros valandos trunkantis veiksmas bent jau neleido labai nuobodžiauti. „Domino“ teatrą galime kaltinti gana pigiu būdu nesunkiai užsidirbti daug, kadangi publika vis dar domisi spektakliu ir turbūt dar domėsis, veiksme dalyvauja tik du aktoriai, tačiau verta prisiminti, jog ne visi iš mūsų gebėtume scenoje pasielgti būtent taip, kaip reikėtų, ne visi gebėtų, atrodytų, kuo puikiausiai pažįstamas gyvenimiškas situacijas paversti komiškomis, iš ko juokiamasi balsu. Svarbiausia, jog tai, ką aktoriai daro scenoje, – mažų mažiausiai nuoširdu. Tiesa, konkrečių komedijos detalių neatskleisiu, nes nuėjus viską išvysti pačiam tiesiog bus nebeįdomu.

Galų gale, dykuma, ne smėlio platybės, – tarsi nepažinta erdvė, slypinti tarp dviejų sielų, o gal dykuma viso labo tik skylė, kurioje nieko paslėpta nėra. Kad ir kiek kartų bandytume atrasti tikrąją ir, svarbiausia, savo tiesą, kiekvienas aktorių gestą ar tam tikrą frazę komedijos metu yra laisvas interpretuoti savaip ir taip, kaip jam pačiam patogiau, nors Kondroto (akt. V.Šapranauskas) žodžiai „gyvenimas susideda iš smulkmenų, po velnių“ turbūt daugumos bus traktuojami daugmaž panašiai. Verta pabandyti pamatyti, jei dar nematėte ir ieškote neblogo užsiėmimo vakarui. Galutinis vertinimas – 9/10.

Nuotraukų autorė: Lina Pankratjevaitė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ralis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt